Gıda ve içecekYemek tarifleri

Patlıcan Ratatouille: yemek tarifi, yemek pişirme ipuçları

Ratatouille - Bir Fransız yemek. yaygın tür Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, vb. D. gibi ülkelerde kullanılmasına rağmen ana madde patlıcan olduğunu. Farklı ürünlerle her ülkede birleştirir. Bu domates, kabak, biber, peynir ve benzeri olabilir. D.

Bu makale bütünleştirmek ve diğer ürünlerle patlıcan ratatouille hazırlar nasıl bakacağız. Bu salata hafta içi değil, aynı zamanda tatil günlerinde sadece gönderilebilir. Soğuk ve sıcak hem de kullanılabilir.

patlıcan ve kabak Ratatouille

Sadece taze sebze satın almak o tavsiye yapmak. Sonra salata sadece lezzetli değil, aynı zamanda güzel. Tarif maddeleri üç kısım halinde sunulmaktadır.

Iki büyük patlıcan atın kuyruklarını kaldırmak ve akan su altında iyice temizleyin. Bazen sebze soyulmuş. Onlara tuzla bir kase ve mevsim koymak ince halkalar, dilimleyin. Şimdi 20 dakika kenara patlıcan, stechot acı edelim.

2 orta kabak veya kabak atın. olarak ve patlıcan bunları davranın. ince dilimler halinde kesin. Sonra 4 domates hazırlayın. Onlar da kesti. domates büyükse, o zaman yarım halkalar halinde kesilmiş olabilir.

Iken sebze kenara ve domates sosu hazırlamak edilir. O gelecekte gerekecektir.

pişirme sosu

Bir büyük soğan ve biber atın. Peel ve küçük küpler halinde kesilmiş. Domates domates suyu 300 g hazırlar.

(Yumuşaklık kadar) 1 dakikadan az yavru, sıcak hazırlanan soğan tava yerleştirin. Ayrıca biber Orada ekleyin. Fry beş dakika boyunca, sürekli karıştırarak. şeker ve zemin biber ekleyin. Kural olarak, onlar tat ziyade reçete yerleştirilir. tatlı ve ekşi sos almalısınız. Ve 10 dakika boyunca kızartma devam ediyor. lezzet vermek ve altını çizmek kabuğu rendesi için, biraz fesleğen ve maydanoz ekleyin. Ama yeşiller - isteğe bağlı.

Biz ürünleri bağlamak ve ratatouille pişirmek

sırayla bir tava -vykladyvaem içinde kabak, patlıcan ve domates - Eğer dilimler halinde kesilmiş sebzeler. Bir daire içinde yerleştirilmelidir. İlk - patlıcan, ardından - kabak ve domates. Eğer tüm konteynerin doldurduktan sonra, domates sosu sebze dökün.

zeytin yağı (20 mi) ile bağlantı, otlar kesilmiş ince bir rende sarımsak rendelenir. Karışım iyice karıştırıldı ve sebzeler için bir kap içine dökülmüştür. Şimdi Ratatouille yavaş ateşe koyun. patlıcan ve kabak yumuşak olduğunda yemeğin hazır.

fırında Ratatouielle pişirme

Bu tarif öncekinden farklı değildir. Tek fark ilk tarifi ocakta pişirin ve şimdi konuşmak olmasıdır ratatouille nasıl bir fırında patlıcan.

Tüm malzemeler kesilmiş ve domates sosu pişmiş varsa, o zaman çanak pişmiş edilebilir. Derin bir tavada veya yapışmaz fırın tepsisine sebze yatırın. zeytinyağı ile sarımsak, doğranmış otlar ve çiseleyen serpin, üzerinde kendi sosu dökün.

Şimdi parşömen kağıdı ile bir pasta kağıdını kapsayacak şekilde ihtiyaç ve 180 derece fırında konabilir. 1 saat pişirin. Zaman bittiğinde, fırın kapatın ve 10 dakika boyunca infüzyonlarda sebzeler daha verelim. Ratatouille patlıcan kabak ve kullanıma hazır.

peyniri ekleyin

Katılıyorum, herkes kabak sever. Bu nedenle Ratatouille güvenle onlarsız pişirebilirsiniz. Önce sos yapmak gerekir. Bunu yapmak için, küçük küpler halinde bir büyük soğan kesmek ve yumuşak ve şeffaf kadar onu bir tavada kızartın.

Biber (1 adet). Ve 4 domates öğütücü veya blender kullanarak eziyet. soğan için suyu ekleyin. Üç dakika kızartın. Tuz ve karabiber, 5 dakika daha otlar ve sos güveç ekleyin.

Onlara halkaları kesmek, 2 patlıcan atın. tuzla Sezon ve acı yapraklı suyu edelim. Bu arada, dilimler halinde doğranır. Peynir sebze boyutunda dikdörtgen veya kare şeklinde kesilmiş. Sadece ovmak, ama uykuya üstünde olabilir.

Şimdi bir fırın kabına bir tabak hazırlamak olabilir. İlk olarak, daha sonra, patlıcan yüzüğü - bir domates, sonra - peynir. Ve yine bir daire içinde hepsi malzemeyi bitene kadar. domates soslu onları doldurun. Sen sarımsak daha parlak bir aroma eklemek fakat netlik için olabilir - sıcak biber.

sebze ortaya koymak da, fırının açabilirsiniz. Pişirme çanak, parşömen kağıdı ile kapak. Şimdi 50 dakika fırında gönderin. Ratatouille patlıcan, domates ve peynir hazır. saat infüzyon edelim ve masaya getirebilir.

tembel ratatouille

Bu yemek daha hızlı bir önceki günden pişirilir. Iki büyük patlıcan al yıkayın, kuyrukları temizlemek ve şeritler halinde kesin. Pişirme işlemi paramparça kalmaması Onlar çok ince olmamalı. Tuz şeritler ve sol acı için 20 dakika bekletin.

