Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Şiir "Arion" Puşkin ve Decembrists

şair ve şiir tema - Pushkin'in şiirlerinde en büyüklerinden biri. Onun gençlik ne kadar büyük genel olarak yaratıcı, yetenekli kişinin etkisi ve sanat gerçekleştirilen hala içindedir , kamu bilinci silah olabilir ne kadar güçlü o getiriyor. Bu nedenle, onun bakış gelen - insan ve toplumun bir peygamber, eski gerçeklerin müdafii, ahlak ve vicdan. Ancak, bu kadar yüksek bir amaç uymak ve çok yaratıcı kişi hayatın tüm denemelerle bunları taşımak için, iyilik ve özgürlük yüksek ideallerini karşılamalıdır.

Puşkin ve Decembrists

İskender şiirlerini söyleyerek ilan fikirlere sadıktım konusunda. Özellikle, bu rezil Decembrist arkadaşlarına adamış kim. Örneğin, "Arion". Puşkin arsa 5 organizatörlerinden yürütme başka trajik yıldönümü içinde, 13 Temmuz 1827 onun yazdı. Ki Kasım ile öylesine çok kravat. O iyi anlamıştır ve daha yakından ilk örgüt üyeleri ile ilişkili idi - "Kurtuluş Birliği" Sonra başka bir genç Alexander Lyceum öğrenci heyecanla kölelik, özgürlük ve Turgenyev kardeşler, Karıncalar ve onun diğer arkadaşlarının gizli toplantılarda konuşulan tüm insanların, eşitliği mücadelede konusunda ateşli konuşmalar dinledik. O, "Refah Birliği", "Yeşil Lamba" ideolojik ilham gördüğü Chaadaev çok şey öğrenir girer. Ve daha sonra, süre güney bağlantıları, bu yüzden sık sık "Güney Cemiyeti" toplantılarında PESTEL karşılandı. olduğunda ki Kasım bir ayaklanma, Alexander gizli polis gözetiminde Aziz Michael yaşıyor. Ancak, o açıkça belirtildiği Nicholas ben, St. Petersburg o anda orada olsaydı o, mutlaka arkadaşlarıyla ve ortakları ile geleceğini Senato Meydanı. Bu aynı zamanda onun şiir "Arion" dir. Eserlerini hep doğada bir anti-hükümet vardı, eserlerinin çeşitli ki Kasım için bir haraç, saygı ve bağlılık verdi Puşkin,.

"Sibirya cevherleri derinliklerinde ...", "Pushchino", "Arion"

İlgili bellek Decembrist hareketi doğrudan şairin üç şiirlerine ayrılmış. Bu ünlü harfleri "Sibirya'da" "Pushchino" ( "Benim birinciye ...") ve "Arion". 1827 başını ve kocası ile seyahat ediyordu prenses karıncalar sürgün yoldaşlar verdi - Puşkin 1826 yılı sonunda ilk iki yazdı. Onlarda derin sempati ile ve samimi hayranlık Featuring ve isyancıların yüksek trajik kaderi büyüklüğü hakkında yazdığı, onların hareket Vatan ve halk adına ilham kahramanlıklar insanların kalpleri ateşleyebilir inancını dile getirdi. Özel bir yer şiir "Arion" tarafından işgal edilir. İçinde Puşkin doğrudan kendisi Decembrist fikirlerin mirasçısı ve halefi çağırır.

iki Arion

şiir Katlanmamış alegoriye olarak yapılmıştır. Böyle Arion efsane olarak ünlü Yunan efsaneleri, bize getiriyor. Ona göre, ünlü şarkıcı ve öykücü memleketi kıyılarına yelken açtı. Ancak, açgözlü denizciler mülkiyet ele geçirmek için, denizin derinliklerine onu atmaya karar verdi. ölümünden önce söylemeye ve sonra dalgaların içine kendini attı - Arion onlara son bir iyilik yalvardı. Onun beceri ve yetenek ile dokundu, deniz tanrısı Poseidon şarkıcı kaydedilir ve Corinth kıyılarına geri getirdi bir yunus gönderdi. Alexander Sergeyevich efsanesine dayanarak "Arion" biraz farklıdır. Puşkin şiir onların çok farklı ideolojik temel üzerine kurulmuştur. mit yüceltilmiş çok güçlü sanat ise, yeniden doğar ve yaşamı onaylayan rolü, Puşkin merkezi yer kahramanı figürünü kaplar. kökten farklı iki eser kader karakterini değiştirmiş Evet ve yaşam koşulları.

Şiirin analizi

Ne sebebi "Arion" birleştirir? Puşkin'in şiir gerçek olaylara dayanmaktadır. mürettebat bir karış ve samimi değil, birbirine sıkıca bağlı ekip, bilge "serdümen" tarafından kontrol ediliyor. İçinde onun iş ile her meşgul, amacını yerine getirir. Yazar Decembrist hareketi, gizli örgüt ve üyeleri toplumda yürütülen çalışmaları bahsediyor. "Sır şarkıcı" oluşan ekip "kaygısız inanç." Tamamlamak Ne Faith? şiir Analiz Puşkin'in "Arion" nin mümkün varsaymak yapan büyük rüya, ilham verici konuşma, otokrasiyi devirme fikir. Şair açıkça bu konuda konuşmuyor. Fakat onun çağdaşları ve okuyucuların sonraki kuşaklar üstü kapalı görüntülerin anlamının farkındayız. inanç karşılaştığı neyi ile, ve şarkıcı kadar dikkatsiz olup olmadığı? Aşağıdaki satırlarda yazar odun, kabuk gibi şiddetli fırtınalar, seller, varsa resmini ve bütün takım yok etmek. "Ölüm ve kormschik ve yüzücü" - acıyla diye yazdı. Tek başına icracı ilham kurtuldu. Ne şimdi onun ilahi sesleri duyuluyor? Cevap açıktır: "Ben eski ilahiler söylemeye ..."

Tema, ürün fikri

çizgi yukarıda anılan haklı bir düşünce merkezi parça düşünülebilir. "Arion" Puşkin'in şiir teması ise - Decembrist ayaklanmasının görüntüsü, şair, anahtar kelime eserlerinde onun fikirleri süreklilik ifadesi, anlamsal özünü içinde bu kısa ifade yatıyor. İskender, kendi gençlik ideallerine ihanet etmedi, arkadaşları reddetti asla. Onlara ve olgun yaza sadıktır. Tabii ki, herhangi bir düşünce birey olarak ve özellikle bu büyüklükte yıllar boyunca şair mudrel arasında. Zamanla, Puşkin ütopik plan ve komplocuların eylemlerini anlayabildim. Ama gerçekten, fırsat kalmadan istediği zaman, o tarihsel bariyere sayıları dışarı gelirdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.