HobiDikiş

Nasıl bir elbise-koza dikmek için: "Gucci" nin Desen

Yeni bir elbise, ruh yükseltmesine, depresyondan bir kadını tedavi bulutlu bir gün güneşli ve neşeli yapabilirsiniz. Ünlü moda tasarımcısı tarafından bir elbise kendi ellerini diktim ve hatta yetenekleri ve onların dayanılmaz güven verir.

Elbise Koza herhangi rakamın üzerinde mükemmel oturur: bayanlar olağanüstü boyut kusurlarını gizler ve hafiflik ve zarafet, hassas ve kırılgan bir kız figürü verir esneklik ve ağırlıksız, boy ve ince düşük çeker verir.

Bu elbise benzersizliği - bir kesim. Düzgün malzemeyi, hem de elbise uzunluğu seçilir ve koza hacmi gerçek kraliçe içine her kız açabilirsiniz. elbiseler için uygun malzeme, ayrıca sezon ve onu takacak vesilesiyle uymak zorundadır.

farklı varyasyonlar, bu makalede sunulan Elbise-koza fotoğraf farklı görünüyor.

İşte kolayca kendiniz yapabilirsiniz klasik elbise bir versiyonu. göre 2.8 uzunluğu (ürün hacmi x 2 + kenar payı uzunluğu) kumaş gerekir. genişlik ürün genişliği x 2.2 + karşılık tüylülük eşit olmalıdır. Bu parametrelere dayanarak, kumaş orta buzağı orta derecede tam bir etek ve uzunluğu ile elbise koza dikme için yeterli olmalıdır.

malzemeler gerekli

Her şeyden önce dikiş elbiseler için malzemeyi seçmek önemlidir. spesifik kesim kumaş o kozanın altındaki şeklini korumak için iyi şekilde olmalıdır Çünkü. Bu uyum tüvit ceket için. yoğun ve daha sıcak giydirin. Biz şifon ya da ipek kullanırsanız, kıvrımlar saklanarak, kolay ve sıradışı inşaat alabilirsiniz.

Desen: İnşaat ve önlemlerin kaldırılması

koza şekli üzerinde oturan bir elbise dikmek için, ölçümler almak gerekir mükemmeldir:

  • İSG - boyun çevresinin çevresi.
  • DP - kol uzunluğu (omuz hattına kapağı).
  • VG - göğüs yüksekliği.
  • AÇIK - kalça çevresi.
  • CI - ürün uzunluğu.

elbiseler dikme için çeşitli seçenekler vardır. Eski bir örme gömlek kullanarak, "Gucci" nin bir elbise koza dikmek olabilir. Bunu yapmak için, birkaç eylemleri gerçekleştirmek gerekir.

Bina desen Aşamaları

1) T parçaya katlanır ve bununla boyun ölçümleri, omuz alınır. 6/1 olasılık oranı 0.5 = boğaz genişliği: hayır tişört varsa, alın, ölçümler ve hesaplamalar yapmak gerekir. Elde edilen miktar 3 bölüme ayrılmıştır, arkalık yükseklik elde edilir. Bu maddeye, 1 cm boyut ilave edilir ve boyun yüksekliği rafları için elde edilir.

Boyun noktasının tabanı kenara 8 cm ve aşağı dikey olarak 2.9 cm ayarlamak için omuz oluşturmak için, bu gereklidir. çizgi düzenlenen bu noktada sayesinde ve boyun tabanına noktası boyunca, bu kadar uzun bir uzunluk kolunun uzunluğu eşit boyunca olduğu gibi devam eder, Daha önce (DP) ölçüldü.

2) aşağı boyun ölçüm noktası gecikmeli meme yüksekliğinin (SH) tabanından ve 15 cm ilave edildi. Ek olarak giysi miktarına bağlı olarak değişir. kazanç büyüktür, daha fazla hacim ürünü çıkacak. 10 cm elbise yükselişinin fotoğrafta yönelim için.

Yatay çizgi tutulacak. Elde edilen hat Elde yataya göre 45 ° 'de yapıldı ve böylece omuz hattı bırakılması yatay bağlanır.

Arkada, orta hat boyunca, aşağı gecikmeli 1 \ 4 ON doğru elbise uzunluğu geciktirdi. elde edilen bir husus, meme yatay çizgiye bağlanır.

3) çizilen rafları deliği ile çekme çizgileri, göğüs yatay hat boyunca kesilmiş sonra kopyalanır ve. tarafına koymak - Bir kısım hortum hattı, ikinci bir ayna görüntüsünde koyar. çizgiler yuvarlanır. Daha sonra, açı hortumundan her iki yönde de 15 cm olarak ölçülür. uç noktalar kol açıklıkları elde edilmiştir. Daha sonra kesilmiş bütün hatlar için, 1 cm ödenek ekleyin. 2 ila 4 cm taban çizgisine eklendi, kenar nasıl işlendiğini bağlı olarak.

