Gıda ve içecekAna yemek

Mısırdaki hangi vitaminleri haşlanmış?

Mısır haklı yetişkinler hem de çocuklar arasında eşit düşkün en popüler lezzetleri biri olarak kabul edilir. Kullanımı sadece ama konserve şeklinde pişmemiş. Ayrıca daha sonra birçok yemeklerinde maddeler haline nişasta ve un, üretir çünkü. Buna ek olarak, hepimiz çok iyi ne kadar faydalı mısır biliyorum. Bu ürünü içeren hangi vitaminleri, bugünün makalesinden öğrenecektir.

Biraz tarih

Bir tarım bitkisi mısır yaklaşık on iki bin yıl önce büyümeye başladıkça. kendi yetiştirme birinci Meksika'da topraklarında yaşayan halkları yok. kulaklarının sırasında bugünden çok daha küçük idi. Ortalama meyve boyutu yalnızca dört santimetre idi.

vitaminler mısırdaki ne olduğunu anlamak isteyenler, bu ilginç olacak, bu ABD Eğitim Bakanlığı geçmeden Amerika'yı yaşadığı Hint kabilelerin diyetin temelini oluşturmuştur. Bitkilerin Görüntüler eski Hint tapınaklarının duvarları süsleyen. İyi bir hasat umuduyla kabilelerin bazı pişmiş ekmek şeklinde Tanrı'ya Sun kurban sunulur bilinmektedir mısır unu.

Avrupa ülkeleri bu kültür sayesinde Hristoforu Kolumbu hakkında öğrendik. Rusya topraklarında bu XVII yüzyılda tanıtıldı. Onun (Ukrayna, Kafkasya ve Kırım güneyindeki) sıcak iklime sahip bölgelerde yetiştirilen. Başlangıçta bir süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir, ancak daha sonra Avrupalılar onun tadı takdir edilmiştir.

kimyasal bileşim,

ilgilenenler, mısır bulunan hangi vitaminler, birçok değerli maddelerin en iyi kaynaklardan biri olarak kabul edildiğini öğrenmek için sürpriz olacaktır. Bu düşük kalorili ürün, mineral tuzları, katı yağlar, askorbik asit, protein, şeker ve nişasta içermektedir. Bu vitamin E cilt ve saç üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir içeriyordu. Buna ek olarak, yaşlanmayı yavaşlatmak için yardımcı olur. Ayrıca, magnezyum, potasyum, demir, yeterli bir miktarda bulunur. B Grubu vitaminleri savaşmaya yardımcı depresyon, uykusuzluk ve sinir sisteminin diğer bozuklukları.

İlginç bir şekilde, mısır içinde yüz gram sadece 97 kalori içerir. Bu nedenle, bir diyet ürünü olarak kabul edilebilir. Buna ek olarak, aynı zamanda olumlu insan vücudu etkileyen vitamin K ve D bakımından zengindir.

Faydalı özellikleri

vitaminler mısırda bulunan anlamaya, bunun sağlığımız üzerindeki etkisi dikkat etmek gereklidir. Nedeniyle diyet lifi, büyük miktarda bulunmasından kaynaklanabilir gastrointestinal sistem durumu geliştirir. Çözünür lif kolesterol engelleme katılır ve çözünmeyen kabızlık iyi önleme düşündü.

Zaten haşlanmış mısır içerdiği hangi vitaminler tanıyanlar, bu yemeğin düzenli tüketimi olası göz sağlığını korumak için yapar, ilginç olacaktır. İçinde bulunan Antioksidanlar katarakt gelişimini engelleyen görme organlarının, durumu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

içerdiği dolayı kaynatıldı mısır insan kemik sağlığı destekler ve örneğin romatoid artirit gibi hastalıkları önler beta-kriptoksantin.

kontrendikasyonlar

mısırdaki vitaminler anlamaya, ürün olmamalı, kişinin diyet anlamamız gerekir. Bu lezzetli koçanı kötüye gastrointestinal sistem ciddi problemlere yol açabilir Outset. Ürünün aşırı sıklıkla bozukluklar ve sindirim sisteminin arıza çeşitli yol açar.

Bazı insanlar mısır için alerjik reaksiyonlar görülebilir. Neyse ki, bu çok nadiren gerçekleşir. Ancak, en ufak belirtilerden durumunda tamamen diyet onu ortadan kaldırmak gerekir. alerjilerin en yaygın belirtiler döküntüleri, kızarıklık ve cilt kaşıntı vardır.

