ÇirkinlikBahçıvanlık

Gübreleme fideler maya: orantı, yorumlar. biber maya fideleri Gübreleme. toplandıktan sonra domates fideleri Gübreleme, maya

Her gün insanlar mevcut maya olan ürünleri ile karşı karşıyayız. Bu ekmek ve hamur işleri, ve kvass alkollü içecekler, ilaçlar ve besin takviyeleri olduğunu. Gıda endüstrisinde maya kullanılması norm haline gelmiştir fakat gübreleme fideler maya - onların uygulamanın yeni bir yoludur.

maya biyolojik özellikleri

Maya - yeteneğine sahip tek hücreli mantar mikroorganizmalar bitkisel üreme. oksijene hiçbir erişim olduğu yerde kapalı kaplarda, onlar çok hızlı çoğalır. bir oksijen ortamında çoğaltılması için, onlar glikoz gerektirir.

maya kimyasal bileşimi gibi unsurlardır fosforik asit, potasyum, azot, Karbonhidrat ve amino asit. onlar da lipid ve protein bileşimi açısından zengindir. Bu durumda, maya onlara etkisine bağlı olarak yapısını değiştirebilir. önemli ölçüde bileşim değişikliği, yüksek ya da düşük sıcaklık etkisi altında.

o değil, sadece çıkıyor gibi, insan vücudunda metabolizma süreçlerini etkileyen vitaminler ve - vitamini doygunluk gelince, B bir grup temsil etmektedir. Bugün, maya gübreleme fideler, bahçıvanlar yorumları bu gerçeği teyit, ortak bir uygulama haline gelmiştir. o bitkinin kök sistemine açıkça olumlu etkisi tarif tek hücreli organizmalar ortaya çıktı olmasıdır.

fidelerini mayanın etkisi

Deneysel olarak bu şekilde beslendi fideler olan bitkiler, daha hızlı büyür daha güçlü ve daha iyi meyve haline doğrulanmıştır. Gübreleme fideler doğrudan mayayı etkiler:

 • o olumsuz koşullarda ve düşük ışık koşullarında yetiştirilen bile, bitkinin dayanıklılığını artırmak için;
 • fide bitki kütlesinin hızlı büyüme;
 • Kök sisteminin gelişmiş büyüme için;
 • meyve çalı dikimi de köklenme kesimler yüzdesini arttırmak için;
 • dokunulmazlık bitkileri artırmak ve meyveler vitamin ve mineraller gerekli miktarda doymaya;
 • fide büyümesinin uyarılması.

çözünmüş maya sulama zaman Tüm bu değişiklikler, toprak kalitesi ayarlama bileşimine bağlıdır. kütle çoğalmasına neden olur uygun ortam içine maya, sıcak düşme temeli olan mantarlar açık hücreli. Aynı zamanda hızlı bir toprak azot ve potasyum serbest, bitki etrafında organik madde geri dönüşüm. Bunun gerçekleşmesi için, bir maya besleme yapmak bilmeli.

maya pansuman

Birçok bahçıvanlar için fide gübreleme doğal maya olurlar. ıslahının oranlar bileşimlerine sadece bağlıdır.

çözümü için kuru topaklar ve taze maya olarak kullanılabilir. Bahçe fidelerin sayısı ve büyüklüğüne bağlı olarak, organik, örneğin, çim, yeşillik ya da eklenmesi ile yalın halde veya solüsyon yapılabilir tavuk gübresi.

Yakın şerbetçiotu, yapraklarını büyür ve sapları onlar azot büyük emisyonlu mikroorganizmaların aşırı fermantasyonu neden olarak, "leaven" için mükemmel bir seçenektir.

Tarifler maya çözümü

fideler maya gübrelenmesi solüsyonunun hazırlanması ile başlar. üretimi için çeşitli yöntemler vardır:

 • 200 gr. hamur mayası ılık su 1 litre çözülür ve birkaç saat demlemek edelim. sulama önce elde edilen çözelti, 10 litre su içinde seyreltilmiştir.
 • 100 g kek "canlı" bir ürün, sıcak su 10 litre su içinde seyreltildiği ve gün aşılamak. Deneyimli bahçıvanlar biber maya gübreleme fideler bunun çözümü için kullanılan "canlı" mantar mikroorganizmalar ise daha iyi çalışır derler.
 • 10 gr. granüle maya 2 çorba kaşığı ilavesi ile sıcak su 10 litre seyreltilmiştir. şeker kaşığı. daha sonra 1 oranında seyreltilir, 2-3 saat için: 5 arasındadır.
 • , 70 litrelik varil koymak kepçe yeşil çimen galeta veya 0.5 kg geniş bir alana beslemek için bayat ekmek, 500 gr. maya ve ılık su dökün. İki gün boyunca aşılayın ve sonra bahçe sulama için de kullanılır.
 • Bir kase 1 çorba kaşığı karıştırın. kuru maya, 2 çorba kaşığı kaşık. şeker, 2 g kaşık. askorbik asit ve ılık su tüm 5 litre dökün. Daha sonra çözelti 10 litre suyu 1 litre oranında seyreltilmiş saat, infüze ve bitkilerin kök sistemi dökün.

