SağlıkMüstahzarlar

"Noocleolin": kullanım talimatları, incelemeler, analog

Uyarıcılar beyindeki yüksek işlevler üzerinde spesifik etkilere sahip olan uyuşturucu olarak adlandırılan nörometabolik veya nootropiktir. Genellikle bu tür ilaçların bilişsel işlevleri aktive etmesi , entelektüel faaliyeti teşvik etmesi, hafızayı geliştirmesi ve öğrenmeyi teşvik ettiği kabul edilmektedir. Ayrıca, nootropiklerin beynin çeşitli zararlı etkilere (örneğin, hipoksi veya aşırı yüklere karşı direnci) arttığı da belirtilmelidir. Buna ek olarak, nörolojik açığı azaltırlar.

Modern ilaçların en popüler ilaçları "Nooclerin" ilacıdır. Bu ilacın kullanımı, benzerleri, incelemeleri ve özellikleri için talimatlar aşağıda verilmiştir.

Form, kompozisyon, tanımlama ve paketleme

"Noocleolin" ilacı için hangi formun salgılanması karakteristiktir? Kullanım talimatı, bu ürünün belirli bir kokuya sahip, sarımtırak veya pembe renkte,% 20'lik oral bir solüsyon şeklinde yapıldığını bildirir.

Bu ilacın etken maddesi deanol aceglumate (asetilglutamik asit ve deanol dahil). Ayrıca ilacın bileşiminde metil parahidroksibenzoat, ksilitol, arıtılmış su ve propil parahidroksibenzoat gibi yardımcı bileşenler bulunur.

Böyle bir ilaç kartondaki paketlenmiş koyu renkli cam şişelerde bulunabilir.

Nootropizmin farmakolojik özellikleri

Noocleurin ilacı nedir? Kullanım talimatları, kimyasal yapıda beynin doğal metabolitlerine olabildiğince yakın olan bu manotropik tedaviyi iddia eder.

Bu ilaç nöroprotektif bir etkiye sahiptir, bellek ve öğrenme sürecini iyileştirir ve aynı zamanda adimental ve asthenik bozukluklarda faydalı bir etkiye sahiptir ve bu da hastaların zihinsel ve motor aktivitelerini arttırır.

Bir çözüm alarak , dikkat konsantrasyonu bir kişi büyük ölçüde geliştirilir . Ayrıca, söz konusu ilaç alkol yoksunluğu sendromlu bir kişiyi ve organik beyin yetmezliğinin arka planına karşı gelişen nevrotik koşulları olan yaşlıları da olumlu etkiliyor.

Kinetik özellikler

"Noocleolin" ilacı için hangi kinetik parametreler karakteristiktir? Kullanma talimatları, ilacın oral yoldan verilmesinden otuz ila altı dakika sonra derişimin zirve noktasının beyinde olduğu kadar kalp, karaciğer, akciğerler, böbrekler ve kan plazmasında da az miktarda bulunduğunu bildirir.

Bu çaresinin yarı ömrü tam bir gündür. Vücuttan ilaç böbrekler tarafından atılır.

Solüsyon alımına ilişkin göstergeler

"Nooclerin" ilacı hangi koşullarda reçete edilir? Çocukların (10 yaşından itibaren) kullanma talimatında, bu çarenin aşağıdaki durumlarda iyi bir şekilde ortaya çıktığı belirtilmektedir:

 • Zeka geriliğinin kompleks tedavisi;
 • Kraniyocerebral travmanın sonuçları da dahil olmak üzere nevrotik ve astenik doğanın sınır nöropsikiyatrik bozuklukları.

Yetişkinlere gelince, bu ilaç aşağıdaki durumlarda belirtilir:

 • Alkol bırakma sendromu (kombinasyon terapisinde) kapaklama için;
 • Dikkat ve hafıza süreçlerini geliştiren bir araç olarak (yani, entelektüel-yöresel işlevleri yenilemek için);
 • Beyindeki vasküler hastalıklarda (inme sonrası hastalıklar ve diskülülatör ansefalopati dahil);
 • Travmatik beyin hasarından sonra iyileşme döneminde;
 • Psikoorganik sendrom, asthenodepresif ve asthemik bozukluklarla.

Bir çözümün alınması için kontrendikasyonlar

Hastaya hangi durumlarda "Nooclerin" ilacı önerilemez? Kullanma talimatı, uzman incelemeleri, bu aracın aşağıdakiler için kullanılıyorsa insan vücudu üzerinde kötü bir etkisi olduğunu gösterir:

 • İlacın bireysel duyarlılığı artar;
 • Psikotik ve febril durumlar;
 • Santral sinir sisteminin bulaşıcı hastalıkları;
 • Kan sisteminin hastalıkları;
 • Emzirirken ve gebelik yaparken;
 • Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarında ciddi bozukluklar görüldüğünde;
 • On yıla kadar olan yaşlarda.

"Noocleolin" ilacı: kullanım talimatları

Çocuklar için bu çareler sadece 10 yıl içerisinde öngörülmüştür. Bu yaştaki ilacın günlük terapötik dozajı 0.5-1 g olmalıdır (yani 0.5-1 çay kaşığı). 12 yıldan beri, bu ilacın 1-2 gr (1-2 çay kaşığı) kadar alması önerilir.

Yetişkinlere gelince, bu ilaç onlara günde üç çay kaşığı ile reçete edilir. Ve ilacın son alımı, yatmadan 4 saat önce olmalıdır.

Bu çare için maksimum tek doz 2 g.Eğer acilen gerekiyorsa, bu miktar artırılabilir, ancak sadece doktor reçetesi için. Söz konusu ilacın maksimum günlük dozu 10 g'dır.

Tedavi süresinin süresi 1,5-2 aydır. Yılda 3 kez tekrarlanabilir.

Advers reaksiyonlar

Noctolin solüsyonu aldıktan sonra istenmeyen etkiler var mıdır? Kullanım talimatları, bazı durumlarda bu ilacın alerjik reaksiyonların yanı sıra uyku bozuklukları, baş ağrısı, kilo kaybı, kabızlık, kaşıntı ve bazı durumlarda depresyona (özellikle yaşlılarda) neden olduğunu söylüyor.

Analoglar ve maliyet

Noctlein fiyatının 450-500 ruble olduğu noktalardır. Bazı durumlarda Tanakan, Stimol, Ginkgo Biloba, Vigor, Noofen, Enerion, Sedasen ve diğerleri ile değiştirilir.

yorumlar

Bu uyuşturucu kullananların çoğu, bu konuda çok etkili ve zararsız bir çare olarak konuşmaktadır. Bu ilaç sayesinde yetişkinler ve yetişkinler dikkatlerini ve hafızalarını artırır, aynı zamanda vasküler hastalık belirtilerini ortadan kaldırır.

Çocuklarda olduğu gibi bu ilaç zeka geriliği, nöropsikolojik bozuklukları iyileştirir ve kranyoserebral travmadan sonra düzelmeye katkıda bulunur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.