SağlıkTıp

Normal ve patolojik koşullarda kalp ritmi

kalp ritmi, ya da iletim sisteminin diğer kısımlarında ana sürücü nabız sinuzal içinde üretilen darbelerin doğrudan bağlıdır. Diğer sürücülerin kalp hızı olasılığını engellerken normal sinüs düğümünde, 1 dakika içinde 60-100 arasında bir frekans ile darbeleri üretir. Aynı aralıklarla geçmekte bireysel kesikler görünümü. kalp atışı ya da diastolik azalmasına - - kalbin gevşeme bireysel kesikler arasındaki süreyi değiştirme sistol kısalmasına yol açar. Bu hormonların yardım ve otonom sinir sistemi ile endokrin sistem, kalp ritmi tarafından düzenlenir.

Düzensiz kalp atışı hızlanma, yavaşlama şeklinde ve kaotik kasılmaları ek vuruş görünümünü mutlak uyumsuzluğu kendini göstermektedir.

Neden fikrini ritmini aşağı kırabilir?

Bunun temel nedenleri ortadan kalkabilir hasta sinüs sendromu -simptomokompleksu semptomların gelişmesine zaman kurşun üzerinde, değişiyor gibi görünüyor çeşitli kalp hastalıkları, olabilir. Bunlar baş dönmesi, bitkinlik, bayılma, bilinç bozuklukları, kalp yetmezliği ortaya çıkmasını içermektedir. Kalbin ritmi üzerinde büyük ölçüde aşağıdaki nedenleri etkiler:

- Hava-eksikliği (hipoksi);

- hipertansiyon;

- miyokardiyal enfarktüs ve koroner arter hastalığı ve diğer formları;

- kalp hastalığı ve miyokard enflamatuar hastalık;

- Doğuştan sinüs değiştirir;

- uyarıcı maddelerin tüketimi;

- endokrin hastalıkları;

- belirli terapötik maddelerin tüketimi;

- aşırı yeme, alkol kullanımı, sigara içme;

- Stres ve istenmeyen gösterimleri;

- anemi;

- kalp yetmezliği;

- Fiziksel aşırı yük.

Kalp ritim bozuklukları nelerdir

Kalp ritim bozuklukları yaşamları boyunca hemen hemen tüm erkeklerde meydana gelir. Genellikle aritmiler kurallar varyasyonları diğer durumlarda vardır - patoloji. Aritmiler sıklıkla kalp hastalığının ilk belirtileri bulunmaktadır.

Kalbin en yaygın anormal sinüs ritmi. Bu grup, solunum aritmi aritmilere, sinüs taşikardi ve bradikardi içerir.

Solunum aritmi, patolojik ve kolayca tanınan değildir nabız ve nefes çalışması sırasında. Genellikle kararsız sinir sistemi ile duygusal kişilerde ortaya çıkar.

sinüs Hakkında taşikardi eğer söylemek kalp hızı dakikada 80 aşıyor. Bu aritmi egzersiz sırasında sağlıklı insanlarda, güçlü duygular, sıcaklık artışa yaygındır. enfeksiyon, kardit dolaşımın durması ve diğer patolojik koşullar - aritmi ve hastalığın bu formu neden olur.

Kalp hızı en az 60 ile belirlenir ise - sinüs tanısı bradikardi. Bradikardi genellikle sporcular, fiziksel işi kişilerde ortaya çıkar ve bazen uyku sırasında olur. miyokard enfarktüsü - bazen çeşitli ilaçlı ilaçlar, viral enfeksiyonlar, devlet gelişmesine neden olur.

Daha karmaşık kalp ritim bozuklukları için ektopik aritmi sayılabilir. kendi oluşumu için temel nedeni miyokard eksitabilitenin ek merkezlerinin oluşumdur. aritmi Bu grup erken atım paroksismal taşikardi, atriyal fibrilasyon içerir.

palsının yavaşlama iletim sisteminin ya da adı blokajının tamamen durdurulması. kısmı bozuklukları blokajı bağlı olarak atriyal sinüs-, atriyoventriküler ve His demeti bireysel dallarının blokajı ayırt eder.

Gördüğünüz gibi, normal bir kalp ritmi geniş sınırlar içinde değişebilir. elektrokardiyogram kullanarak kalp hızı değişiklikleri teşhis. Kural olarak, yetişkinler - Hastalığın bağımsız değildir ve kalp ve diğer organlarda çeşitli hastalıkların belirtileri. Bu nedenle, aritmilerin tedavisi esas olarak altta yatan hastalığın tedavisindedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.