Haber ve ToplumDoğa

Saksağan - geçit ya da olmasın bir kuş? Saksağan: açıklama, yaşam tarzı

Birçok kişi saksağan biliyoruz ve diğer kuş ile karıştırmayın çok zordur. Bu konuda makale yazılı ilginç bir sürü. kolaylıkla anlaşılacaktır bu Gönderen: kırk - göçmen kuş ya da değil. Bizim bölge, yaşam tarzı ve daha yaşayan, bir Saksağan görünümünü açıklar. Biraz Avrupa'da yaşayan kuşların temaya göre etkiledi.

Saksağan: kuş açıklaması ve görünüm

ilginç renk nedeniyle Bizim saksağan beyaz taraflı olarak adlandırılır. Karın ve onun beyaz ve siyah kuşun kendisi kanatlarında bazılarıdır. Bir şey, bir karga ve jackdaw benzer. Ama o da siyah bir, güzel uzun ve düz kuyruğu vardır.

Işık düşer şekline bağlı olarak, kuş, mavi, mor ve yeşil tonları parıldıyor. Ama bahar deri değiştirmeye sonra, yok olurlar. Bu durum, özellikle, erkek yansıtılır. Bunlar baharın sonunda bu değişim neredeyse fark edilmeyecek bulunmaktadır. Ancak bir süre sonra orada yeni tüyleri ve tüyler eskisi gibi ışıltı başlar.
Ortak Saksağan neredeyse yarım metre büyüklüğe sahiptir. 90 santimetre bir kanat genişliği. gövde daha saksağan kademeli ve daha uzun kuyruk. Erkekler, kadınlara göre çok daha büyük değildir, farklı renk ve görünüş bile.

Kuş başka karıştırılmamalıdır olamaz. güzel ve ilginç renge ek olarak, o eşsiz bir sesi var. Belirli sesleri duydu: "cha-ça". alarmlı daha kırk, bu sesler çok hızlı ve sık sık telaffuz edilir. Tüm sessiz Fakat sesli yavaş cıvıldayan. erkek ve dişi Kompleks triller kur sırasında duyulabilir. Onlar şarkı gibi, bazen çığlıkları tarafından kesilir.

erkekler ve kadınlar arasındaki ilişki

Magpies ilişkilerini diğer birçok kuş farklıdır. Bu kur döneminde özellikle dikkat çekicidir. Ortak Saksağan - tekeşli doğası. Buna göre, bu kuşların aileleri tek eşli oluştururlar. Ama hemen hemen bu ailelerin üçte dağılmakta olan. Ve "boşanma" nedeni kırk bir ticari niteliği haline geldi. Aralarında ilişkilerin "fesih" için bir diğer çok önemli bir nedeni yaşam alanı. Genel olarak, tüm insanlar gibi.

Yaşam kırk

Saksağan - Bir kuş, temkinli, o kadar iç içe güvenli alanları seçin, yoğun orman korkar. Çok insanların evlerine yakın yerleşmek için sever. o küçük tarlaları, ormanları, parklar, bahçeler, yoğun sokakları seçildi. Kuşlar şiddetle Petkim'de bir yuva ile ağaç savunmak. onlar iyi bir yaşam alanı için rekabet çok şey var olmasıdır. Tipik olarak, bir çift yoğun kron iç içe ağaç için seçer. Bu koruma ve güvenlik ile sağlamaktadır. Hangi sebepten olursa olsun için, böyle bir ağaç almaya Ama eğer, olamaz, bu ailenin çöküşü doludur. Yani vigilantly Topraklarını korumak olmuştur.
Nasıl insandır ve prestijli daire pek alır. ağaçlar banliyölerinde ise sokulmam ait Kim yoğun çalılık almadı. Bazen saksağan ve yavruları yeterli güvenliğini sağlamaz yalnız ağaç üzerinde yuva.

Eğer konut yakın gelecekte değiştirilmesi, böyle bir "evlilik", hatta en güçlü başarılı değilse, bu başarısızlığa mahkûmdur. Bazen iyi bir yaşam alanı işgal ailesi, saksağan eşi biri öldürdüğünü olur. Sonra tereddütsüz hızla kaybedenler iyi daire almak. Yuva yaparlar "dul" ya da "dul" çıkartılmamış. Hatta civcivlerin varlığını rahatsız etmeyin. Onlar sadece başkasının yuvasını atmak ve onların yerine yenilerini inşa.

