Gıda ve içecekAna yemek

Kılçıksız - Bu karmaşa nedir? Nasıl yazıldığından pişirmek için?

bir zamanlar popüler yemekler ve çeşitli nedenlerle ürünlerin birçoğu konumlarını kaybetmek ve yavaş yavaş unutulmuş. Aralarında - Şimdi botanik hariç hatırladı ve yazıldığından patates, şalgam, yerini şalgam,. Bu birçok yalnızca belli belirsiz şüpheli vardır.

Ne emmer denir?

Biraz bunun dışında bu bitkinin ve çanak ile ilişkili Yanılgılar. "? Krupa emmer - nedir" sorusu üzerine insanların çoğu ortak arpa olduğunu yanıtladı. Önerilen ikinci düzenleme - adım adlı süt balmumu olgunluk genç buğday tohum. Ve sonra, başka tamamen doğru değildir. Başlamak için tamamen bağımsız bir bitkidir "yazıldığından" sözcüğü, yaklaşık anlamaktır. Onu bugün var bütün buğday çeşitleri geldi dan gibiydi. Bu yarım vahşi (ve bazen - ve vahşi) tahıllar filmi kaplanmış olduğu tahıl, kırılabilir başak sahip olan. güvenle buğday cevap verebilirim, ama değildi zamanki modern tesisi, tür - Yani soru "bir tür Spelt".

Çok uzun bir geçmişi

Doğru bilimsel verilere sahip: kilit gıda Neolitik biri sadece yazıldığından edildi sırasında. Bu nedir ve daha az Antik Babylon eski Mısır'da bilinmemektedir ve nasıl. Büyük antik yazarlar ve bilim adamları bunu belirtmiştik. o, Herodot, Homeros ve Theophrastus hakkında yazdım ünlü insanlar için öyle. yüzyıllardır işgal Büyük topraklar, sadece yazıldığından. Bu olduğu çok değerli bir kültür yavaş yavaş ve Avrupa ülkeleri anlamak (ve takdir). Bir zamanlar o Arabistan dahil olmak üzere Kuzey Afrika Kafkasya konularında, yetiştirildi. Rusya'da, o Hıristiyan döneminden önce beşinci yüzyılda kullanılmıştır onsekizinci yüzyılda popülerlik zirve rağmen.

Faydalı özellikleri lapa polbyanoy

Neden o zaman rağbet yazıldığından edildi? Bu tahıl etmektir bu yaygın kayıtsız nedir? Her şeyden önce, insanlar bitkilerin yüksek besin değerine çekilir. Bu tane protein kadar 37 hacim oranında içerebilir. sürekli çalışkan ve herhangi bir yemek neredeyse ana özelliğidir olanlar için. tıbbi ve diyet ürünü olarak kabul edildi Spelt; Modern bilim zaten böyle halk inançları nedenlerini kurulmuştur. Tahıl glüteni bulunan 18 amino asit gıda sahip olan hayvan menşeli elde edilemez. Ve yine onlar adama gereklidir ve başka bir şey tarafından değiştirilemez. Pişirme sonrasında, ünlü lapa-yazıldığından olan hoş bir çatlak lezzet vardır, olması da önemlidir; Çocukların büyüme ve gelişmelerine yönelik bu yemeğin yararlı olduğunu; o da hasta ve zayıf insanlar çabucak geri sıçrama sağladı; Bu durumda düşük glüten içeriği gluten tahammül edemez yararlı alerjisi olanlar böyle bir karışıklık yapar. Gerçekten de, bu tür verilerle bir bitki neredeyse büyülü düşünülmelidir!

yazıldığından değerli başka ne için?

yetiştiriciliğinde Yalınlık sağlamak için. Hatta çok kötü - - Onun herhangi yaklaştı, neredeyse hiç bakım gerektiriyordu toprağı, nem eksikliğini tolere etmek kolaydır. Biz ot tür yabani otlar gibi kendi başlarına büyüdü diyebiliriz. bitkileri yok edemedi Zararlıları - yazıldığından onlara karşı oldukça dayanıklıdır. Yabancı otlar iniş bastırmak olabilir - yabani buğday kendisi deadened yabani otları. Kulakları dökülür bittiğinde, ellerinde tahıl kaybetmedi ve yakın kasırga rüzgarları altında kırılmaması, saplar ve ağır sağanak Köşkü etmez. eğiliminde Hastalık, bitkiler kırpmak, ayrıca tehdit yazıldığından.

Neden unutulmuş yazıldığından?

yazıldığından - Böyle bir basit bitki gibi görünüyor. Ne Olması gereken, bu yüzden yavaş yavaş diğer buğday çeşitleri seçtik edilir? hububat düşük verim - birinci ve temel faktörlerden biridir. endüstriyel ölçekte Yetiştiricili gerekmese de, "çıkış" az sayıda bitkileri alanları ve çok mütevazı çaba ile telafi edildi. Ancak yıllar içinde, ekilen alan daha talep haline gelmiştir ve düşük verim insanlarla tanışmak için durdurdu.

