Gıda ve içecekAna yemek

Haşlanmış, kızartılmış, fırınlanmış morina. kalori

Herhangi öğle veya akşam yemeği, tabii ki, tam ve et veya balık yemekleri olmadan da yeterince doyurucu bir olamaz. Bize ikincisi üzerinde durmak istiyorum. balık birçok türler arasında ev kadınları morina zevk ile özellikle popüler. hazırlanan Kalori yemekler bundan düşüktür. Onun yoğun ve aynı zamanda ihale et de, bu balık da "deniz tavuk" denir. Cod, kaynatılmış, kızarmış, pişmiş ve köşe hamburger ve köfte pişirme için kullanılmaktadır.

Diyet balık morina: Ürün kalori değeri hazırlama yöntemine bağlı olarak,

Enerji değeri balıkların ısıl işlem türüne bağlıdır. Ürünün yüz gram ham morina haşlanmış altmış beş kalori toplam içerir - seksen. Daha besleyici balık yanmış. Ne kalori nedir? Morina fırında pişirilir ve özellikle haşlanmış gibi bir tava "kolay" olarak değil de kızarmış. çıtır pembe dilim 100 gram yaklaşık yüz on kalori içerir. Bu haşlanmış daha neredeyse iki kat çiğ balık göre daha yüksek ve üçüncüsü.

kızartılmış morina için basit bir tarifi

En popüler çanak kızartılmış morina olduğunu. Kalori - 110 Kcal bitmiş ürünün 100 gramı başına. bazı "kabartma" için buğday unu gıda kırıntıları bir parçası olarak değiştirilebilir.

malzemeler

- morina fileto - 500 g;

- sarımsak iki diş;

- taze demet maydanoz;

- Yarım limon;

- bir tuzu;

- kırıntıları - 150 g;

- kızartma (yaklaşık bir cam) için bitkisel yağlar (ayçiçeği) yağı;

- bitkisel (zeytinyağı veya ayçiçeği) yağı sosu için (2-3 yemek.).

hazırlık

  1. Başlangıçta morina hazırladı. Kalori parçalarının büyüklüğüne bağlı değildir. Onların değeri yalnızca pişirme süresini etkiler. Bitmiş ürün sulu hamuru var ve ham içeride olmamalıdır. Bu nedenle, en uygun boyutu - uzunluğu en fazla yedi ya da sekiz santimetre genişliğinde beş, dört (fotoğraf 1, 2). eşit parçaya fileto kesin ve balık libre bir çorba kaşığı oranında tuz serpin. tekdüze prosolilas balık Stir ve 15 için bırakın - Oda sıcaklığında 20 dakika. Daha sonra soğuk su altında dilimleri yıkayın ve bir kevgir katlayın.
  2. Sarımsak soyma ve küçük bir rende üzerinde bir bıçak, ovmak ile doğramak veya basın yoluyla atlayın.
  3. ince bir rende üzerinde rendeleyin limon kabuğu rendesi ve suyu sıkın.
  4. maydanoz kıyılmış. Sonra sarımsak, limon kabuğu ve suyu, tuz (çay kaşığı) ve yağ ile karıştırın.
  5. ekmek kırıntıları sonra hazırlanan sosun içine ilk fileto parçalarını batırın ve. Derin bir tavada kızgın yağda kızartın. Yangın içeriden yoluyla fırınlanmış iyi parçalara orta olmalıdır. 7 dakika - yaklaşık 5 her bir tarafında pişirme süresi.
  6. 15 dakika - isteğe bağlı olarak, işlenmiş balık ayrıca 10, fırın, ön sulama veya ekşi krema sosu, domates ve yeşil (Resim 3) pişirilmiştir. çok ihale ve lezzetli morina alın. 120 kcal - Böyle kursların Kalori içeriği 115 olacaktır.
  7. Bir garnitür olarak, haşlanmış patates veya pirinç kullanın. Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.