Bir desen çizilir, bu bir elbise-koza dikmek kalır.

Desen-kare

Basit bir teknik kullanılarak ölçümler çıkarmadan bir elbise-koza çizmek mümkündür.

Bu desene çekilir edildiği kağıt büyük tabaka çalışması gerekmektedir.

İlk dikdörtgen 76 101 cm çekilmektedir. Dikdörtgenler sonra köşeleri kesilmiş olması.

omuz eşit uzunlukta üst yağlı yatay çizgiler, omuz bir çizgi genişliğine çekme başlangıç noktasına göre dikey çizgi arasındaki mesafe, boyun ve omuz birleştirilir gelin orta toraks göğüs eşittir.

göğüs - o zaman arka dikişli çıkan ilk yarısı.

kol kesme oluşumu için çapraz bağlandıktan sonra elde edilen yeni bir form, keskin köşeleri kesti.

Bu yöntemi kullanarak, hassas ölçümler ve komplo gerektirmeyen bir elbise-koza desen dikmek kolaydır. Bu elbise, gevşek hacimli ve konforlu alır.

Model özellikleri

bu model elbiseler özelliği kol tek kesim olmasıdır. elbise ile eş zamanlı olarak çizilmiş desen yuvarlak kollu inşası sırasında. omuz dikiş kullanarak bir koza kollu elbise dikmek olabilir, sert bir omuz dikişi çizmek gerek yoktur. Böyle bir düzenlemede, kumaş omzuna ayı kolaydır ve bu nedenle bir koza form oluşturur. Geri hafifçe bükülmüş ileri yapılan "Gucci" ürünler klasik modelinde, kovan sadece ön elde edilir ve koza desen özgüllük ile oluşturulan.

etek elbise

koza oluşturan hem otomatik olarak sarıldığı bir elbise yapmak yukarıda tarif desen bir varyantını kullanarak.

Eski bir tişört dayalı bir elbise dikmek için, örneğin, ayrı ayrı ürünün altını çizmek gerekir.

Bunun için, bunların genişliği ürün genişliği üst tabanı eşit olan bir yamuk, çekmek için gerekli olan ve yan kenar (istenen ürün uzunluğu aşağı belden ölçülmek) istenen kenar uzunluğuna eşittir. yamuk yan taraflarında eğim açısı gür altta bağlıdır ya da değil.

Oluşan aşağıya doğru büyük bir yamuk temel teşkil ve taban dört eşit bölüme ayrılmıştır. Her bölüm, 3 cm bir baz ve bel eşya uzunluğunun 1/3 yüksekliğe sahip bir üçgen içinde kesilir. Elde edilen hatlara göre üçgenler dikişli yüzüdür. Nedeniyle kumaşın küçük bölgelerde kesilir olması, elbise kenar, bir beşik benzeri bir şekle meydana getirilir sarılmış olacaktır. Elbise-koza uyumla bakmak gerekir, bu yüzden çok fazla kesim yapmazlar - varil etkisi yaratabilir - Bir kesim etek yükselip şekil yuvarlaklığını verecektir.

dekorasyon

Sen elbise-koza dekore edebilirsiniz. "Gucci" nin Desen ana unsurlarından sadece boyutunu içerir. vererek yabancılık için bir model, örneğin, ceplerin dikmek olabilir.

İlk cep modeli ve yerini seçildi. Bunlar iç ve dış, astarlı veya onsuz ikisi de olabilir. yana doğru bir kesme aleti ile, (ortak ürün olarak) gizli vana, yapılan cepler.

welt cepler

elbise-koza için en uygun seçenek - cebin içine. Çabuk ol, ve çok göze çarpmayan görünüyor. Buna ek olarak, bunun nedeni etek ürünleri şişirmek olmayacak modeli elbiseler için, bir cebinde saklamak veya telefonu değiştirmek için uygundur.

daha sık cep Şekil hafifçe yuvarlatılmış kenarları olan bir dikdörtgendir.

ön parça (model) arka tarafında eşyaya yarıklı cep gerçekleştirmek için boru ve tack içinde uygulanır. Daha sonra bir yarık ucuna 1 cm ye ulaşmak, ve iki eğik çentik yapılır değil yaptı. Boru çıkıyor ve aşağı ve küçük üçgenler nastrachivayutsya.

Bundan sonra, ters tarafta kendisi bir cep olarak hizmet veren çuval bezi, tatbik. Çuval bezi boru alt bindirilir, eklem hizalanır. çifti daha sonra otutyuzhivaetsya ve bölümleri eziyet.

Bu gizli kullanışlı cebi döner.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.