Bir mide ülseri, tromboz veya tromboflebit teşhisi insanlar için mısır tahıl kötüye da arzu edilir. Bu durumda, ürün sağlığa ciddi zarar verebilir.

Ne iyidir - pişirilmiş veya mısır konserve?

En meyve ve sebzeler farklı olarak, bu çim ısıl işlemin sürecindeki değerli özelliklerini kaybetmez. Kabuk mısır taneleri da pişirme sonrasında bütünlüğünü muhafaza eder. Bu nedenle, taze ve işlenmiş bir şekilde eşit derecede kullanışlıdır.

zaten vitaminler biliyordu edenler haşlanmış mısır, konserve daha değerli olduğunu bilmek isteyecektir. Tabii ki, bu da sadece biraz daha düşük konsantrasyonlarda, besin maddeleri içerir. bunun korunmasına mısırın hazırlanması sırasında fazla vitamin buharlaşması gerçeği. Buna ek olarak, bazı vicdansız üreticileri ürünlerini GDO ekleyin.

Bir seçtiğiniz için Öneriler

mısırdaki vitaminler neler kavramadan, kaliteli bir ürün ayırmak için öğrenmelidir. Yanlış seçilen ot sağlığınıza zarar verebilir, bu nedenle meseleye yaklaşmak son derece sorumluluk gerekir.

O onunla koçanı satın almak tavsiye edilmez. kimse düzgün saklanır garanti edemez beri. meyve yaprakları ayrılmış, Kurutulmuş mısır çok uzun doğrudan güneş ışığına maruz olduğunu göstermektedir. Daha öncesinden aktif patojenleri çoğalmaya başladı mümkündür. Muntazam olmayan gölge taneleri artık taze olduğunu gösterir.

konserve gıdalar seçerken ilk paketleme dikkat etmek gerekir. Bu raf ömrü hakkında gerekli tüm bilgilere sahip ve üreticisine başvurmalısınız. Üretim tarihinden bakmak önemlidir. Bahar ve kış aylarında üretilen mısır, taze olarak kabul edilemez. Bu durumda, korunması önce dondurulmuş saklandı. Ürünün bir parçası olarak tohumlar, su, şeker ve tuz az miktarda haricinde hiçbir şey olmamalı.

Pişirme İpuçları

Zaten ne kadar yararlı vitaminler mısır bilenler için tahıl yemek pişirmeyi öğrenmek için zarar vermez. Bu yalnızca tavada değil yapılır, ama multivarka, fırın ve steamer'a edilebilir. Ürün çok zor olmaz Yani, tuz bitmiş formda zaten önerilir.

pişirme süresi gelince, bir çok tahıl çeşitli bağlıdır. Tipik olarak, yaklaşık otuz dakika sürer. Ancak bazı durumlarda, pişirme süresi üç ya da dört saate arttırılır. Bu besin maksimum miktarını koruyan bu işlem en az on beş dakika sürer mısır, buharda pişirme zaman.

Narin genç kulaklar genellikle fırında pişirilir. Sonuç çok aromatik ve yumuşak incelik. Suyla mısır dökün ve yaklaşık kırk dakika boyunca fırında göndermek için yeterli.

hububat kullanımı

mısırdaki vitaminler anlamaya, hangi alanlarda bu yararlı ürünü kullanmak incelemek gerekir. Onun uzun ve oldukça başarılı bir halk hekimliğinde kullanılır. Yani bitkinin stigma mükemmel bir diüretik kabul edilir ve petrol kan kolesterol düzeylerini azaltmaya yardımcı olur. mısır unu temelinde hazırlanan yemekler, uzun infertilite muzdarip kadınları tüketmek tavsiye edilmiştir.

Bu yararlı tahıl kullanın ve kozmetik alanında. Bunun dayanarak cildin elastikiyetinin erken iyileşmesini geliştirmek Tüm saç bakımı için araçların türlü yanı sıra kremler üretirler. diyetetik başarıyla mısır suyu kullanılır. Hızla fazladan yağ yakmak için yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Paradoksal olarak, ancak bu bitki, hatta aynı zamanda yapıştırıcılar, kağıt ve mukavva üretimi için, inşaat endüstrisinde kullanılır. Tarımda, bu ot sığır için gıda olarak kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.