Entelektüel gelişimiDin

Kendinizi bir idol yapmayın. Emir "Kendine idol için yapmayacaksın"

orthodoxy devletlerin ana emirleri biri: - yani "kendin idol yapmayın" Tanrı gibi ibadet edilen put. Bu antik pagan dinlere değil, aynı zamanda modern insanın dünya görüşü için de geçerlidir. Ne kadar sıklıkla insanların kılık bazı şarkılar sanatçı veya stili hakkında deli olduğunu söyleyerek duyuyor musun. Ve bu emir Gd sadece dünyevi hayranlığı ve malzemenin bir sonucudur aklın kaybı konusunda uyardı.

idol nedir

Antik çağlarda, putlar, yani gök cisimleri, hayvanlar ve bitkiler, kabul edildi Tüm bu Gentile çevreler. doğa süpernormal, güneş, rüzgar, yıldırım vb tanrılarına dua insanları verilmesi Onlar da kurban ahşap putlara yarattı. milyonlarca insan popüler şarkıcılar ve dans performans, yetenekli aktörler ve güzel modeller haline gelmiştir Şimdi putları. insanların bilinç baştan sonsuz ve göksel unutarak dünyevi zamansal ve üzerindeki bakışını açar Tahrif. İncil uyarıyor günaha, direnmek zordur Birçok - "Kendine put yapmayın"

Ama sadece ünlüler insanlar için bir sorun olabilir. insan tutkularının bakanlığı - Yerine brüt putperestlik, o "hayranlık" nin daha ince formda aldı. Bunlar oburluk şunlardır - önlemi olmadan yeme, lezzetli, arzu tedavi etmek. Bu günah tutkuları arasında ilk. Ne kadar sıklıkla insanların bu gıdaları vücuda yararlıdır daha lezzetli ve bir şey seçerek, kendilerini gereksiz bir sürü izin veriyoruz. anoreksi, bulimia, pankreatit ve diğerleri: Kaç hastalıklar artık yeme bozukluğu sonucu ortaya çıkıyor. Bütün bunlar doğrudan sonsuz ve manevi hakkında unutmadan, onun doymak bilmez midesini gidermek için sürekli arzusu ile bağlantılıdır. Bu nedenle emir "Yapma "Kendini idol yapmak Ayrıca bu günah oburluk için de geçerlidir.

Her şeye hazır para uğruna olursa ...

Açgözlülük - Bunu elde etmek için herhangi bir amaca kullanmak anlatılmamış zenginlik ve istekli olması arzu. Hatta Pavlus bu günah putperestlik olduğunu söyledi. Adam, bir idol olarak Servetini vermektedir o kaybetmekten çok korkuyor. hırsızlık, cinayet, tecavüz: bir başka daha korkunç ve uygunsuz işler işleyebilir kar olarak Açgözlülük, oburluk daha büyük günahı vardır. avarice kökünde olmak arzusu ruhunda yok neden gibi para kendi başına bir amaç olmamalı çünkü olmasıdır. Finans - Gerekli gıda, giysi elde etme aracı ve diğer makul ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılamak.

moda dünyası

zeka ve güzellik - - bu Tanrı'nın iradesiyle dahil her şeyden koyar onun erdemleri nedeniyle gurur ve kendini önemli bir kişi acı, emir "Kendiniz için bir put yapmayacaksın" ihlal eder. Böyle insanlar, başkalarının fikirlerine ve görünüm gülerler diğer değersiz düşünün. muzdarip insanlar, hatta varlığını fark yok çünkü bu günah kurtulun, çok zordur. Bu tutku sadece itaat ve emek yoluyla tedavi edilebilir. kişi tüm kusurları rağmen bu talihsizlik, Rab, her birimiz sevgisinden kurtarmak istemiyor eğer, ona para, güzellik ve şöhret mahrum bir belayla gönderir. ruh ve gururlu iffet kurtarabilmek amacıyla kullanılan bir hıyar ya acı bir hap gibi bu testler,. Sonuçta, geçim hiçbir anlamı ile, yardım için insanlara gitmek zorunda ve ağır hasta, erkek gururlarını alçaltarak, diğerlerinde teselli arar.