Bu arada, iki biber kesti. Onlar da çizgili gerekmektedir. ince dilimler - küçük küpler ve 4 domates halinde kesin bir rende üzerinde Büyük bir havuç ovmak, soğan (1 adet.).

o yumuşayıncaya kadar Şimdi soğan kızartın. kızarana kadar sürmeyin. Sonra havuç ekleyin. Cook ve sürekli karıştırın. havuç yumuşak olduğunda, biber ve patlıcan ekleyin. Kızarmış sebzeler ederken, sos hazırlayın.

Domates domates suyu 200 g olun. Aynı sıfatla, rendelenmiş sarımsak ve tat otlar ekleyin. Bu maydanoz ve fesleğen olabilir. Ayrıca kırmızı ve karabiber biraz var ekleyin. Karıştırınız.

patlıcan yangın, tava domates dilimleri koyduğunuzda. sebze Stir ve 5 dakika pokipyat edelim. Sonra sarımsak, biber ve otlar ile pişmiş tava sos içine dökün. Kapak ve yaklaşık 15 dakika güveç edelim. bazen karıştırmaya unutmayın. sebzeler hazır olduklarında, yaklaşık 30 dakika kapağı altında demlemek gerekiyor. Şimdi tembel Ratatouille patlıcan hazır. Sıcak ve soğuk masaya servis edilebilir.

Fransız ratatouille

küçük küpler - pişirme için ince dilimler ve biber ve soğan içine patlıcan, domates doğranır. kızarana kadar Fry soğan. Ardından, aynı tava biber yayıldı. Tüm iyi kızarmış ve sonra domatesleri ekleyin. Kapak, haşlanmış sebze olsun.

Bu arada, sos hazırlamak. 1 st içinde. su 3 yemek kaşığı ilave edilmesi. l. salça. Ben suyu olsun. Pişirme için bir kalıba dökün. Ardından, aynı kapasitede çok ince sarımsak 3 karanfil, kıyılmış sıcak biber, fesleğen ve yarısının birkaç dal eklemek doğranmış olmalıdır. Suyu karışımı, tuz, karabiber.

Şimdi biz zaten sos olan bir fırın tepsisine, bir daire içinde dilimler halinde sebze ortaya koymak.

tüm yüzey üzerinde dökün kavrulmuş sebze. Bu soğan ve biber. Sonra yoğun bir katman, uykuya peynir sonbahar şekil parşömen kağıdı kapak ve 1 saat boyunca fırında gönderin.

Katılıyorum, bu ratatouille tarifi patlıcan ile çok basit ve herkesin sahibine erişilebilir. Artık konuklarına yeni hane veya tat şaşırtabilir.

İpuçları

Gördüğünüz gibi, patlıcan bir tabak (Ratatouille) çok sade bir şekilde pişirilir. Her ne kadar uzun sürebilir tarifleri vardır. Deneyimli aşçılar yemeğin daha lezzetli ve kokulu olduğunu birkaç sırrı biliyorum.

Hayır şaşkınlık onlar pişirmeden önce patlıcan tuz eklemek gerekli olduğunu söylüyor. Sonuçta, ana acı yaprakları ve çanak çok daha ihale çıkarsa. Acılık çabuk geldi için, tuzlu suda haşlanmış alt patlıcan önerilir. Su rengi kahverengimsi hale geldiğinde, sebze alabilirsiniz.

Bu Yiyeceklerin tadını ve kalitesini kesim bağlıdır unutmayın. dilimler çok ince olursa, o zaman sebze dağıl ve insan içine çıkamaz formu dönecek. Çok kalın dilimler bazen de yemeğin yağma edildiği, çiğ olabilir. Yani dilimleri veya ortamın şeritler halinde sebze kesmek için deneyin.

Sos domates ve salça 1 den yapılırsa çanak, daha eksiksiz, güzel kokulu olacaktır: 1. Bu çanak özel bir lezzet ve parlaklık verir. Sarımsak sevmiyorum bile, 1 karanfil ekleyebilirsiniz. hissedilmez tabak Tat, ama unutulmaz aroma verecektir.

Peynir çanak acılık ekler, yüzden eklemek arzu edilir. İsteğe bağlı olarak, sebze boyutu kesti. üzerinde ince bir rende ızgaradan 200 gr ve yemeğin serpebilirsiniz. Bazen peynir yerini erimiş.

Sonuç

Bu yazıda Ratatouille gibi özgün ve zarif yemekler böyle birkaç tarifleri baktı. Ayrıca pişirme üzerinde birkaç sırrı ve ipuçlarını öğrendik. Anlaşıldığı üzere, bu yemeğin sadece hazırlanır.

Bu ayrı bir yemek olarak veya garnitür olarak hizmet edebilir. Sıklıkla Hostes deneme ve ratatouille krep sarılmış. Çok lezzetli ve orijinal atıştırma çıkıyor. Yani seçim sizin. Cook, deney, memnuniyetle aile ve arkadaşlar takdir patlıcan ile ratatouille için kendi benzersiz tarifi, oluşturun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.