BilgisayarlarVeritabanları

"Tuzaklar" DML-Takımı Güncelleme MySQL

DML-operatörler ile karşı karşıya veritabanları ile çalışmak zorunda Her programcı, (İngilizce'den tercüme - .. "veri düzenleme dili") bu tür Select, Ekleme olarak, Sil, ve Güncelleme. MySQL taşıma aynı zamanda, yukarıda tüm komutlar cephanesini kullanır.

tamamlanmadığını veya belirtilen koşullarda, veritabanındaki bilgilerin kaldırılması doğrultusunda mevcut verileri, güncellenmesi, yeni değerler eklemek, seçme kayıtları - Bu ifadeler, mantıksal olarak atanması söz ediyoruz. teorik eğitim materyalleri ayrıntılı olarak her komuta ve onların sözdizimi çalışma prensibini tarif ama hiçbir yerde kullanım sırasında pratikte ortaya çıkacak zorluklarda başvurular bulunur. Bu malzeme bazıları dikkate ayrılacaktır.

DML-bildirimler hakkında kısaca (Ekle)

Daha ileri gitmeden, her fonksiyonun amacı hakkında daha fazla ayrıntı hatırlamak kez daha gereklidir. Biz daha ayrıntılı bilgi almak iki operatörleri sahip olacaktır: Ekleme ve o onlara bağlı olduğu Güncelleme, büyük miktarlarda veri işleme ana zorluklar türetmek.

Komut Ekle ile başlamak ve daha sonra yavaş yavaş Güncelleme geçmek zorundadır. MySQL sistem, herhangi bir diğer modern veritabanı gibi, mevcut tabloları için yeni kayıtlar eklemek için Ekle işlemini kullanmak veritabanı. Bu operasyonun sözdizimi çok basit ve anlaşılır. Tablonun ismi - - Bu değerlere yapılacak alanların hedefe bir listesini içerir ve hemen verilerin listesini tanıttı. Eğer takın veritabanını her gerçekleştirdiğinizde yeni değerlerle güncellenecektir.

Güncelleme beyanı

Ancak uygulamada, oldukça sık veri bir veya daha fazla özellik değerlerinden bazılarını seti için güncellenmesi durumlar vardır. Bir örnek, şirket ana bölümlerin daha da adlandırma ile reform olan bir durum olarak. durumda her bir bölüm için değişiklikler yapmak gerekir. Sadece adını değiştirerek, o zaman sorun çok çabuk çözülebilir. Ancak, genellikle birincil anahtar olarak hizmet veren tüm üretim, her bileşenin kodlama değişen eğer, sırayla, bilgilere ve her bir çalışan için değişikliği getirmektedir.

Güncelleme - DML-operatör bu sorunu çözmek için uygulanabilir. MySQL- sunucu, bir güncelleme deyimi yardımıyla girişlerin çok sayıda ile çalışan, gerekli sorguyu yürütmek ve sorunu çözmek. Ama bazen güncelleme karmaşıklığı açıklamak için oldukça açık ve zor değildir sırasında ortaya çıkar. Yani daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır güncellenen kayıtlar, zorluğunu neden olur.

Ne küçük teoride söylendiği ...

Yukarıda belirtildiği gibi Güncelleme Takımı, tabloda mevcut kayıtlarını güncellemek için kullanılır. Ama pratikte, veritabanı sunucuları erişen istemcilerin her zaman bilinmemektedir, tablo veya olmayan belirli bir veri seti vardır. Ön zaman alıcı ve sunucu yetenekleri atık sonuçlarının müteakip güncelleme için veritabanındaki verilerin durumunu kontrol.

Özel bir veritabanı MySQL yapısında, Bunu önlemek için - Ekle * Güncelleme, hangi ekleme veya güncelleştirme birbirinden bağımsız yapılabilir. Bu tablo, belirli bir durum için bir girdi sahip olduğunda, güncellenecektir olduğunu. kabul koşulları, veri bulunamazsa olacaksa, MySQL-sunucu veri yükleme isteği yerine getirebilir.

Güncelleme verileri zaman çiftleri vardır

bu Ek önemli bir bileşeni - MySQL veritabanı yönetim sistemine talebi - öneki «Yinelenen Anahtarı Güncelleştirme On». aşağıdaki gibi sorgunun tam sözdizimi: «test_table (employer_id içerisine girmesi isim) değerleri ( 1, 'Abramov') yinelenen anahtar üzerinde ŞİMDİ = LAST_MODIFIED güncelleme (); ".

Bu talep, bir zaman aralığı ve tespit gecikme saymak suretiyle kesişim geçiş süresi işletme, örneğin, eylemleri kaydetmek belirlemek için kullanılabilir. Amacıyla masayı sürekli güncellenmesi ile kayıtları tutmak için her çalışan için yeterli bir kaç kayıtları yapmamaya. Bu yinelenen bir çek tasarımı izin veriyorsa olduğunu.

Aslında sorunlar ...

Sorun kullanımı samouvelichivayuschihsya genellikle birincil anahtar değerlerini doldurmak için kullanılır (otomatik _ artış) alanları, (primer _ anahtarı) olduğu gibi, girişinde kayıt personel eylem Yukarıdaki örnekte göz önüne alındığında. Eğer Ekle ile tasarımda MySQL Güncelleme komutunu kullanıyorsanız oto _ artış, saha sürekli artmaktadır.

yinelenen tespiti durumunda bir yedek inşaat kullanırken Aynı şekilde, her şey olur. "Otomatik artış" değeri bile gerekli değildir durumunda artar. Bu nedenle, sorunları sonradan veritabanı yönetim sistemlerinin arızalanmasına yol taşma geçiş değerleri veya aralıkları, ortaya çıkar.

Büyük olasılıkla sorun

o çok kullanıcılı sistemlerde (web siteleri, portallar, vb. P.) en sık olduğu gibi sistem prosedürleri çok sayıda takın yürütüldüğünde sorun, Web geliştiricileri düşünülmelidir açıklar ve MySQL güncelleyin.

PHP - tabanına hitap çok sık gerçekleştirdi. Bu nedenle, hızla gerçekleşir, AUTO_INCREMENT olarak tanımlanan maksimum marjlar elde ve zorluklar analizinde nedenleri sadece çalışmaz kurmaya karşılaştı için.

Bu nedenle, geliştiriciler komut mysql güncellemede yinelenen tuş üzerinde tasarımın kullanılması için dikkatli olması için teşvik edilmektedir. seç - sorguları veritabanı sunucusu hatasız çalışacak erişirken, ancak veritabanına yeni kayıtların eklenmesi ciddi sorunlara gelecek kurşun hoş olmayan durumlarla doludur. Alternatif olarak, otomatik artış alanları başlangıçta kendi kayıtlarını kontrol edin ve ardından bunları güncel tutmak için tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.