Gıda ve içecekÇorbalar

Füme et ile Bezelye çorbası - tarifi, hayatımda basittir

Dünyada pişer çorbalar, çeşitli arasında büyük bir ilgi, nedeniyle besin değerine popüler ve bezelye çorbası, ödenir. o özellikleri diğer tüm çorbalar, kendisine özgü özel bir lezzet seçin.

Bezelye çorbası iyi olan bir kaç saat için su içinde emdirilir pişirmeden önce bütün ıslatılmadan çökmeye ezilmiş bezelye, farklı olarak, her ikisi de bütün formüle ve bezelye ile ezilmiş, ancak olabilir. Kışın bezelye çorba kurutulur bezelye kaynatılır. füme et ile Bezelye çorbası, bu makalede erilen tarifi kışın pişirmek çok ilgilendiren bezelye yemekleri çeşitleri ifade eder.

Varyantlar bezelye çorbası , çok var: patates, bezelye ile bezelye çorbası peynirli çorba ve krema, domuz kaburga ile bezelye çorbası, kruton bezelye çorbası, füme et ile bezelye çorbası, baharatlı bezelye çorbası tarifi de, bu kadar tarifleri bezelye çorbası arasında durumdur. Ve yine de diğer farklı seçenekler çok. Birçok ülke ve halkları geleneksel yemeğin - Bezelye çorbası olduğunu hatırlamak önemlidir. Yani İskandinavya'da seçenekler başka çorbası daha az, ve Doğu Avrupa halk bezelye çorbası füme et ile en yaygın bezelye çorbası domuz kaburga.

Çorba, bileşimi bezelye içinde ihtiva - eski canlılığı ve düşünce netlik tutmak isteyen herkesin diyetin gerekli bir parçasıdır. Bu organizmanın yaşam arızalı olduğu olmadan tüm gerekli bileşenleri içerir. Ama biz böyle füme et ile bezelye çorbası olarak bezelye çorbası bazı türler, taktiği aşağıda verilmiştir gerçeğini unutmamak gerekir, ayrı bir gıdanın anlayışına bağlı olanlar kullanmak tavsiye edilmez. tarifleri bezelye çorbası çalışmasına örnek olarak düşünün.

füme et ile Bezelye çorbası - tarifi basit ama aynı zamanda üzerinde pişirilmiş çorba elverişli tat ile öne çıkmaktadır.

hazırlamak için gereksinimler:

 • ezilmiş bezelye ve taşınan 250 g;
 • 300 g füme kaburga;
 • 1 patates yumru (medyan boyutu);
 • 1 havuç (küçük);
 • 1 küçük soğan kafası;
 • tuz, karabiber (tat);
 • doğranmış maydanoz (sadece bitmiş yemeğin dekorasyon için)

Birincisi, bezelye ıslatın ve daha sonra suyu süzün, 3-4 saat boyunca demlemek edelim. Harcama sebze birincil işleme ve küçük küpler halinde doğrayın. Suyu füme kaburga kaynatın ve sonra filtre ve kaynatın. Kaynar et suyu olarak, bezelye ekleyip tekrar gelecek bekleyin kaynat. Kaynayınca tuz ve karabiber ekleyin ve sonra yarı bitmiş çorba asgari yangında 15-20 dakika kaynatın gerekir. Sonra, bir mikser veya blender kullanarak, pişmiş kadar pişirin, sonra devlet püre için çorba getirmek için daha erken ve devam dilimlenmiş sebze ortaya koymak.

masaya çorbayı hemen önce, bu füme et ve otlar taşlarla süslüdür.

domuz kaburga ile Bezelye çorbası

hazırlamak için gereksinimler:

 • bezelye, 250 g (bir bütün olarak alınmış ve ezilebilir);
 • 450 g domuz (yağlı!) Kaburga;
 • 1 baş soğan (geniş);
 • 3 küçük havuç;
 • 8 büyük patates;
 • fesleğen;
 • 2 küçük defne yaprakları;
 • Tuz ve siyah (toprak) ve karabiber.

o seçtiğiniz ne görünümler bağlıdır süre için ıslatmak bezelye pişirme önce: Bir bezelye seçildikten hazırlamak, eğer uzun süre emmek için arzu edilir, ve ezilmiş eğer, sadece 2-3 saat yeterlidir.

Domuz kaburga su ile dolu ve ateşe koymak gerekir. Et kaynadığında kaldırılır ve yıkanır ve sonra geri pota koymak ve tam pişmiş kadar temiz soğuk suyla defne, kaynamaya edilmelidir. Eğer et suyu hazır olduğunu anladığınızda, o zaman, defne yaprağı ile bir tepsiye koy o pişmiş kaburga dışarı çekerek sonra, bir elekten dökün.

bitmiş net et suyu biz uyurken zaten ıslanmış bezelye düşüp bir taşım kaynatın. kaynar suyu içinde önceden soyulmuş koymak ve küçük küpler halinde patates kesti. Pişirme sırasında et suyu yüzeyinden köpük kaldırmak unutmayın. patates hazır olduğunda, çorba doğranmış ve sotelenmiş soğan ve havuç ve biraz kaynatın, minimuma ısıyı azaltmak, soyulmuş ekleyin.

Çorba hazır olduğunda, masaya getirebilir, domuz kaburga, tuz, biber tencereye koyun ve baharatları ekleyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.