MaliVergileri

Samara bölgesinde Nakliyat vergisi. Bölge vergilerle Oranları

Şimdi biz ilgilenen taşıma vergisi Samara bölgesinde. Ve ancak bu ödeme ile başa çıkabilirim tüm nüansları. Sonuçta, ödeme taşıma ücretleri sadece gerekli olduğu bir sır değil. Neden? Bir sürücü olmak hak kazanmak için. Ve sakin bir şekilde yollarda binmek. Ama bu ödeme dikkate alınması gereken pek çok nüansları vardır. Tek yolu hesaplamalarında bir hata yapmak değil.

tanım

motorlu taşıtlar vergisi (- farketmez Samara bölgesi veya başka bir) nedir? Her zaman biz ödeme farkında olmak. Özellikle, birçok sürücü araçlar için son zamanlarda mutlu değil büyük faturalar sahip olduğunu göz önüne aldığımızda.

Bu vergi - motoruyla aracınızın tescili için bir yıllık ücret. Bu önemlidir. Söz konusu herhangi bir bölgeyi umursamayan - Samara, Moskova ve Kaliningrad hakkında. Aslında kalır. ulaştırma vergi trafik polisi arabaların tescili için ve ülke ve dünya yollarda sürmek için fırsat ödenir.

Bu ödemenin ana özelliği - onun bölgeselci olduğunu. Ne anlama geliyor? Samara bölgesinde vergi taşıyın ve diğer alanlarda birbirinden farklı olacaktır. Onun hesaplanması, fayda alıcıları, hem de her konuda ödeme zamanlaması ve sipariş ayrı ayrı ayarlanır. Yani bu konuda çok ciddi bir yaklaşım var.

ödeme birtakım kadar

2013 yılında Araç vergisi (Samara bölge), o aynı, ama diğer herhangi bir zaman döneminde, ödeme için belirli zaman sınırları vardır olarak. Prensip olarak, mükellef vergi döneminin sonuna kadar hesaplaşma anı "erteleme" hakkına sahip olduğuna inanıyoruz yaptı. her yıl Nisan 30, daha kesin olmak gerekirse. Bu öyle değil.

Nitekim, Samara içinde taşıma vergisi 1 Aralık'a kadar, kurallara göre ödenir. Bu bireyler için de geçerlidir. Ama sözde avans - Nisan 30 kadar. Organizasyon, aksine, ödemek az zamanım var. Onlar 1 Mart öncesinde vergi beyannamesi vermesine Samara izin verilir. Bu kurallar şu anda kurulur. Kimse onlar gelecek yıl hareket edecek olmadığından emin olamaz. Sonuçta, vergi sistemi sürekli bazı değişiklikler geçiyor.

ödemek için mi?

Birçok sürücü bu vergi önemlidir ilgileniyor. Bunu ödemek zorunda mıyım? iptal edilene kadar Veya sadece bir süre bekleyebilir? Tabii, eğer - Önümüzdeki 2 yıl içinde gidiyor gelecek için hiçbir planları olan bir adam, yürümek, koşmak ve hukuk gizlemek değil, cevap basittir. Evet, ödeyemez eğer.

Ama bütün diğer durumlarda, zorunlu temel ödemek zorunda kalacak, ileride sorunlardan kaçınmak için. Ulaştırma vergisi (diğer tüm yıllarda 2014 yılında ve Samara bölgesi) - bu önemli. Evet, her sene artmaktadır. Ama araba - pahalı bir zevk. Ve içerik için ödemek zorunda. Sadece bazı durumlarda tür vergilerden yasal kaçmasına mümkündür. Ya da bir indirim için umut. Samara bölgesinde Kim vatandaşların bu kategorilere karşılık gelir?

salıverme

o hem iyi hem kötü olduğunu - taşıma vergi doğada bölgesel olması. her bir varlık için, ödeme kurallar koyar. Her şeye ilgilidir - banal yarar alıcıların oranı. Ne Samara bölge hakkında söylenebilir?

Çoğu durumda olduğu gibi, birçok ödeme ödemekten muaf olan, burada bir gerçektir. Evet, adaylar küçülür, ancak bunlar hala var. Kim spesifik? Örneğin, engelli, sağlık özelliklere sahip insanlar. Tüm bölgelerde özürlü varolmayan için nakliye vergisi. Böyle insanlar hiçbir koşulda onu ödemezsiniz. Bile onlar karşılık gelen makbuz var.

