Haber ve ToplumÜnlüler

Aktör Nikolay Olimpievich Gritsenko: Biyografi, film ve ilginç gerçekler

Hatta Yaşamı boyunca o aktörlerin bir deha denilen ve bu, yetenekli aktör dahil performansları için biletler, göz açıp kapayana tükendi yalnızca bir tek gerçeği kanıtlamaktadır. Eh, o Nikolay Olimpievich Gritsenko oynadığı filmler, tiyatro okulların görsel yardımı bir tür, parlak işin standart öğrencileri için olmuştur. : Ve o dahil tamamen farklı görüntüler tabi olmuştu Prens Myshkin, Karenin, altın madenleri süt, Dong Guan ... Nikolay Olimpievich Gritsenko onun son günlerde sinema ve tiyatro, sahnede oynayan adamış ve rollerin bir hayal edilemeyecek çok sayıda kurulmasına kadar. Ve birlikte, mesleğinin icrası vektörü ile büyük sanat doğru değil yönlendirilmiş olabilir. Ama kader değişiklikleri beraberinde getirdi. Nikolai Gritsenko olarak bilinen aktör, yaklaşık ilk etapta bize ne ilgilendiren?

Raleigh, elbette onun katılımıyla filmler. Ve tabii ki, aşamaların yaratıcı biyografisi.

Biyografik bilgi

Gritsenko Nikolay Olimpievich (aktör) istasyonu Yasinovataya (Donetsk region, Ukrayna) de doğdu. Bu, 1912 24 Temmuz oldu. Nikolai'nin babası madende çalıştım. Gelecekteki aktör Okulda olduğum dönemde Hakkında az şey biliniyor. Çalışmada Çalışkanlık ve onların öğretmenleri çok teslim güçlük farklı değildi. Fakat genç Nicholas en dürüst kurguyu oluşturmak için devam, ancak öğretmenler sadece kahkaha parçalanmaktadır hala öyle ki onlar onu tüm bozgunculuk affetti başladı. Çocukluğundan beri, genç adam birkaç saniye herhangi bir resmin dönüşmek için başardı. Ve yetenek daha sonra birkaç on yıl gelişebilir.

Zaten 19 yıldır genç adam Dnepropetrovsk taşıma Politeknik mezun oldu ve daha sonra bir teknisyen ustabaşı olarak Mushketov istasyonunda bir iş var, ve sonra bir teknisyen, binaların şefi olarak görev istasyonu Yasinovataya, transfer oldu.

Nikolay Olimpievich Gritsenko Makeevka Metalurji Fabrikası "Çelik" (teknik departman yapıcısı) çalışır 30s ilk yarısında.

Çalışma oyunculuk

Yirmi yaşında iken ikiyüzlülük Nicholas sanatta Faiz uyandı. İlk o müzikal mezun olacak At - Makeyevka içinde dramatik işçi okulu, sonra Kiev tiyatro okuluna gidin. Ama bu Nikolay Olimpievich Gritsenko oyunculuk temellerini öğreneceksiniz hangi tüm eğitim kurumları, değil. 1935 yılında MAT-2 okula gider ve sonra TSTKA tiyatro okulu öğrencisi olurlar. Ama oldukça Melpomene tapınağın duvarları içinde daha bitkiye çok daha fayda getirecek başkentte seçim komitesi üyeleri genç adam, kendisine net bir kinaye destekleyici olmadığını belirtmek gerekir. Ve yine kimin biyografi Sovyet döneminin sinemaseverler ilgi olduğunu Nikolai Gritsenko, bu yüzden sadece pes edecek değildi. O başarıyla 1940 yılında üniversite tiyatro mezun olduktan sonra Kumpanyası im.Vahtangova girer "Shchukin" Okulda sınavlarını geçti ve.

Ama yakında Hitler'in Sovyetler Birliği'ne saldırdı ve hevesli aktör komutanın seyrinde askeri işlerinin temellerini anlar Archangel'e, gönderildi.

ilk film rolleri

1942 yıllarda, Gritsenko ilk hareketli resim gelir. aktör melodrama "Masha" (yön. J. Reisman) bir cameo rol için onaylanmıştır. Filmde, o Masha Stepanova onuruna kadeh yapar. aktör Gritsenko Nikolaya Olimpievicha ilginç Biyografisi Sovyet sinemasının "altın fonu" dahil bunların çoğu 47 film rol olduğu bir gerçektir. Ancak, ikinci rolü aktör başlangıcından sonra sadece dört yıl aldı. "Eski vodvil" (yön. Ivan Savchenko, 1946) ise Nikolai Olimpievich başrol Antona Fadeeva Hussars için onaylanmıştır. Ardından sinemada başka başarı oldu. 1950 yılında, yönetmen Reisman Gritsenko incelikle kollektif çiftlik başkan görüntüye dönüşür bant "bir Kazak, bir Rüyası" kaldırır. Bu işler için, aktör Stalin Ödülü verildi.

Onun mesleğinde iddia

Çeşitli boyutlarda rolünü çalışırken aktif filmlerde 50-70-ler Gritsenko Nikolay Olimpievich sırasında.

Alaşım Tarasovoy, Mihailom Yanshinym ve: Geri 1954 yılında, o ulusal sinemanın verenlerle aynı sahnede oynanan Alekseem Gribovym. "İsveçli Maç" olarak adlandırılan film bir kontrol olarak Gritsenko hareket, (yön. K. Yudin).

Ve tabii ki, tarihsel dram "Çarmıha Gidiş Yolu" (yön. G. Roshal 1957) maestro parlak çalışmalarını saymıyorum. Bu Gritsenko Nikolai Olimpievich bir Vadim Petrovich Roshchin olarak görünür.

