Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Şiir "Elegy", Nekrasov analizi. Şiirin teması "Elegy" Nekrasov

Herhangi şiir analizi "Elegy" (Nekrasov hayatının sonunda yazdım) şair bu işin tarafından işgal yerin bir fark etmeden tutarsız ve eksik olurdu. Bu kitapta her türlü getirir, o daha önce söyledi. mecazi anlamda bir şarkısında şair almaya başardı en yüksek notu vardır.

"Elegy" Nasıl oldu

Şair bu şiirin satırları yazarken, açıkça, terk ettiği zaman çok fazla olmadığı şeklinde anlaşılmaktadır. acil yaratıcı ivme iddialar üzerine yaptığı eleştirilere yanıt vermek için bir arzu ve sorulan sorular. "Elegy" Nekrasov - hayatın anlamı ve şair atanması hakkında bir şiir. Şiir duygusal, yazarın gerçeği çaresiz hastalığın tahsil işini özetlemek için onu çağıran. şey yüksek sanat alanında çok uzak ilişki sahip olarak belli çevrelerde Nekrasov şiir hakkında o ışık hor bir dokunuş ile konuşmak alışılmış oldu. Nekrasov şiiri "Elegy" - bir yanıt eşit hayranlarının ve eleştirilerin. Hem Rus toplumunda birinci ve ikinci yer fazlasıyla yeterli oldu. kendine dikkat eksikliği yüzden şikayetçi değil.

dönemin bağlamda

Nikolay Alekseeviç Nekrasov ilk Rus şairlerinden biri olan sıradan insanların yaşam haline gelmiştir yaratıcılık ana teması oldu. Ve serflerin yaşam sıkıntı ve acı ile doluydu. Zamanının çoğu aydın erkekler onun üstünden sessizce alamadım. şiir "Elegy" Nekrasov teması - sosyal ideallerin bakanlığı. Aslında, şair Nekrasov Rus edebiyatında büyük eğilimlerin kurucusu lakaplı oldu "Nekrasov okulu." Ama bilgi toplumunun oldukça büyük bir kısmı, genellikle, aristokratlar, bu "edebi moda" inkar nobles. Bu aesthetes şiirinde Sivil tema aşağılık bir işareti olarak kabul. Onlar sadece "sanat için sanat". Tanıdı Fakat iki zıt estetik kavramların bu antagonizma ve on dokuzuncu yüzyılın ikinci yarısında Rus edebiyatının gelişimini ileriye taşımak. Bu çatışma özünü anlamadan şiir "Elegy" bile basit bir analiz olamaz. Nekrasov kamuoyunun çarpışması kalbinde sürekli idi. Böyle literatürde ve hayatta onun kaderi oldu.

Elegy veya başka bir şey?

Yazar, sadece bu yüzden değil, aksi onun şiirin adı Bazen neden soru ortaya çıkıyor. Parça belli bir ironi başlığını görünce o okuyucuları ile anlaşmak mümkündür. Biz şiirsel tür, Rus şairinin gazetecilik çalışmalarının antik anlayışından başlatırsanız - değil bir ağıt başka bir şey. antik çok uzaktı tema olan Nekrasov, mevcut sürümleri biri işinin başlık sadece şaka yapıyordum. Yine de, onun ruh ve şiirsel boyutlarına ürün için minör Adından tutarlıdır. Bu üzücü hüzünlü Rus halkının kaderi de umutsuzluk üzerine meditasyon ve oluyor her şeyi şairin ilişkisini olduğunu.

"Ben Halkına lir vermiş ..."

Nikolai Nekrasov kolaylıkla başka bir acıma düşmek riske atmadan, kendimle ilgili bu söyleyebiliriz. Halkından tek hayat yaşıyordu. Arkasında yoksulluk eşiğinde sıkı çalışma ve varoluş yıllardı. Başarının O'nun yolu kolay değildi. ruhun bütün güçler Rus halkının hizmetine verildi. Bu şiir "Elegy" hatta basit bir analiz ile kanıtlanır. Nekrasov, bir hayat özetliyor diyor, yaşadığı "Ama ona hizmet ve kalbim ... barış içinde". Sakin şair o elinden geleni, hatta daha da yapmıştı gerçeğini ilham veriyor. Şair Nikolay Alekseeviç Nekrasov için çalışmış olanlar tarafından duyuldu. Onun sözleri kamu zihin güçlü rezonans yankılandı ve Rus devletinin sosyal yapısında kaçınılmaz değişiklikler yaklaşıyor. serfliğin kaldırılması Nekrasov erdemine sahiptir.

"İnsanlar mutlu olursa insanlar serbest bırakıldı, ama?"

Bu "Elegy" Nekrasov belirten ana konulardan biridir. ayet ona doğru bir cevap vermez. Birçok bu kadar büyük bir olay böyle serfliğin yüzyıllar kaldırılması olarak, hızlı ve büyük ölçüde serbest erkekti eski serf, varlığını değiştirmek gerektiğini düşündüm. Ama gerçekte, her şey çok daha zordu. Serfdom geçmişte oldu, ama köylülere umutsuz yoksulluğu ve yoksunluğu ölmemeliydin. orta bandın Sonrası reformu Rus köy şairi birçok çağdaşlarının onların sefaletini çarptı. Bu tema üzerinde Yansımalar şiirin tamamını ikinci bölümü adamıştır. Bu nedenle, onun düşünce ve ilkelere sadık kalır, ancak bu durumdan bulamıyorum. Bunun üzerine şiir "Elegy" analizini tamamlamak için olabilir. Nekrasov o bu soruların cevabını beklemek kaderinde olmadığını anladı. Ve bitiş açık bırakır.

Nekrasov sonra

Bazen garip tarihsel yaklaşım vardır. o Nekrasov sonra yaklaşık yüz yıl tartışılacağı gibi: "Rusya'da bir şair - daha bir şair daha." Ama Nikolayu Alekseevichu Nekrasovu bu açıklama tam için de geçerlidir. Ve onun şiir sadece şiir daha bir şeydi. O Rus sosyal düşünce akışının giderek güçlenen tarihsel türbülans parçasıydı. "Elegy" de şair tarafından sorulan sorular cevapsız kaldı etmez. Sadece bu cevaplar onlara sordu biri gibi olacağını aslında ufak güven yoktur. Mutluluk veya mutluluğunun veya refah Rus köylülüğü beklemedi. Sadece şair Nekrasov ayrılmış üç yılda biraz, onun ölümünden sonra savaşlar, devrimler, ortaklaşma ve "bir sınıf olarak kulakların tasfiyesi" bir dönem izledi. Ve yirminci yüzyılın diğer birçok siyasi türbülans aniden Bolşevikler kendi karada Nekrasov ücretsiz tillers gerek yoktu iktidara geldi ortaya çıktı otuzlu içinde. Bir ihtiyaç şikayet etmeyen ve itaatkar kaderi serflerin. Tarihsel döngü kapattı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.