Gaziler, emek kahramanları, emekli askeri personel ve "kahraman" ölümü halinde ailelerinin - Bütün bu vatandaşları da tam muafiyet hakkına sahiptir. Ulaştırma Vergi (2015-2016) onlar ödemedim. Samara bölgesinde geçerli olduğunu sonraki, ama şimdiye kadar ne olacağı bilinmemektedir.

onarım ve yolların ve ulaşım imkanları yaratılması yapan kuruluşlar - kuralın düzenli istisnalar. Geniş aileler de alıcıları yarar. Ancak, trafik araba vergisi Samara bölgesinde kendine has özellikleri vardır. Listelenen tüm durumlarda vatandaşların kategoriler tamamen katkıları muaf değil.

kurallar

bu listede alıcılara ne araç vergisi (2015 ve sonrası) gibi ödemesinden tam muafiyet var sürer? Gerçekten kadar değil. Birincisi, onların hakları vergi dairesine beyan etmek zorunda. Eğer faydaları hakkında bilgilendirmek yok dek Uygulamada görüldüğü gibi, yine ödeme bildirimi gönderir.

İkincisi, muafiyet belirli bir araç için sadece mümkün olduğunu unutmayın. Rağmen pratikte, vatandaşların listelenen kategorilerden en onlarla uymak gerekmez. Eğer kurallara her şeye sahip olmak istiyorsanız, aşağıdaki gerçekler göz önünde bulundurun:

 • Küçük motorlu arabalar (100 hp) ayrıcalığı verir;
 • (40 "kuvvetleri" kadar) küçük bir kapasiteye sahip mopedler;
 • tekneler, deniz taşıtları ödeme ayrıcalıklı verir (eğer motor 30 "at");
 • "Sünme" ve 100 hp paletli araçlar katkı yararlanıcılara tabi değildir.

birçok çocuklu aileler hakkında konuşmak, Samara onlar için kendi kuralları vardır. Taşıtlarda vergiden muafiyet 2 olguda mümkündür. Onlar sizin için geçerli değilse, o zaman ödeyecek. Değil tutarın tamamı, ama bunun sadece bir parçası. Ancak, sizden tam ödeme bırakılmamalıdır. Örneğin, çocuklu ailelerin küçük motorlu 150'ye kadar bir motorla (dahil 100 beygire kadar) ve otobüslerde binek otomobiller için ücret ödemek değil hakkına sahiptir.

emekliler

Ne daha bilmemiz gerekir? örneğin, emekliler için Samara bölgesinde vergi taşıyın. Bu insanların bu kategori hep yararlananlar olmuştur sır değil. Ancak, devletten indirim bir tür olması dikkate yukarıda tanımlanan kurallara almak zorunda.

Samara bölgesinde taşıma vergiden tamamen muaf olamaz vatandaşlarıdır - O emekliler çıkıyor. Bunun yerine, bir indirim alacaksınız. Varsa ne kadar? Ulaştırma vergi yılı 2015-2016 tüm yararlanıcılar için genel kurallara tabi emekliler için% 50 indirim yapılmasını sağlar.

Bu arada, bu ayrıcalık sadece bir taşıma için uzatılır. Yani yaşlı bir kişi özelliğinde birkaç araba varsa, tam kapsayacak şekilde olacak, tek bir ödemedir. Ve başka indirim tür alabileceğiniz. Bu çok uygundur. Emekliler memnun. Ama Vergi Dairesi'ne haklarını talep var hatırlıyorum.

hesaplama kuralları

Eğer Samara topraklarında ve onların araçlarda arkasındaki alana yaşayan vatandaşlara ne kadar ödemem gerekir? Bu sorun tartışmalı ve karmaşık. Neden? kesin miktarı birçok bilgi öğrenmek zorunda kalacaktır için, hem de belirli bir durumda hesaplamaların formülünü incelemek için. Neyse ki, kendi içinde tüm bölgeler için bu süreci aynıdır.

kullanışlı olacaktır Bu sorunu çözmek için vergi oranları. Her konuda onlar farklıdır. Ve Samara yanı kapsamı olarak, uygulamada gösterdiği gibi, vergi daha düşük olduğu Moskova. Vergi oranı - Belirli araç için bir beygir gücü "maliyet" bir tür.

Daha sonra, sürücüler vergi tabanını bilmemiz gerekir. Ya da denir gibi bir araçta beygir gücü miktarı. Bu veriler PTS yazılmıştır. Ve onlar her araç modeline bağlıdır.

mülkiyet aylık sayısı - dikkate değer bir başka nokta. araçlarda vergi hesaplanması için formül, bu gösterge göre değişir. Makine bir yıldan kısa mülkiyetinde iken Daha doğrusu, bu durumlar için geçerlidir. Sonunda, taşıma ile vergi olarak ödemek zorunda kalacak toplamı, doğru hesaplanması için, yararlı çarpan olabilir. Sadece 3 milyondan fazla ruble maliyetle lüks araçlarda geçerlidir.

Nasıl ödemek zorunda kalacak miktarını hesaplamak için? Standart formülü - vergi oranı beygir motor sayısının çarpımına durumdur. araba az bir yıl boyunca sahip olduğu verdiyse, sahiplik 12 ay sayısına katsayısından da tüm bu çarpmak zorunda.

