Haber ve ToplumKültür

Görüntüleme nedir? kelime anlamı

Bu terim, Rus dilinde birçok kelime gibi birçok anlamı vardır. Bugün, "Panorama" nedir anladın mı? En genel anlamda bir görünümü düşen geniş bir alandır.

geniş bir zihin

İlk olarak, belirli bir ürün, köy veya manzara için (yüksek bir bölgede, cam, köprü ile, tipik haliyle) bir noktaya açan uzun bir görünüşüdür. Örneğin: "onikinci kat sundurma üzerinde parıldayan şehrin panoramasını açtı. ışıkları ve binaların karanlık siluetleri, bir kule" Ya da: "pazar alanı ve kaldırım için soğumasını ve önümüzde geniş bir panoramasını gözler önüne edildi. Tepeler ve vadi"

resim

Bir "panorama" nedir? Ayrıca, kelime tuval ön nesnelerin üç boyutlu görüntüler, insan figürleri ve benzeri nerede büyük resmi olarak anılacaktır. Bu resim genelde dairesel odanın duvarında yer almaktadır. Buna göre, iş ve daha sonra kendisi "panoramik" olarak ifade edilebilir.

Panorama Müzesi

müze göstermek için çarpıcı bir örnek Borodino savaş betimleyen hizmet edebilir. Bu Fili'nin yerinde (şimdi Kutuzovsky Prospekt) üzerinde 1962 yılında açılmıştır. : Resmin temelini oluşturduğu Fili'nin Konsey , aslında, Borodino savaş evde ve. ayrıntılı olarak büyük bir tuval üzerinde Rus devlet için tarihsel oldu savaş, gidişatını tarif eder. İlk defa boyama, 1912 yılında geniş bir kitleye ünlü olayın yüzüncü sunuldu. Ve skeçler ve subayların ifadesine göre, konsey Kutuzov katılımıyla gerçekleştirildi restore edildi kulübe, yaktı.

olay bakış

Bir "panorama" nedir? Bu terim aynı zamanda bir eleştiri, zihinsel veya kelime ile giydirilmiş, resim (video), çeşitli olaylar ve gerçekler, olaylar ve olaylar denir. Örneğin: "yazarın düşünceleri ise cari bölüm dizeleri sadece kısa parçası oldu hikayeleri, geniş panoramasını çevirdi." Genellikle de bu kelime denilen bir televizyon haber gözden geçirilmesidir.

Cihaz ve gösterge

Teknolojik bağlamda "Panorama" nedir? Yani bir mekanizma (genellikle bir kuvvetle azaltılmış ölçüde) ortasında üç boyutlu resmini görebilirsiniz geçtiği büyüteç bakarak, özel bir cihaz aradı. Ve dönem en doğru amaçlayan silahlar için askeri optik alet ve diğer uzun menzilli silahlar kastedilir. Bu amaçla kabukları en hassas vuruş için hatalar birçok dikkate almak için izin verir.

Panoramik fotoğraflar ve özet videoları

Günümüz dünyasında, çekim sanatının gelişimi ile giderek daha popüler panoramik fotoğraf haline geliyor. Yani topluca geniş bir perspektiften ilişkilendirilebilir şeyi aradı. Özellikle, bir ila iki arasında yükseklik / uzunluk oranı alışılmış resimler "uzun" biçimi, üç veya daha fazla biridir. Örneğin, birden yüzseksen derecelik görüş açısı olanaklarını aşan Resimler, ortalama sıradan lensler. Ve görüntü, tek tek kare bir düzenek vasıtası ile elde edilmiştir. Bu tür görüntüler tamamen (ya da bilgisayar ekranında, ancak düzlemsel ekranda, özel bir yazılım kullanmadan) fotoğraf kağıdı üzerine yeniden üretilmektedir. Ve sanal olabilir, yani uygun bir program kullanılarak bilgisayar monitöründe görüntülemek için tasarlanmıştır. Bu fotoğrafçı çevrili panoramik alan farklı bölgelerinde rağmen, "başını çevirmek", tabiri caizse, hedeflediğiniz kitleye verir. Ve yine - önizleme bakmak için küresel, sağlamakla kalmaz için sol veya sağ değil, aynı zamanda böyle bir "sanal" tur için tamamen akla yatkın gibi hissederek kafa veya ayak üzerinde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.