MaliMuhasebe

Tamamlanma tarihi çeyrek ve raporlama formu için 4-FSS. Tarihi bir şekilde 4-FSS

Her yıl belirli raporlama ve zamanlamasında herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Vergi dairesinden, Emeklilik Fonu, Sosyal Sigorta Fonu tarafından yapılan değişiklikler. Muhasebeci başarısı için bunları takip etmek gereklidir. Bu makale özellikleri, ödeme tarihi ve diğer önemli ayrıntıları raporlama 4-FSS'nin süre tartışacağız.

katkıların Ödeme

Ödeme tarihi ve düzenlilik sıklığı ve önemli ölçüde farklı raporlama doğum zamanın. Dikkat etmek gereklidir.

raporlama aksine, Fona ödemeler aylık olarak gerçekleşmelidir. Tarihi - 15 numara. Vakfı'na ödemelerin iki tip:

 • Geçici sakatlık durumunda sigortası.
 • karşı sigorta iş kazası, yanı sıra profesyonel özellikleriyle ilişkili hastalıkların oluş.

Kendi başınıza her bir ödeme türü için detaylar. Transferi iki ayrı faturaları yapılır. işletmelerin bir dizi katkıların birinci tip hakkı ödenmez var. Bunlar yumuşak kategoriye girer edenlerdir. Bunu sonra konuşacağız.

Tamamlanma tarihi 4-FSS

üç ayda bir fon ihtiyacına bildirin. elektronik ortamda ve kâğıt üzerinde: Verilerin iki yöntem vardır. Bu konuda 4-FSS'nin süre bağlıdır. 20 numara - kağıt şeklinde rapor, son tarih alıyor. elektronik olarak ise, hazırlamak için beş gün daha olacak , 4-FSS'nin bir rapor 25 numaraya kadar koyarak. Bu elektronik dosyalama tabloların faydalarından biridir.

2015 başından almaya yana kağıt şeklinde ifadeler çalışan sayısı 25 kişi geçmeyen yalnızca bu kişiler hak kazanırlar. Tüm diğerleri elektronik olarak rapor gerekmektedir.

Tamamlanma tarihi 4-FSS tatilleri ile ilişkili bir özelliği vardır. Tarihi bir sonraki iş günü taşındı. Tüm raporların tipik bir örneğidir. 2016 için bu programa bağlantılı olarak olması gibi görünecektir:

 • kağıt şeklinde, 20 Nisan 2016 - Süreler Q1 4-FSS göre. 25 Nisan 2016 - elektronik iletişim araçlarının içinden. Tarihler hafta içi sonbaharda olarak aktarılmaz.
 • Tamamlanma tarihi Q2 için 4-FSS - 20 Temmuz kağıt üzerinde 2016. 25 Temmuz 2016 - elektronik araçlarla yardımıyla. Tarihler hafta içi düşmek. Tarihler hareket etmiyor.
 • Tamamlanma tarihi 3 çeyrekte 4-FSS - kağıt şeklinde 20 Ekim 2016. 25 Ekim 2016 - elektronik araçlarla aracılığıyla. Tarihler yeniden çalışmaya.
 • 4. çeyrek için FSS tarihi - kağıt üzerinde 20 Ocak 2017. elektronik formu - 25 Ocak 2017. Tüm iş günü.

Tüm bu tarihleri de muhasebecinin takvimde bulunabilir.

SP Tarihler

olarak faaliyetini kurşun Bireyler , bireysel girişimciler, çok ücretlerini ödemek ve raporlar sunması gerekmektedir. o tüzel kişiler için olduğu gibi 4-FSS SP raporun bitiş tarihi tamamen aynıdır. Denk ve katkı tarihi.

Elektronik raporlama

raporları, sadece bu örgütleri göndermek için gerekli olduğu bir elektronik ortamda çalışan sayısı 25'den fazla kişi. Ancak, bu gruba ait olmasa bile bu şirketler, sen dosyalama bu formu dikkat edilmelidir.

Onun avantajları açıktır. 4-FSS aktarmak için fona binmek zaman harcamak gerek yok, süresi geçen günün 24 saate kadar mümkündür.

Genellikle olur son anda muhasebeci raporu teslim edilmez hatırlatır, ancak zaman personel fon sona erdi olmasıdır. elektronik kanalı sayesinde formu göndermek için ve çalışma tamamlandıktan sonra, en önemlisi istenen günün bir işaret sistemi elde edebilirsiniz.

Ayrıca, algılama hataları fonuna-binmek yeniden gerekmez. Ayarlamalar elektronik kanal aracılığıyla iletilir. Bu muhasebeciye zaman ve garanti huzur içinde önemli bir tasarruf olduğunu. Kabus sonsuz kuyruk uzak geçmişte kalır.

Fon Eğer ek maliyetler kaçınmak istiyorsanız üzerine ücretli ve ücretsiz kanallar hem koyarak bir yol sağlar.

tarifeler FSS

Mükelleflerin toplu aşağıdaki göstergelere dayalı katkıları hesaplar:

 • % 2,9 - geçici maluliyet (hastalık, analık) sigortası.
 • Mesleki tehlikeler (yaralanmaları) - 0.2 ile% 8.5.

ile ilişkili faiz oranı mesleki risk işletmenin üzerinde bilgilere dayanılarak Fon personeli tarafından belirlenir - NACE. mesleki risk derecesini belirlemek NACE temelinde sağlayan özel tablolar vardır. ticaret faaliyetinde Şirket petrol üretimi daha az riskli alana işaret eder, bu nedenle, ilk durumda, katılım yüzdesi alt ve ikinci bir - Yukarıdaki.