Lüks arabalar da belli özelliklere sahiptir. araba bir yıl veya daha aittir, yeterli standart formül yetiştirme faktörü ile çarpılır. Bu süreden daha az varsa, bu bizim ikinci seçeneğe yararlıdır. Aynı zamanda bir çoğaltan faktörü ile çarpılır.

oranları

Gördüğünüz gibi Eh, bu göründüğü kadar zor değil. Ama belirli bir durumda araç vergisi (Samara bölgesi) oranı nedir? Şu anda, belirli faktörlere bağlıdır. Onlar her yıl değiştirmek, ama şimdiye kadar yıllar 2015-2016 boyunca korunmuştur. araçların her kategori için kendi oranlarına sahip.

Otomobil:

Motoru (beygir gücü) (Ruble olarak) Oranı
100 16
101-120 24
121-150 33
151-200 43
250 75
250'den 150

motosikletler için:

beygir gücü (Ruble olarak) vergi oranı
20 7
21-35 14
36 33

otobüsler:

Motor gücü (beygir gücü cinsinden) (Ruble olarak) vergi oranı
200 kadar kapsayıcı 31
201 85

Kamyonlar:

Motor (beygir gücü) taşıma vergisi oranı (ruble)
0-100 24
150 dahil, 40
151 ila 200 den 50
201-250 65
250'den 85

Bunlar Samara bölge sakinlerinin çoğunluğu için sağlanan verilerdir. Farklı türde taşıma için vergi oranları vergi daireleri ile her zaman bulunabilir. Çok yaygın değildir, bu nedenle vatandaşların genellikle onlara ilgilenmiyor.

lüks için

Diğer şeylerin yanında, sen ulaşım için çarparak faktörleri bilmesi gerekir. Onlar lüks otomobiller için gereklidir. ulaşım toplam fiyatı ve piyasaya çıkış zamanına - Ve Samara bölgesinde çeşitli faktörlere dayanarak ayarlanır. Ne pratikte olur? İnsanların lüks araba satın sık değil. Ancak çarparak faktörler bilmelidir. Bunu anlamak çok zor değil.

Araç 5 milyon 3 değerinde olduğunu ve konunun yıl 2 ile 3 arasında yer durursa, dikkate 1.1 faktörünü almak zorunda. Bu dönem 1-2 yıl düşürülür zaman geleneksel birimine 1.3 devralmaya. en fazla 12 ay serbest bırakılması durumunda, bu 1.5 yükselecek.

Aracın değeri 10 milyon ruble 5 ila olacak zaman değil, en fazla 5 yıl serbest bırakılması, 2 düzeyindeki artış oranı bu yana geçen zaman kadar 15 milyon değer ve 10 yıl daha erken tahliye (dahil) - 3. Fakat yolcu taşıma maliyetleri ise 15 milyondan fazla ve çarpma faktörü benzer sayıda göz önünde olacak o kadar, 20 yıl önce serbest bırakıldı - 3.

Başka oldukça ilginç aslında dikkat etmelidir. seçerken bir faktör dikkate arabanın sadece ortalama maliyet alınır. Ve bu kurallar binek otomobiller için geçerlidir. Gördüğünüz gibi hesaplamak için oldukça basit, Samara bölgesinde vergi taşıyın.

yararları için Belgeler

Eğer faydaları var ise, bu nasıl mümkün olur? Örneğin, zaten çoğu durumda engelliler için ulaşım vergisi olduğunu, yoktur, söz. Ama ayrıcalıkları almak için vergi dairesine onları bildirmelidir. Hangi belgeler Bunun için gereklidir? zor veya özel bir şey. Sadece getirmek:

 • Araç vergisi (ödemek gerekmez ödeme makbuzu,);
 • pasaport;
 • SNILS;
 • pansiyon belgesi (eğer varsa);
 • yararları teyit belgesi;
 • Başlık;
 • taşıma mülkiyet belgesi;
 • ifadesi (bir standart form, bir vergi doldurabilirsiniz).

tüm veriler listeyle, Samara bölgenin vergi dairelerine başvurmak ve faydaları haklarını savunmak için. Eğer taşıma vergi faturaları gelecekse Bundan sonra, endişelenmeyin. Sadece onları görmezden.

ödeme durumunda

Ne Gönderilmesi vergi ödedim ama bunu yapmak zorunda olmasaydı? Eğer son 3 yıldır geri ödeyebilirsiniz. Ve başka bir şey. Bunu gerçekleştirmek için, yukarıdaki listenin daha çek ve vergi ödeme yapmak zorunda kalacaktır.

Tabii ki, banka hesap bilgilerini veya kart da gereklidir. Burada iadesi aktarmak zorunda kalacaktır. Her bölgede haklarının farkında olun. Sonra döner, ödenmemiş vergi ve hesaplamalar ile bir kez daha acı yok. Bu arada, ilgili kurumlara başvuru kuralları Rusya Federasyonu'nun tüm konular için aynıdır ve sadece Samara bölgesinde, bunlar yasal güce sahip.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.