BilgisayarlarYazılım

Nasıl PowerPoint'te bir sunum yapmak için: Ana aşamaları

Bilgisayar teknolojilerinin geliştirilmesi kaçınılmaz az veya çok ölçüde her birimiz dokundu. Hatta on beş yıl önce, sadece bir cep telefonu ile başladık hayal etmek zordur. Şimdi de hemen hemen her birinci sınıf öğrencisi. Aynı bilgisayarlar için de geçerlidir.

bilgisayar ve kabul standartlarına göre interaktif beyaz tahta şimdi her sınıfta mevcut olmalıdır. Bu bilgisayar programları kullanmak öğretmenin yeteneği çok önemlidir. Ama, örneğin, herkes sınıfına bir sunum yapmak bilir. Ve çünkü, eğitim sürecinin başarısı üzerine bir ölçüde bu yetenek.

böyle çağdaş araçlarla olmadan çalışılan çünkü Yaşlı insanlar, bu gerçeği almaya güvensiz olabilir. Ama çocuklarımız dışarıdan kendilerine sunulan bilgi çok büyük miktarda ile çevrilidir. Ve Modern okulların öğrencilere gerekli bilgi iletmek için değil, teknik ilerleme için verim, şeylerin böyle bir kurs uyum ve çocuğun algı mümkün olduğunca erişilebilir yapmak zorunda.

sınıfta sınıfta bir bilgisayar kullanmak ihtiyacını karşılayan birçok öğretmen, aynı sorunla karşılaştılar: onlar bir sunum nasıl bilmiyorum. Bir öğretmen olarak, ben ekrandan gençlere ulaştırılması durumunda çocukların bilgisini öğrenmek ne kadar iyi tecrübelerimizden biliyoruz. Bu yüzden Microsoft Power Point çalışmalarının ana aşamaları hakkında bilgi verdi ve yaklaşık bilgisayarda bir sunum nasıl.

Başlarken

Ev ve Tasarım: Biz iki ana sekmeyi kullanacağız Bu uygulamada, Microsoft Office PowerPoint 2007 - Tüm Programlar - - Microsoft Office masaüstünde Başlat menüsünü tıklayın. Yani video ve geçişler varlığı için iyi bir sunum yapmak için nasıl - bir acemi için, bir örnek başlatmak için en kolay yaratacak zordur.

Biz ile başlayan sunum kayıt. Şimdi boş bir beyaz slayt çerçevesi başlık ve alt başlıklar bulunmaktadır. Biz güzel dekore gerekir. Bunu yapmak için sekme "Tasarım" düğmesine basın. küçük simgeler vardır, aşağı okunu tıklayarak üzerlerinde harfi A. koymak farklı renklerde bu tema, biz sunum daha parlak ve çekici olabilir yapmak için nasıl bir kaç seçenek göreceksiniz. bunlardan bazıları yüzden hiçbiri yürüdü yoksa, alt kısmında bir çizgi "Diğer Konular" yoktur. bağlantı geçişi ile seçebilir ve ihtiyacınız bilgisayarınızın konuya indirin. Bu oluşturduğunuz her slaytta görüntülenecektir.

slayt rengini değiştirme

Sekme "Arka Plan Stilleri" zaten konuyu seçmiş sunumlar tasarımında varyasyonlarını bulmak için bize yardımcı olacaktır. Bu örneğin, slayt üzerinde bir çakmak ya da zıt paleti yüklemek için, gereklidir. Yani, sekmesi "Renk" kullanarak uygun seçeneği seçin. slayt rengini, ama onun yazı sadece değiştirebilir şu anda unutmayın. İsteğe bağlı olarak tüm sunum için varsayılan olarak ayarlama, bir renk seçin. Eğer konu nasıl görüneceğini görmek için kullanabileceğiniz bir örnek üzerine getirin. İşte sekmesinde "Yazı" metnin yazım tarzını okunması kolay seçebilir.

Yeni bir slayt oluşturma

Ana menüde biz sekmesi "Yeni Slayt" basın ve istenen düzeni seçin. Örneğin, bu düzen "bir imzayla nesnesi." başlığında, biz slayt tema (isim) yazacağız, aşağıdaki metin kutusu ekleyin. Bu alanlar değiştirilebilen olabilir akılda, streç bulundurun ve boyutu küçültmek.

Şimdi bir resim veya fotoğraf ekleyin. Çeşitli simgeler arasında büyük pencere bir resim var "Dosyadan Resim Ekle". Üzerine tıklayarak, size uygun görüntüyü seçebileceğiniz bilgisayarınızın menüsünden içine almak. Bir resim eklemek için başka seçenek yoktur. Internet'teki resmini isterseniz, sadece sunum kopyalayın. İlk olarak, sağ fare butonuna resmin üzerine tıklayın, "Kopyala" öğesini seçin ve ardından sunum yapıştırın. görüntü kareler çizim etrafında görünen kullanarak, çok büyükse, sen bir öğeyi düzenlemek istenen biçime çıkarabilirsiniz.

işin sonu

Böylece, slaytlar yeterli sayıda oluşturarak, bilgisayarınıza bir sunum kaydedin. Bunu yapmak için, sol üst köşedeki yuvarlak Office düğmesini tıklayıp "Farklı Kaydet". Bundan sonra güvenle oluşturulan sunum kaybetme korkusu olmadan işlerini çekilebilirler. tam ekran modunda bitmiş çalışmalarını görüntülemek için, alttaki "likör cam" simgesini kullanın ve bu moddan çıkmak için - klavyedeki Esc tuşuna.

Yani, Microsoft Office PowerPoint 2007, gerekli acemi tüm bir dönüm noktası bu. Şimdi soru bilgisayarınızda bir sunum artık sizin için bir sorun olacak nasıl olduğunu umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.