Her yıl, şirketler prosedür onayla NACE uğrarlar. Bu en geç 15 Nisan daha yapılmalıdır. Bunu yapmak için, bir çalışanın fonu bir uygulama ve ana NACE teyit eden bir sertifika göndermeniz gerekiyor. İki dokümana türü, onaylı formda doldurulur. Bir şirket küçük bir işletme değilse, başka bir kopyasını gerekecektir açıklayıcı not ait beraber son bir yıldır bilanço ile hazırlıyor.

Profesyonel riskler için tarifeleri onaylamak vesikalara dayanarak katkıları tüm yıl tahsil edileceği dayalı.

poliçe NACE onayı temel prosedürü ihmal ise, vakıf uzmanları bu şirket için kayıtlı kodlarına uygun yüksek hızı seçmek hakkına sahiptir.

tercihli oranlar

azalan orana sahiptirler işveren, kategorilerinin vardır.

% 1,5 oranı serbest ekonomik bölge işletmeler izin verilir. bilgisayar programları ve veri tabanlarının geliştirilmesi katılanların için belirlenen% 2 oranı. vergilendirme patent sistemi üzerinde Oranı% 0 kullanım IP özellikle faaliyetlerin (örneğin gıda üretimi), eczaneler ve diğerleri ile USN için işletmelerin bir sayı.

Bu hakkı Onaylanması indirimden yararlanabilirsiniz edebilmek için, bir uzman fonu belgeleri temin etmek gereklidir. Ayrıca kontrol sırasında ek bilgi talep edilebilir.

para cezaları

raporlama ve prim ödeme şartlarını ihlal için yükümlülük gerektirir. tahakkuk cezasının geç veya teslim edilmemiş gönderilen tabloların için. 1.000 ruble, maksimum minimum tutarı - brüt toplamının% 30 raporlama çeyrek ödemek için.

formlarını doldurmak ve gönderme Özellikleri

Form oldukça ağır ve karmaşıktır. vakfın web sitesinde daha kolay şeyler doldurmak için film kılavuz yayınlanmıştır yapmak için.

Fonun resmi web sitesinde formun geçerli sürümünü indirin. süresinin bir hatırlatma çok formu 4-FSS içerir. Ne zaman sol üst köşede başlık sayfasında pas. 10 tabloların toplam oluşturur. Bazıları tüm işverenleri doldurmak için gerekli, bölüm zorunlu değildir.

çıktısını alıp gerekli değildir almak için bu boş sayfa unutmayın. Bu gözlem, sadece kağıt şeklinde bir rapor bağışta olanlar için geçerlidir. sayılar sadece doldurulmuş sayfalarda görünmelidir.

Sen kopya halinde bir rapor hazırlamak gerekir. Bir fon kalır ve mevduat bir not ile diğer sigortalı geri döndü ve daha sonra kurumsal muhasebe depolanır.

Biz rapor tabloları dolum değerlendirmez. sadece ana hakkında konuşun. İsteğe bağlı kapak yaprağı. Bu çalışanların sigortalı, sayısı hakkında bilgi içerir. başlık ve rapor aslında içerdiği sayfa sayısına yapıştırılmış.

Geçici sakatlık katkıların birinci bölümünün ilk tabloda doldurulmalıdır. Onun kira ve% 0 oranının azaltılmasının uygulayabilir, bu poliçe. Tablo 3 hesaplanması için hesaplama tabanı için gereklidir.

yabancı vatandaşlar da katkı yapmak gerekir, bu tür çalışanların ayrıntıları Tablo 3.1 dahil edilmelidir.

fiyatlardan kullanma hakkına sahiptir Tablo 4 ilgilenen yalnızca işverenler.

İkinci bölüm riske ödeme yöntemi kullanılarak ayrılmıştır. Bu bölüm kesinlikle bu ödeme türünden olarak muaf tüm işverenler yok uygulanır. Tablo 6 ve 7 esasına ve ücretler ayrılmış bulunmaktadır, Tablolar 8 ve 9 sigorta ödemesi yapıldığı takdirde doldurulur. Son Tablo özel fiyatlandırma hakkında bilgi almak için 10 gerekir.

tazminat Belgeler

Ödemeler hastalık izni işveren tarafından. Sonra fonuna ödenen katkılardan dolayı onları tazmin etme hakkına sahiptir. Bunu yapmak için, bir dizi belge hazırlamak gerekir:

 • içeren ek olarak yazılı poliçe, Tablosu kazanılabilir tutarını ayrıntıları.
 • Para gerçekten listelenen delil olarak bir önceki döneme ilişkin Tablolar.
 • exculpatory menkul (sakatlık yaprak, prenatal sertifikalar, çocuklar, ölüm belgesi ve her durumda gerekli olan diğer belgelerin doğum belgeleri) kopyaları.

nedeniyle FSS göremezlik meydana bağlantılı olarak avantajlarına ek olarak gebelik, aylık çocuk yardımı, cenaze için sosyal faydaların ilk haftalarda kayıt hamilelik ve çocuklarda, çocuk doğum için tek seferlik ödemeler doğum ve ne zaman ücretleri ödemeleri yaptı.

Şimdi (raporlama) çeyrek 4-FSS'nin süre biliyorum zamanında yükümlülüklerini yerine getirmek ve hoş olmayan para cezaları önlemek için yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.