Neden insanlar putlara ibadet ediyorsunuz

Dolayı o gerçek Tanrı'yı bilmiyor gerçeğine insan hayatında bir putun ortaya inanılmaktadır. Bunun Kutsal aracılığıyla mümkün olduğunu biliyoruz, ayini, itiraf, namaz evde kalmak. Bir insanın ruhu Lord ve Kutsal Ruh ile dolu tek yolu. Tanrı'ya bakmak sona, sonra boşluk hızla başka bir şey tarafından doldurulan: iş, arkadaşlık, Yazlık ve hobiler de bir idol haline gelebilir.

"Kendinizi bir idol yapmayın" - Rab çağırır. Ama eski zamanlarda, kendi kurallarına göre yaşamak isteyen birçok Tanrı'nın avukat reddedildiğini ve rahat diğer müşterilerin bu kendisi için icat etti. Örneğin, savaş tanrısı şiddet ve cinayet bir koruyucusu oldu - değil bunu günlük olarak esnaf olanlar için özgürlük? Zamparaları ve zina şehvetli tutku ateşleyerek, hayvan içgüdüleri teşvik, aşkın tanrılar icat. emir temizliği ve insan ruhunun restorasyon amaçlı ardı edilemez değeri olan, "Kendiniz için bir put yapmayacaksın".

aziz ve kalıntıları görüntüleri ile başa çıkmak için nasıl

Ateistler ve Protestanlar kendi görüşüne göre, emre aykırı çünkü "Kendini idol yapmayın.", Simgeler ibadet için Ortodoks iman suçladı Aslında, İsa ve azizlerin resimlerle, biz cennet sakinleri için yardım itiraz. Sonuçta, Bunun yerine boş bir duvara daha simgeyi gördüğünüzde dua etmek her zaman daha kolaydır.

Tanrı ile iletişim kurmak için bir yol olarak Simge

Hatta Eski Ahit zamanlarda, Rab Hz Musa kapakta 2 melek set komuta Ahit Sandığı'nı. Sonra Yüce hep Cherubim'in arasında görünmez olacağını söyledi. O zaman orada Rab henüz yeryüzünde görünmemişse çünkü hiçbir simgeler, ve insanlar O'nu göremiyordu.

ilk görüntü Tanrı'nın lütfu sayesinde ortaya çıktı. Bu İsa ağrıyan cüzam Prens Abgar vermiş Kutsal Yüz, oldu. bundan önce dua olması, o iyileşmek başardı. ikon kendisi İsa önce yıkadıktan sonra yüzünü blotted bir bez oldu. Bu Mesih'e sonra bu havlu prens kulu olduğunu verdi. O Abgar görünce tuval üzerine görüntü ortaya. insan müdahalesi onun oluşturulmasında olmadığı için - Bu simge benzer adıydı nedeni budur.

Sonra Havari Luke kez İsa ve Meryem bir yemek masası olarak görev bir tahta üzerinde Meryem Ana kutsal bir görüntü oluşturdu. Yüzyıllar boyunca, Rab kendini gösterdi çalışan mucizelerin gücü, görüntülerini donatılmış mirotochenii simgeler.

Bir kişinin kalıntıları uygulandığında, Tanrı'nın lütfunu alır. Bu nedenle, Ortodoks ibadet aziz kalıntıları değil, basitçe, böylece ikinci emri kırarak değil, Rab yaklaştıkça "Kendine put yapmayın."

Iisus Hristos dayanılmaz acılarla insanlığın günahları kurtarmak için yeryüzüne indi. Böylece, Rab gösterdi O'nun dışında hiçbir insanların başka tanrılar olduğunu. Sonuçta, sadece Tanrı her zaman bizi affeder ve öğretir. Bir ayet, çizgilerin arasındaki anahtar biridir - Bu nedenle, "kendini bir idol yapmayın" Eski Ahit'in.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.