KariyerKariyer yönetimi

Uygun bir aday şans mı yoksa dikkatli bir seçim mi?

Her organizasyonun çerçevelerine ihtiyacı var. Elbette, herhangi bir yönetici, çalışma ekibindeki pozisyonların nitelikli, yönetici ve düzenli çalışanlar tarafından yapıldığını düşünüyor. Boş pozisyonlar için aday seçimi kolay bir mesele değil. Bu olaydan şirketin belirli bir sektörünün performansı ve bir bütün olarak tüm organizasyonun performansına bağlıdır. Kollektif tek bir mekanizma olarak çalışmalıdır. Her bağlantı - açıkça tanımlanmış bir işlevi yerine getirir ve bir arıza vermez. Böyle uyumlu bir çalışmanın düzenlenmesi, boş pozisyon için uygun bir adayı seçme becerisine yardımcı olacaktır.

Röportaj Hazırlığı

Aday, iş almak isteyen bir başvuran . Belirli bir organizasyon için ne kadar uygun olduğu, bir insan kaynakları uzmanı veya firma müdürü tarafından çözülebilir. Karar, personel seçiminde zorunlu ve bilgilendirici bir olay olan bir röportaj sonrasında yapılabilir.

Mülakat için davet tarihi, saati ve yeri ile tüm adaylara gönderilir. Her başvuru sahibi için bir anket, gereklilikler ve iş tanımı hazırlanmalıdır. Görüşme, gerekli tüm bilgilerin elde edileceği şekilde yapılmalıdır. Bir aday gelecekteki bir çalışanın geleceğidir, bu nedenle profesyonellik, iş deneyimi, kişisel nitelikleri ve diğer önemli yönleri hakkında açık fikir sahibi olmanız gerekir.

görüşme

Röportajın başında, şirket temsilcisi, başvuru sahibine, organizasyonla ilgili temel bilgileri, personelin gerekliliklerini, şirketin işinin özelliklerini ve davet edilen kişi tarafından yerine getirilecek iş görevlerinin özelliklerini sunar. Daha sonra, adayın önceden hazırlanmış sorular üzerine sorgulanmasını izler: önceki çalışması hakkında neler söyleyebilir, neden yeni bir yer bulması gerekir? Kişisel verileri yinelenen sorular sormayın. Aday, belirli bir işle uğraşılması gereken kişidir; bu nedenle, görüşme, öne sürülen şartları sağladığı sürece, başvuranın güvenilirliği hakkında gerekli bilgileri vermelidir.

Birçok işveren, test testleriyle yapılan sözlü röportajlarını yedeklemeyi tercih etmektedir. Örneğin, yabancı bir dilden tercüman belirli bir hızda olmalıdır, kasiyer hızlı bir şekilde, teknisyene ve teknisyene bilgili mekanik sayılabilir. Adayın bu testi, başvuranın profesyonellik düzeyinden şüphe duymayacak bir şekilde geçmesi gerekir.

Adaylık onayı

Daha sonra, tüm misafirlerle röportaj yapılırken, sonuçların karşılaştırmalı bir analizi yapılır.

Bu durumda, başvuranın aşağıdaki özellikleri önemlidir:

  • Genel hazırlık ve yeterlilik;
  • İş tecrübesi;
  • Mesleki planın bilgisi ve bilgisi;
  • Kişisel özellikler;
  • Genel izlenim.

Puanla bir değerlendirme yapmak iyidir, bu, her yarışmacıya gereksinimlere uyum düzeyinin bir göstergesi verir. Bu anların rehberliğinde ve her birinin göstergelerini karşılaştırarak belirli bir karar verebilirsiniz. Bu nedenle, görev sonrası adaylığı onaylandı. Eğer aday çalışma davetini kabul etmezse, görüşme esnasında atılan puanlarda kendisine en yakın adayın lehine karar verilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.