FormasyonÖykü

John Lasseter: biyografi, filmografi ve fotoğraf

Modern karikatür boyama daha gerçekçi hale geliyor, artık oyun hamuru, kukla karşılamak ve hatta hikayeleri elle çizilmiş. Ve karikatürler kendilerini her zaman sadece çocuklar için oluşturulmaz. Muhteşem bilgisayar grafikleri onları inanılmaz derecede gerçekçi ve canlı olmasını sağlar. "Yeni" karikatür kurucularından biri John Lasseter oldu. Çalışmaları her yerde bilinir ve kesinlikle çizgi film karakterlerinin dünyasında keskin olmayan insanlar bile, bilinen yarış tabii ki, film "Soğuk Kalp" dan McQueen, cesur Elsa el arabaları ve Woody kovboy ve uzay korucu Buzz adında. John Lasseter bütün bu karakterlerin yaratıcısı, hem de çağımızın kültür için diğer birçok eşit ünlü ve simgesel. Oldu

olağanüstü bir animatör, ailenin doğum

onlar başka oğlunun akıbetini tahmin başlangıçta rağmen, Dzhuell ve Paul Lasseter - yetenekli bir yönetmen, senaryo yazarı ve yapımcı doğum için teşekkür ederiz ailesini gerekir. Ve kim sonra onun biyografisinde olurdu bilir. John Lasseter onun çocukluk rüyadan çekilmek ve hassas bir çarpan olarak dünya çapında tanındı vermedi. Doğumdan itibaren, o Hollywood'da yaşadığı, ancak John'un ailesinin hiçbiri sinema dünyasına ait değildi.

Yine de anneler işgal, Lasseter bizzat göre oldu onun karikatür kariyerinin başlangıcı oldu. Papa John otomobillerin satışı kabin üyesi oldu, ama annem yerel okulda çizim öğretti. O ve oğlan güzel sanatlar dünyasının kapılarını açtı. Gençliğinde, o animasyon Fakültesi California'da Sanat Enstitüsü'nde eğitim fırsatları hakkında duymuş, ben ailesini okudu Üniversitesi'ne gitti, ancak, o çekinmeden orada nakledildi.

büyük bir animatör olmak

Orada The Walt Disney Company'nin üyeleriydi birçoğu onların sanatı iyi ustaları, bir öğrenci oldu, ve John Lasseter granit bilim kemirilmiş kiminle sınıf arkadaşları arasında, az olağanüstü kişilikleri vardı - Tim Burton, Brad Bird ve Henry Selik.

Bir öğrenci olarak, John öğretim ortamında iyi bir isim yaratmayı başarmıştır. O zaman o zaten büyük bir gelecek öngördü. 1979 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra hemen bir animatör olarak çalışmaya başladı, ama işin bir kaç yıl dünyanın yeni bir şeye ihtiyacı olduğunu ona gösterdi ve kendisine verebilir. grafiklerle video kareleri üzerinde bir kez tökezledi, John bu tekniği ve animasyon denemeye karar verdi. Böylece, o bilgisayarda oluşturulan karikatürler atası oldu.

karikatürlerin yeni bir dönem

Lukasfilm, daha derin bilgisayar işlem yapmaktadır - zamanda, konu hala zayıf grafik geleceği için John başka şirkete "Disney" bırakır fark, anlaşılması ve talep, fakat. Ama mali zorluklar ve fikirlerinin yenilik her zaman eğlenmek için fırsat verilmemiştir. O Lukasfilm satın Steve Jobs, aldığı Beklenmeyen desteği. Zamanla, şirket şimdi her animasyon stüdyosu Pixar bilinen değiştirildi. John Lasseter 2006 yılında geri çok daha uygun şartlarla birlikte kullandığı bir film şirketi "Disney", bir stüdyoda yapımcı, hem de içinde kombinasyonu olarak çeşitli projeler sorumluydu.

tanıma

İlk ödül John o kısa animasyon ödülü "Oscar" aldı 1988, geri kazanılan "Tin Toy." İkinci heykelcik dünyayı fethetmek için, çünkü karikatür hak etti. Bütün karikatür bilgisayar grafikleri yardımıyla yapıldığı için, "Oyuncak Hikayesi" ve 1995 onun atılım tanınan Amerikan Film Akademisi oldu.

Buna ek olarak, onun başarılarının listesi diğer aday ve kazanırsa görünür. Yani, dünyanın en iyi on animasyon arasında o ödülü "Uinzor Makkey" aldığını ve hatta onun çalışmalarına başladı Pepperdine Üniversitesi'nin fahri doktor olarak tanındı olduğunu. Doğal olarak, Hollywood'da böyle önemli figür tabii, o, bu şanlı yerde izler bırakmış bu yıldız Olympus ismini ölümsüzleşti, Fame Walk kendi yıldızı var ve olamaz.

Bir kez daha, bir kez daha ...

Lasseter başarısı her zaman seyirci onun karikatürleri devamını gerektirdiğini kanıtlar. Dünyanın dört bir yanından çocuklar ve yetişkinler tarafından Daktilo coşmuş aşk "Arabalar" John Lasseter gerçekten şaşırtıcı bir şey yaptığını göstermektedir.

Bu hikaye, izleyiciler 2006 yılında gördü ve o zamandan beri erkek ve kız bir sürü Şimşek McQueen hakkında karikatür izlemeye bayılıyorum. Kahraman zorluğu, zaferleri ve başarıları, yeni arkadaşlar toplantı - hikayesi karikatür-basit fikirli, ancak yüksek kaliteli, komik anlar, hem de büyük bir animatörler çalışma onların iş yaptı. "Arabalar 2" John Lasseter, beş yıl ilk karikatür sonra serbest seyirci ve eleştirmenlerin dünya resim ilk bölümünde daha az elverişli değildir karşıladı etti.

Sevdiği karakterler dönmek

heyecanlı hikayeler çok sayıda dahil Dzhon Lasseter (yukarıdaki fotoğraf Lightning McQueen) çalışmış olan eserlerin listesinde,. izleyici arasında en popüler şunlardır:

  • "Araba" (birinci ve ikinci parçalar).
  • "Toy Story" (üç parça).
  • "Bir Böceğin Yaşamı".
  • "Mater ve GhostIight".

"Toy Story" - Lasseter yönetmen, senarist ve yapımcı haline geldiği en kapsamlı projelerden biridir. 2018 yılında dördüncü bölümünün çıkışı. yönetmenlik yanında, animasyon gelişmesine büyük katkı yapımcı olarak Jon yapar. Bu alandaki başarılarından liste tek kelimeyle muhteşem.

En azılı karikatürler arasında - "Tangled." Byron Howard ve Nathan Greno - John Lasseter animasyon sanatının yeni yıldızlarından sürecini bırakarak yapımcı oluşturulması sırasında yaptı.

John doğrudan bir ilişki vardır edilebildiği diğer karikatür, "Braveheart", "WALL-E," "İyi Dinozor", "Soğuk Kalp" ve "Ratatouille gibi filmlerdir."

Hiç şüphesiz, bu adam henüz kitleye ilginç ve renkli bir tarihe vermek değil. Onun çabaları başarı bir rüya aşağıdaki iri yaptığı çalışmalarla sevgi ve kaynaklanmaktadır. Konuşmasında o öğrencilere şunları söyledi: "Hiç kimse hayallerini karartı izin vermeyin."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.