Ve bu sette aktör tarafından oynanan bu sadece küçük bir parçasıdır. O, "sıradan deha" olarak adlandırılıyordu. Nikolai Gritsenko - aktör - böyle değildi. Onun yetenek sadece olağanüstü. atölyedeki meslektaşları tarafından belirtildiği gibi Ancak günlük yaşamda, aktör iddiasız, ama şık elbise ekledi.

Bir yönetmen olarak çalışmak

Vakhtangov Tiyatrosu yerli maestro Sahnede elini çalıştı ve yönetmen olarak. Birlikte meslektaşları ile - Vladimirom Shlezingerom ve Dinoy Andreevoy - "Altıncı kat" aktör oyun koyar 1956 yılında tarz eğilimleri açısından bu melodram atfedilebilir.

Dikkate değer bu açıklamayı prova yaparken, oyunculardan biri şirin Fransız'dı kahraman, karakterini iletmek için başaramadılar olması. Ve sonra Nikolai Olimpievich kendisi sahneye geldi ve bir trend olan bir ülkenin mukimi nasıl oynanır konusunda "ana sınıfını" gösterdi.

Ancak, tiyatro eleştirmenleri performansından etkilendi değildi "altıncı katında." kapitalist toplumun yasalarına göre yetişmiş genç bir kişinin hayatını izleyin neden ilk, diyor, hikayesini gibi değildi.

tiyatroda Çalışma

seyirci üzerlerinde yürürken Nikolai Gritsenko uzun zamandır yer almıştır hangi Productions repertuvar tiyatrosunda ortaya çıktı. Onun yıllar boyunca mükemmellik rol honlanmış ve parlaklık ve telkari kaybetmedi. Bazen seyirci bir kez daha sahne aktör öylesine eşsiz ve organik olarak sahnede doğaçlama nasıl hayret edilecek bitmemişti. Ve aynı zamanda, Nikolai Olimpievich bir titanik ve onun olağanüstü yetenek çok çalıştı, kıvılcım. Gritsenko başka hiçbir aktörün orta gibi, oluşturmak ve en küçük nüansları aşağı çalışabilecek imajını miras ve dikkatle karakterinde zıt özellikleri bir araya.

yorumlar arkadaşları

Hatta onun akıl hocası ve öğretmen Ruben Simonov yaşıtları ile bu Gritsenko nasıl çalıştığına bakmak için geldi.

onlar için onun katılımıyla Her performans gerçek bir keşif oldu. O, "tiyatro tiyatro." Denirdi Aktörler yüzden onun yetenek konuştu: "Hep sürpriz yapmak mümkün olmuştur. Gritsenko görünüşte kesinlikle önceki benzer değildir ve her bir sonraki iş yetenek yeni yönlerini ortaya koymaktadır. Doğal olarak, bu nedenle, bir sır Nikolay Olimpievich görünecek görüntü içinde olduğunu kalır ve sanatsal ifade maestro çare ne varyasyonları bu sefer. "

tiyatroda simgesel roller

topluca Sovyet izleyiciler sinemada hem de Melpomene tapınağında kalmaz, Gritsenko gitti. Özellikle (dir. A. Remizov, 1968) oyun "Her Wise Man Yeter Stupidity" Nicholas Olimpievich çalışmalarını hatırlıyorum. O, kesinlikle diğer litsedeev örten bir oyun değil olağanüstü oyunculuk teknikleri ve araçları tüm potansiyelini, göstermek mümkün oldu. Gritsenko kuvvetle serfliğin kaldırılmasına karşı çıkıyor yıllarda zengin bir adamla şeklinde kitle önüne çıktı.

erken 70 'maestro R. Simon'un formülasyonu yer almıştır "silahla adam." Nikolai Olimpievich içinde bir mizah duygusu değil, aynı zamanda anlayışlı sadece bir askerin görüntüsünü oynadı. Oyunda "yeşil kapının arkasındaki kadın" Gritsenko eski baş Dashdamirova rolü için onaylanmıştır.

O çok kış 1968 yılında vefat hocası Ruben Simonov, ölümünden rahatsızdı.

Bundan sonra Nikolai Olimpievich tiyatro Simon olmadan yetim söylenir. Gritsenko katıldığı Performanslar, yavaş yavaş repertuarından değiştirildi, tiyatro çalışmaları giderek daha az oldu. Ve yaşı anlamlı roller sayısını daralmış.

Hayatının son yıllarını

aktörün hayatının son bölümünde o ciddi sağlık sorunları vardı. O Nikolai Olimpievich ayrıca zarar sağlığı daha alkol ağrı dilsiz oldu, vasküler hastalık ortaya çıktı. aktör Multipl skleroz geliştirmeye başladı ve gelen ifadeler "Bahar Onyedi Anlar" diye cribs okunan. Kısa sürede sinir sistemi ile ilgili sorunlar çıplak koydu. Periyodik olarak, aktör nöbet geçirdi. aktör eşi akıl hastası Nicholas Olimpievich bir klinik koymak zorunda kaldı. Ne yazık ki, neredeyse hiç kimse hastanede Gritsenko provedyvat, onların hastalığı ile yalnız bırakılmıştır. O herkes tarafından terk edildi. Bir oda arkadaşı onların yiyecek çalan büyük bir aktör suçlandı. Nicholas Olimpievich kalp dayanamayıp bu tür ücretlere itibaren ... O 8 Aralık 1979 tarihinde öldü. Günümüzde az insan bu adam hakkında hatırlamak ve henüz Gritsenko haklı yirminci yüzyılın aktörlerin büyük olarak kabul.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.