Entelektüel gelişimiDin

Katı Hafta - bu nedir? kilise takviminde hafta Yeri sürekliliği

Ortodoks geleneği büyük nedeni Hıristiyanlığın erken yüzyılların manastır hareketinin geliştirmiştir. Bu nedenle, özellikle, yüz yirmi gün yakın muhafazakar tahminlere göre Ortodoks takvimine mesajların sayısı, yani yılın üçüncü. Buna ek olarak, birçok rahip başka öz tarafından karşıdır çoğu insan "ağır yüklerini", heybetli, özellikle daha önce (ya da bazen sonra!) görevlendirilmesi, oruç ek günlerini tanıtmak, inananların münzevi uygulamasını düzenleyen genel kilise kanunları yumuşaklık memnun olmayan İsa - Hıristiyan kilisesinin rezil Musevi vaiz ve kurucusu. Hala yaşıyor, ancak, Hıristiyanlar yas ve tövbe sadece başardık eski çağlardan, kaynaklı başka, daha aydınlık gelenek, sevmeyi ve hayatı, aralarında birbirleriyle ve Allah'ın varlığını zevk. münzevi geleneğinde zihin İsa'nın ilk takipçileri bu duruma özel bir ifadesi sağlam Hafta olduğunu. Nedir, bu yazının daha derin tanımını anlamak için yardımcı olacaktır. Yani, Ortodoks Kilisesi'nde açlık - bu kez iç gözlem, derin dua ve böyle kutsal, zekât okuma gibi dini kahramanlık, ve benzerleri için tasarlanmış. Bu uygulamanın gastronomik arka plan belirli besinlerden fiziksel yoksunluk olduğunu. çoğunda sıkı açlık yetmezliği hayvansal kökenli (et, balık, kümes hayvanları, yumurta, süt) ve bitkisel yağ tüm ürünler için gereklidir.

Noel, Peter Varsayım ve Büyük Ortodoks pozisyon: Ortodoksluk olmak üzere toplam dört günden fazla süren açlık vardır. Bunlara ek olarak, perhiz birçok tek günlük dönemleri vardır. bir yıl - Son tutma Çarşamba ve Cuma günleri, varsayılan olarak etsiz gün her hafta (eski kilise Slav terminolojide Hafta) arasında çoğu. istisnalar, ancak vardır. Bazı haftalar gönderide Çarşamba ve Cuma dolayı belirli koşullar kaldırıldı. Bunlar katı hafta günleri olarak bildiğimiz bir şey vardır. Bu pratik açıdan ne anlama geliyor? Öncelikle, sözde kullanmasına izin zamanda skoromnaia gıda: et, süt ve genel olarak nepostnym kabul edilir her şey. İkinci olarak, bu dini statüsü yazma sabit oran dayanır, en azından, oruç olmadan komünyon alabilir bu haftalarda, özellikle önemlidir budur.

yılda sürekli beş Haftalar:

  1. Yule veya Yuletide haftası.

  2. Vergi görevlisiyle Ferisi'yi Hafta.

  3. Peynir Hafta, nam Mardi Gras.

  4. Paskalya, daha iyi Parlak Haftası olarak da bilinir.

  5. Trinity haftası.

bunların her iki her tersine, bunun ardından geri kalan ve gevşeme süresini işaret, çoklu günlük oruç önce gelir, ya da.

Yule Hafta

Yuletide, açık konuşmak gerekirse - bu değil, haftada Noel ve Epifani arasındaki bu on bir gün. Her zaman aynı numaraya gel - 7'den 18'e Ocak Yeni Stil veya 25 Aralık Ocak 5'e - Eski üzerinde. Böylece, Noel günü hemen Epifani Eve kadar Noel yazı aşağıdaki.

Vergi görevlisiyle Ferisi'yi Hafta

Önce birkaç sözde hazırlık Haftalar izlemektedir Lent. Aralarında katı bir hafta Publican ve Ferisi olduğunu. Paskalya tarihi ve farklı numaralar her yıl sonbaharda oruç onun süresinden önce ve hazırlık Hafta Çünkü belirli günlerine bağlı değil. Lent önce Özellikle, meyhaneci Hafta ve Ferisi iki haftada zamanını ayırdı.

karnaval

Ünlü Karnaval - bahar toplantılarının putperest festivalin bir kalıntı. Bugün, aslında peynir haftası ile birleştirilir. Yani (veya başka - Peynir ücret) başka katı hazırlık Hafta olduğunu. Ne tür zaman? Genel olarak, son yedi günü Paskalya önce oruç sorokavosmidnevnym süre öncedir.

diğer sürekli Haftadan Bu Karnavalı bir ayırt edici özelliği zaten et ürünleri yemem yasak ama balık ve süt yemek için izin olmasıdır.

parlak Hafta

Paskalya sonraki ilk hafta tatil nedeniyle özel öneme sahip, aynı zamanda süreklidir. Aslında, İsa'nın Dirilişi kırk gün boyunca resmen kutlanır, bu nedenle bu katı Hafta karakterize ciddiyet ve sevinç özel ölçek olduğu gibi bu şaşırtıcı değildir. Ne anlama geliyor? Ne kesinlikle Parlak Week, kemer sıkma ve hatta diz çökmüş dua üzerinde herhangi pozisyon yasaktır.

Trinity hafta

Sonra Pentecost kilise takvimine sürekli Hafta içinde son olmalıdır. tatil ne tür? Aksi takdirde, Hamsin denilen ve Paskalya sonra ellinci gününde kutlanır. Kökleri Musevi heortology geri dönüp kesinlikle Hıristiyan anlam bir öyküsüne dayanıyor İncil'in alev dillerin formunda Kutsal Ruh'un onlara diğer diller ve diğer doğaüstü hediyeler bilgisini veren havarilerin indi. Bu olay Kilise'nin doğum günü olarak kabul edilir, bu nedenle Kutsal Üçlü onuruna gelecek hafta ona hızlı günlerini mahrum. Ama Peter sonu uzun yazı başlar, bu nedenle bu hafta da aynı gün her yıl biter perhiz dönemine hazırlık sonra - 12 Temmuz arasında bayram günü Havari Peter ve Paul.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.