Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kalori: balık köfteleri. Kalori buğulama balık kek

Fiziksel aktivitelere ek olarak sağlık ve ince rakam korumak için önemli yeterince gıda, değeri ve kalori içeriğidir. Balık köftesi - yetişkin ve çocukların çoğunluğu tarafından seviliyor popüler yemek. balık tatlar ilave olarak et yararlılığı aşağı değil, vücut tarafından kolayca emilir ve değerli maddelerin bir kaynağıdır ve eser elementler edilir. Balık yemekleri bile kalori kızarmış balık kek kümes hayvanları, sığır ve özellikle domuz kıyasla o kadar büyük değildir, onların sürekli hassasiyet, sululuk ile ayırt ve hazırlamak kolaydır.

Et deniz ve nehir sakinleri her yaş için dengeli bir diyet oluşturmanıza olanak sağlar. Balıklar hiçbir şekilde hazırlanabilir - yavru, kaynamaya, fırında fırında veya ızgarada. Ve memnuniyetle çocukları süpürür bir çift için balık kek aşina kim değil? oldukça tatmin edici ve düşük kalorili, aynı zamanda diyetlerinde önemli iken yemeklerin listesi tükenmez, gerçekten çok yönlü bir üründür.

Faydalı özellikleri

Balıkların kullanılması insan vücudu çok değerli için, bu vitamin ve mineral kompleksi bütünün tedarikçisidir. Eğer kalori en aza indirmek istiyorsanız, balık pirzola tercihen tatlı su sakinleri hazırlanan, ancak unutmayın deniz balığı, daha yağ olsa iyot, flor, fosfor ve günlük olarak vücut tarafından gerekli diğer birçok bileşenler içerir. böylece koroner kalp hastalığı, hipertansiyon, ateroskleroz, rahatsız metabolizma ve - Bu yiyecek hastalıkların çeşitli çok faydalıdır.

hepsi değerli maddeleri muhafaza böylece, balık buğulama edilebilir kalori köftesi azaltmak için, hatta küçük çocukları gönderilebilir. Hayır daha az lezzetli kızarmış peynir kabukla kaplı ve genişlemiş ızgara sebzeler için bu yemektir. Gastrointestinal hastalarla kişiler için tavsiye 98-112,26 Kcal de kalori buçuk kat daha düşük olan bir çift, Balık kek.

balık türleri

insan tüketimi için uygun balık, geleneksel olarak, üç gruba ayrılabilir ürünün yağ içeriğine bağlı olarak:

 • Yağ -% 8'den fazla yağ içeren bu hamsi, uskumru, yılan balığı, lamprey, somon, ringa balığı ve mersin içerir.
 • ortalama yağ içeriği -,% 4-8 yağ içeren bir somon, ringa türü, pisi balığı, sazan olup.
 • Yalın - 4'ten az% yağ, morina onu sıralaması, levrek.

ikisi ortası

Ortalama olarak, balık kek besin değeri 140 kcal, ama onun türüne bağlıdır, hazırlanmasında kullanılan malzemeler, - Eğer yağ, peynir veya diğer ürün miktarını artırmak eğer, 100 gr yağlı yemekler 200 Kcal çıkabilir.

Ne seçilir?

Nehir balığı lezzetli ve zengin elde edilir bir belirgin lezzet yemekleri vardır. küçük kemikler bir sürü içerir olarak işleme, bu oldukça zaman alıcı bir işlemdir, ancak düşük kalorili içeriğe kendisini affetmesi için mümkün - Orada bir dezavantajı var. deniz yaşamının Balık pirzola hazırlamak için hızlı onları kemikler en az ve fileto nazik ve yumuşak çünkü. Önemli bir kriter lezzetli yemekler bu durumda balık, taze ürünler hazırlanmış. Bilindiği gibi, solungaçları ve gözlerin tazeliğini belirlemek mümkündür.

Fishcakes ait morina: kalori içeriği ve özellikleri

morina yaşam alanı - Pasifik ve Atlantik okyanusların su.

En popüler türleri şunlardır:

 • Grönland;
 • Baltık;
 • Beyaz Deniz;
 • Atlantik;
 • Pasifik.

Bu temsili deniz dünya uzunluğu 1,8 m olan, fakat genellikle morina 40-80 cm kat, eti çok vitamin E, B6, H, C, B1, B9, B2, B12 ve PP, A.

Mikro ve makro elemanları, fosfor, sülfür, sodyum, klor, potasyum, magnezyum, kalsiyum, çinko, krom, manganez, demir, iyot, bakır.

Pirzola morina düşük bir yağ içeriğine sahiptir, ve ürünün 100 gramı başına 164 Kcal ortalama içerir. Bu çanak da çeşitli şekillerde hazırlanabilir - kızartılmış, fırında yaş, baharat ve diğer yardımcı ürünler eklenmesi ile gerçekleştirilir.

Cod eti bir diyet türüdür, bu yüzden kilolu muzdarip insanlara oldukça önemlidir. Faydalı özelliklerini not etmek değil imkansız morina karaciğeri yağı, sağlık ve güzellik kaynağıdır.

kalori: 'den Pollock Fishcakes

Rusya'da daha az önem verilir ise Cod ailesinin Bu balık, Çin'de yüksek değere sahiptir. sindirim ve sinir sistemini normale vücutta kan şekeri, antioksidan etkisi düzenlenmesi, - onun birçok yararlı özellikleri arasında.

 • büyük miktarlarda ihtiva Retinol veya vitamin A Pollack karaciğer, hemen hemen tüm vücut sistemlerini etkileyen - görme, sakızlar güçlendirir, solunum yolu enfeksiyonları karşı koruma, diş, kemik mukavemetini arttırır.
 • vitamin PP% 23 sindirim ve sinir sisteminin normalleştirme içerir. Gıdalarda pollock dahil edilmesi iyi önleyici mide ülserlerinin bakım, duodenum ülseri, damar sertliği vb. N.
 • Vitamin B12 ve B6, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, kırmızı kan hücrelerinin sentezini uyarır ve sinir sistemi başarılı bir şekilde çalışmasını sağlar.
 • D vitamini, bu vitamini kalsiyum kolay emilimi için vücut tarafından ihtiyaç duyulmaktadır yanı sıra, kalp-damar sistemi çalışmasını destekleme kandaki kolesterol miktarını azaltır.
 • Metionin, triptofan, lisin, ve taurin gibi bir bileşim olup Pollock amino asitler, ayrıca vücutta sodyum, kalsiyum, magnezyum metabolik süreçleri destek hastalıkların önlenmesi için etkili olan.

pollock faydalı özellikleri onun eti gastrointestinal sorunlar ve kırılgan sindirim sistemiyle çocuklu insanlar için kullanımını sağlayan bir diyet ürünü, kızarmış balık 100 gr, sadece 98.5 Kcal içerir olduğunu sonsuzdur.

merhem içinde uçun ...

Başka ürünler gibi, balık, çok, onun dezavantajları vardır. Onun zarar kurtların içerdiği, ama merak etmeyin muhtemeldir, bu sadece çiğ et, yani ham kullanımı için geçerlidir. En tehlikeli bu anlamda dikkatli kavurma veya minimize edilir enfeksiyon riskini kaynar ile, tatlı su balıkları kabul edilir.

bir ölçüde yararsız ve zararlı füme balık, kanser gelişimini uyarabilir kanserojen maddeler içerir, bu nedenle böyle bir ürünün kullanılması istenmeyen bir durumdur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.