Gıda ve içecekAna yemek

Nasıl zamanında tavşan pişirmeye: ipuçları başlayanlar aşçılar için

hayvanlar etin hazırlanması ilk bakışta oldukça basit görünür. Aslında, her tür çalışmadan önce önceden bilmeniz gereken özel bir dizi özellik vardır. Örneğin, zaman içinde tavşan pişirmek için ne kadar kesin söylemek mümkün değildir. Bu sorunun cevabı kesinlikle dikkate alınması gereken birçok faktöre bağlıdır.

yaş kriteri

pişirmeye başlayan iyi bir hostes o tüm süreci sürer yaklaşık ne kadar önceden bilir. Bu o Her adımda düşünmek ve istenen sonucu elde etmek için istenen modunu seçmenize olanak sağlar. Son zamanlarda, tavşan eti giderek daha popüler hale gelmiştir. İnsanlar eşsiz yararlı özelliklerini takdir etmeyi öğrendim. Bilindiği gibi işlemek için en kolay yolu, pişirme olarak kabul edilir.

Ama pratikte bunu uygulamak için göründüğü kadar kolay değildir. zamanla tavşan pişirmek için ne kadar belirlemek amacıyla, üç ana parametrelere dikkat etmek gerekir:

  1. Hayvanın Yaşı.
  2. Boyutlar et parçaları kullanılır.
  3. Sıcaklık ve Demleme sürecinin diğer koşullar.

Bu parametrelerin her biri önemli ölçüde sürecin seyrini etkiler. Doğru karar vermek için yardımcı olur. Birinci parametre, en önemli olarak kabul edilebilir, çünkü zamanla tavşan pişirmeye ne kadar hayvan en etkisinin yaşı. Bu mantıklıdır. Eski tavşan eti sert olabilir, bu nedenle işlemek için en az iki buçuk saat sürecektir açıktır. Musküler genç hayvan dokuları daha hassas ve yumuşak. haşlayalım için, yalnızca yarım saat gerekecektir. Şimdi, belirli bir karkas sayesinde, hemen tavşan süresini pişirmeyi belirleyebilir. Kalan seçenekler sadece bu rakamı belirtmek için izin verir.

Küçük olanlar için

Uzmanlar uzun tavşan ideal diyet ürünü olduğunu tespit ettik. Buna ek olarak, bebek maması için de kullanılabilir. Birçok anne bile yıl önce kendi çocukları Bu eti cezbetmek başlarlar. İşte bebek için zamanında tavşan pişirmek için tam olarak bilmek gerekir. Bu çağda bir bebeğin vücut hala çok zayıf olduğu için. O ağır gıda ile başa çıkmak mümkün değildi. Doktorlar son derece dikkatli olun ve gerekli tüm düzenlemelere uymak velilere tavsiyelerde nedeni budur. Öncelikle, hazırlanması için sadece taze et kullanmak her zaman gereklidir. Bu nedenle, ön gövde bölümleri bölünmelidir.

Kalan kısım, herhangi bir zamanda amacına uygun kullanılabileceği, dondurucuda uzandı daha iyidir. Bebekler için 50 gram ağırlığında yeterli adet olacaktır. Et gibi bir miktarının pişirme için 40 dakika yeterli olur. Bundan sonra, bir çatalla delmek için denemek için gereklidir. Dişler içeri özgürdür, ürün bitmiş olarak kabul edilebilir. Aksi takdirde, başka 15-20 dakika bekleyin. Bundan sonra, et geri kalan katkı maddelerinin (püresi veya sebze) ile bir blendır içinde öğütmek için daha iyidir.

hizmet boyutu

Birçok ev kadınları gruplar halinde et pişirmek tercih ederler. Bunu yapmak için, önce parçalar halinde karkası bölmek gerekir. Daha sonra parçaların istenilen sayısını seçebilirsiniz, böylece kalıntıları ile ne üzerinde beyinleri rafa yoktur. Bu durumda, pişirme işleminin mantığı çok daha hızlı gitmek gerekir. Ne zamandır böyle bir ön tedaviden sonra bir tavşan pişirmeye sürer?

Deneyimli aşçılar bu durumda, işlem süresi 2-3 kat azalır savunuyorlar. parçalara bölünmüş genç karkas, kaynar için, sadece 35-40 dakika sürer. Eski tavşan için yaklaşık bir saat sürer. Bu malzeme fark, bu şekilde hareket için birçok yol açmıştır. Bundan başka, bir süre Ürün daha önce soğuk su içinde ıslatılması önerilmektedir. Bu, öncelikle, et yumuşak yapar ve daha da pişirme süresini azaltır, ve ikinci olarak, size hoş olmayan bir koku kaldırmanızı sağlar.

Nasıl tavşanı pişirmek için?

çanak o tavşan eti pişirmeye ne kadar süreceğini bilmek yeterli değildir, gerçekten lezzetli ortaya çıktı.

Açıkça yavaş yavaş adım adım yapıyor, kendinizi tüm süreci temsil etmelidir:

  1. Öncelikle hayvanın yaşının belirlenmesi konusunda karkası seçmek zorunda.
  2. Bundan sonra, iyice yıkanmalıdır ve daha sonra dikkatlice keskin bir bıçakla bütün tendonlar ve yağ parçaları ile çıkarın. Bu yapılmazsa, et sonuçta herkesi memnun etmeyecek bir farklı bir lezzet kazanacaklardır.
  3. Bundan başka, uzman 1-3 saat çeşitli doğal ürünleri (sirke, beyaz şarap, kesik süt suyu ya da sarımsak bitkisel yağların bir karışımı) kullanılarak, su veya et marine o emmek öneriyoruz. İstenirse tavşan eti mükemmel tüm tatlar emer gibi bu zamanda, herhangi baharatlar ekleyebilirsiniz.
  4. Bütün ön işlemlerden sonra, ürün güvenle ısıl işleme tabi tutulabilir. Bu durumda, sadece kısık ateşte kapalı bir çelik ya da emaye tencereye tavşan pişirmek için gerekli olduğunu hatırlamak gerekir.

Tüm adımlar yukarıda açıklanan yoluyla yavaş yavaş, bu şekilde pişirilmiş et, yumuşak kokulu ve lezzetli olsun emin olun emin olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.