fideler çiftçiler tercihleri, genç bitkiler ve parsel büyüklükleri sayısına sadece bağlıdır beslemek için maya çözülür nasıl.

fidan beslenmesi için maya ek olarak, 2 çorba kaşığı ile öğütülür 1 fincan buğday tohumu bir infüzyon kullanabilir. su ile doldurulur ve 15-20 dakika boyunca düşük ısıda pişirin un, şeker, kaşık. Daha sonra karışım 1-2 gün boyunca mayalanmaya bırakılır ve daha sonra 10 litre su içinde seyreltilmiş ve fideler üzerine dökülmüştür.

domates fideleri gübrelenmesi

Geleneksel olarak, domates tohum ekilir turba tabletin zeminle veya küçük bardak ve sürgünler göründüğünde, daha büyük olanlar tüyo olun. Bazen büyüdükçe alt yaprakları çıkarmadan, Fideler 2-3 defa nakli gerekiyor, açık toprağa alır. Domates fideleri toprağa ekilen zaman, sulama ihtiyacı ve gelişmiş gübreleme.

Sadece ihale sürgünler Sulama ılık su ile savunulmalıdır. toplandıktan sonra domates fideleri Gübreleme, maya kökleri sulama birkaç gün içinde gerçekleştirilir. Çözelti maya, tavuk gübresi ilave olarak kullanılırsa kök sistemi kendisine zarar vermemek için, bu kök daire sulanan edilmelidir. Maya çözeltisi, saf formda kullanılamaz ve su ile 1:10 seyreltilmiş gerektiğini hatırlamak önemlidir.

Etli - hızlı güçlü hale gelecektir sapı büyümesine gitmek için domatesleri verme sonucu ve yapraklar gibi. Sıcak toprağa girmesini maya bakterileri, çoğalmaya başlar nedeni olur. Bu nedenle, kök sisteminin büyüme ve gelişme için elverişli olan toprak, oksijen doygunluğu mevcuttur.

İkinci besleme maya çiçeklenme domates anda gerçekleştirilebilir. Bu yumurtalık ve meyvelerin olgunlaşma görünümünü hızlandıracaktır.

gübreleme kırmızı biber

biber fideleri çok hassas ve kaprisli. O, benzeri olmayan, sulama ve besleme ihtiyacı en çok.

maya hızlı bitki büyümesi için en iyi uyarıcı olsa da, hızla çoğalırlar ve ondan kalsiyumu absorbe başlar toprak ile temas halinde olduklarını hatırlamalıyız. en kısa sürede gübre yapıldığı gibi, toprak azalmasını önlemek için, biber fideleri maya, odun kül veya mineral gübre toprağın verimini artırmak için gereklidir.

Teşekkür daha iyi maya Biber tüyo tahammül ve açık alanda adapte etmek. Davranış böyle besleme naklinden sonra birkaç gün olmalıdır. Bu, etkisi fideleri vermek kök sistemi ve gövde gelişimini güçlendirecek.

Maya ılık sever, bu yüzden gübreleme fideler maya sadece güneşli günlerde yapılmalıdır hatırlamak önemlidir.

um teknolojisi

artan popülaritesi çiftçiler arasında doğal organik gübreler vardır. Modern GM teknoloji sadece onları üretenlerin satın olamaz, ama aynı zamanda kendi oluşturun.

Birçok bahçıvanlar değil maya çözümü konusunda yardımcı olacak olgunlaşma sürecini hızlandırmak için bilerek, kompost yığın oluşturmak. ılık su 10 l, 100 g hazırlandı. maya 300 gr. şeker ya da eski reçel, o zaman, gündüzleri infüze 1 seyreltilmiş: Su ile 5. Bu çözüm kompost yığını ile püskürtülür ve maya mikroorganizmalar onun olgunlaşma birkaç kez hızlandırmak edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.