Saksağan - heyecan verici ve karmaşık yuvalar kuran bir kuş. baz kalın dalları yapar, ve bir dış bölümü otlar eklenerek kil ile kaplanmış olabilir. ince dal alt kaplıdır içinde. Aynı bileşenlerin kırk yuvasından üzerinde çatı el sanatları tür yapar. Temelde bir saldırı yırtıcı hayvan konut gizlemeye hizmet eder. Böylece kuşlar kendilerini ve ailelerini korumak isterler. Ama çatı yağmur ve kara karşı koruma sağlamaz. Yani böyle karmaşık bir ev kendisi kırk yapar bu. Hangi kuş tür karmaşık yuva yapabilir? Sadece birkaç.

görünüş olarak yuva saksağan topun bir tür benzer. Yan kuşun bir delik açar. Bu "düz" giriş olarak hizmet vermektedir. Ağaçta bir yuva, bir başka binanın yanındaki çift tam değildir. İkinci konutların onları en iyi kırk localar inşası sonra. Ve bu hoş değildi ve boş bir yaşam rölantide. Ama onun diğer çifti taşınmak izin verilmez. Ancak, bu tür baykuş olarak oldukça sakin nüfuslu diğer büyük kuşlar, vardır.

Saksağan - oldukça ruhlu karakteri ile bir kuş. O sakince böylece onların ruh eşini ihanet iyi bir oturma alanı ile diğer ortağı gider. Bilim adamları bu tür bireylerin yavruları daha uygun ve birbirlerine kırk sadık daha sayısız olarak kabul edilir olduğunu gözlemledim.

Avrupa saksağanın Biraz

Her zamanki yanı sıra, sözde Avrupa saksağan yoktur. Harici olarak, bizimki aynıdır. Bu onun diğer tek yaşam bu. Yunanistan'dan İskandinavya - Avrupa saksağan tüm Avrupa yaşamaktadır. O Kuzey Afrika seçildi. Sadece Fas, Tunus ve Cezayir kıyı bölgelerinde bulunur. kırk küçük nüfus Kamçatka Yarımadası'nda bulunabilir. Ama kuzey-batı kesiminde ada Kyushu tehlike olarak bu kuşların nüfusu listelenmektedir. Orada, bir doğa sığınaktır.

gıda

Orada kırk diyette özellikle tercih. Onlar kesinlikle omnivordur kuşlardır. Bunlar küçük gibi memeliler yanı sıra böceklerle beslenirler. Saksağan - Bir kuş, yabancı civciv ve yumurta yeme eğilimli. Onun Köpek ve kedi kemiklerini çalmak olur. Genellikle kuşlar alanları ve bahçeler sicim ve böylece mahsulü bozar. Onlar da küçük kemirgenler beslenirler. güçlü gaga ile kırk karkası kendisi bir pençe tutarak parçalara kurbanı yırtılma. Ayrıca gaga kolayca yumurta nüfuz yardımcı olur. O dolayı marifet ve maharet aç bırakmadı.

yerleşik

Birçokları için soru ortaya çıkıyor: kırk - göçmen kuş ya da değil? Nedeniyle o kendilerini aç bırakmaz olmasından, diğer kenarına uçmak için gerekli değildir. Her şey besler. Bir kuş fiziksel olarak bile şiddetli dona dayanıklılığı için doğa tarafından hazırladı. O açan bir sedanter bir yaşam. İstisna engin İskandinavya yaşayan kırk olduğunu. sadece daha elverişli koşullar arayan kış içindir.

Sonuç

Kırk - çok zeki bir kuş. O üzüntülerini ifade edebiliyor. Kırk - Bir aynada kendilerini tanıyabilir sadece bir kuş. esaret, o bile bir insan tarafından okunabilir kelimeleri konuşmaya başladı böyle durumlar vardı. Bu kuşta ilginç bir karakter özelliği vardır: tüm bu parlayan çekiyor. O gizler dikkatlice sonra onun find alır ve. Kuş da aile ilişkilerinin dikkatini çekiyor. İki kırk insanı andıran kavga olduğu. Bizim gibi onlar, ailevi sorunlar ortaya vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.