Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

"On iki". Birimi. KISA şiir içeriği

Blok şiir "On İki" 1918 yılında devrimci ayaklanmalar hemen sonra oluşturuldu. Aynı zamanda gerçek olayları yansıyan (kavşakta soğuk kış, bonfires, sokaklarda Kızıl Ordu devriyeleri, bu o zamanlardan bir özelliğidir) ve yazara neler olduğunu bakar. Ve onlar oldukça tuhaf oldu. yazar uzun eskimiş gerçekliği değiştirerek, yıkıcı bir güç olarak devrimi aldı. şiir "Oniki" Bu yaklaşıma anlamlı bir ispatıdır, olayların yazar engelleme görüntüler. "Burjuva", "siyah köpek", "astragan bayanlar" - eski dünyanın tüm semboller. On iki kişi havarilerin okuyucuya ilişkilendirmek. öldürmeye - Onlar da, onun "misyon" ile dünyaya geldi. İsa, daha Deccal gibi, önünde yürüyen. Ama (hatta bu şekilde) eskimiş sonra engelle imha mantığı - bu iyi bir şeydir. Yakında, yazar devrimi onun beklentileri canlı vermedi olduğunu görür. O ayakta, ölümüne kadar önemli şeyden daha yazmadım.

"On iki". Birimi. Özet bölümler 1-3

Sokak çok soğuk ve rüzgarlı. Yoldan geçenler sürekli karla kaplı zeminde kaydırın. İki bina arasında bir zamanlar Sovyetler sloganı görüntülenen afiş gergin. yaşlı kadın tarafından geçen şaşkın edilir: Eğer bir şey daha yararlı hale getirebilir ondan dolayı neden böyle çocuk kıyafetleri gibi, boşuna maddenin böyle miktarda harcama ... O tüm tabut içinde ülke çapında Bolşevikler yorulacağından emin olduğunu. Uzun saçlı tipi, büyük olasılıkla bir yazar da, Rusya'nın ölümüyle ilgili bağırarak. Bir bayan onlar gözyaşları bir çok döken zorunda saniyenin şikayet ediyor. O da birçok geçenlerin slipleri ve düşer. Güçlü bir rüzgâr konuşmaları fahişeleri getiriyor. Onlar almaya ne kadar kimseye karar koleksiyonunu, tartışmak. Caddede slouched kızgın avare olduğunu. tüfekleri Oniki erkekler, onlarla birlikte olmak için kullanılan Vanku- "burjuva", tartışmak ve şimdi bir tavernada Katya ile eğlenin.

"On iki". Birimi. Özet bölümler 4-6

ırk Katka Vanka yolunda Kabinde. Yine göğüsleri altında taze yara. çeki Daha önce Katka görevlileri vodilas, gitti. Ama şimdi - askerlerle yürüyüşe gitti. Oniki çift saldırır. Vanka karda yatan ölü Katka atarak kaçmayı başarır.

"On iki". Birimi. Özet bölümler 7-9

hiçbir şey olmamış gibi, onlar daha ileri gitmek. Sadece on iki biri - Petro - değil kendisi. eski kız arkadaşı - O kadar Katka ortaya çıktı. İlk onun konsolda başta ve sonra o an bu farklı ve avutmana olmaz kimse bize hatırlatır. Petro hemen şenlendi ve yağma ve şenlik için ayarlanmış. Sokaklarda artık polis vardır.

"On iki". Birimi. Özet bölümler 10-12

Cadde üzerinde zaten birkaç adım görmedik böyle bir fırtına oynadı. Petro böyle kötü hava gören Tanrı'yı diyor. Başkaları ona gülerler ve elleri Katka kan, hiçbir şey Rab'be çevirmek şimdi olduğunu hatırlatıyorlar. Oniki hareket. Bunlar herhangi bir şey ve her şey için duş kutsal ve hazır bir şey yok. Oniki tipide sonuna kadar uygulamaya devam. yoldan birisini görünce, onlar ateş edeceğini bağırarak, stop ve sonra tehdit yürütmek için sıralanır. Yani, onlar kıyma Aç köpek arkasında yalın adım gidin ve önünde - kanlı bir bayrak görünmez ve güvenli Iisus Hristos olduğunu yürür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.