İkinci, daha az önemli nedeni öğütme ve elde edilen un düşük kalite güçlüğüydü (pullarla dövülmüş tane için, ve daha sonra zorlukla ve eksik). büyüyen buğday Oysa şimdi ana hedefi - onun "toz" ve unlu bitkilere teslimatı yerine kullanım işleme hububat şeklinde. hastalığın tabi en kaliteli toprak, gerektirmesine rağmen nedenle, seçim, gövde çeşitleri ile lehine yapılmış, zararlılar muzdarip rüzgar ve yağmur düşecek ve ek sulama gerektirir.

Nasıl düzgün pişirmek için?

Tipik olarak bu gibi tahıllar kaynatıldı emmer yapıldı. lezzetli ne olabilir, (yemek kitabı Pohlebkin ünlü yazar dahil) sadece eski kaynaklardan temin ederim. kıç yerde başardı olanlar, sadece bazı hileler bilmek gerekir, yulaf lapası sadece büyük çıkıyor söylüyorlar. Yani, su, yoğurt, yarım bardak devralan bir cam emmer içinde ve normal süt, artı tereyağı kadar 100 gram (veya ekşi süt, bazı yağsız yoğurt yerine tavsiye). İşte kesin - yağla yazıldığından, söz için, yağma yok. Gizli arpa sadece su içinde, sırılsıklam ve Kislyak ile karışımları olması gerektiğidir. "Mope" o 4 saatten daha az olmamalıdır; Daha iyi bütün gece bırakmak. Daha sonra kaba taneler vodichkoj serin yıkandı, süt döküldü mevcuttur (yine, su ile bir araya) ve sıvının buharlaştırılması için kaynatılmış, çok düşük bir sıcaklıkta. Not: lapa razvaristoy olmaz. tohum tohum - yalnız arpa terk ettiğinde Genellikle bitmiş kabul edilir. Ama ateş çok güçlü olsaydı, o gerekli su tüketmesi normaldir. düz bir havlu ya da kırk dakika içinde eski bir eşarpla örtülü bir tavaya bitmiş çanak. Sadece yakıt ekler misin - ve yemek.

Bu tahıllar için sadece değil

Genel kanının aksine, emmer sadece garnitür değildi. çok lezzetli bunun dışında çorba - Yemek ve ilk deneyebilirsiniz. tahıllar 150 g 2 soğan, havuç, pırasa kök, yarım kaşığı tereyağı, (tercihen kilolu) 80 mi krem, iki yumurta sarısı, et suyu 2 litre almak ve tercih edilen yeşiller - olan geleneksel maydanoz, ancak değişebilir.

Hazırlanan sebzeler ince doğranmış ve haşlanmış ve yazıldığından ile aynı kapasitede. Şu anda, suyu ısıtılır kaynamasına baz ve çorba ilave edilir, yarım saat başlık altında toplanmadı. krem sonra kalın, yoğun köpük yumurta sarısı ile çırpılmış ve tencereye ekleyin edilir. Bir dakika ve (karıştırılarak!) Bir buçuk, Ve ateş kapatılır. Eh, yeşillikleri - hizmet bile.

Bir güveç gibi benzersiz. Bu yazıldığından ve karnabahar yapılır. Krupa kaynatılır. Bazıları, püresi için sadece düz su banyosu öneriyoruz. yaklaşık kırk dakika, az - Diğerleri mümkündür ve böylece uzun bir süre kısık ateşte sadece pişirin iddia ediyorlar. Karnabahar sıyırma kochanchiki yıkandı ve soğuk su içinde 10 dakika süreyle tutuldu bırakır, yani, her zaman olduğu gibi işlenir. Sonra tek tek çiçeği ayrılır ve haşlanmış lahana. Pişirme değilken ben sadece su tuz değil, aynı zamanda biraz limon suyu ekleyin öneriyoruz. Obsushennaya lahana tavada (ya da şekil) yerleştirilir, doğranmış soğan aynı eklenir, Emmer üstüne yerleştirilir ve dolu dayak yumurta, krem peynir, soğan ve baharatlar az miktarda olan. 200 derece yeterlidir - gaz için en az bir, en az bir elektrikli fırın için.

eski ihtişamını yeniden canlanması

biz çoktan onların değer Emmer kaybetmiş olduğunu varsayalım. Bu faydalı ve besleyici gıda, özel bir diyet ihtiyacı olanlar için en az büyümesi gerektiğini düşünerek, beslenme uzmanları hatırlatmak yorgun alamadım. Yavaş yavaş çim alana dönmeye başlarlar. topraklarda Karchaevo-Çerkes ve Dağıstan onun için ayrılmış tüm alanları artmaktadır. Amerikalılar da yazıldığından vazgeçmelerini tavsiye yok, hatta Yazıldığı çağrı. Aynı isim aynı Rusya'ya getirilir Avrupa'da öyle.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.