Ev ve AileEğitim

Çocuklar (3-4 yaş): psikoloji, danışma. eğitim ve çocukların 3-4 yaş gelişim özellikleri. 3-4 yaş çocuklara yükselterek başlıca görevleri

büyük sevinç ve sınırsız sevinç - Her seven ebeveyn aile içinde bir bebek için. Her yıl çocuk şey yeni, doğada üretilen bilgi büyür ve gelişir, diğer yaşa bağlı değişiklikler meydana gelir. Ancak ebeveynlerin sevinç bazen şaşkınlık ve kaçınılmaz kuşak çatışmaları sırasında tecrübe bile karışıklık yerini. Onlar kaçınılması, ama düzgün olamaz - oldukça gerçek. Özellikle dikkat psikologlar ve eğitimciler çocukların yaşam 3-4 yıl eğitimini ve gelişimini ödemeye çağırıyor.

Soru, uzmanlar onlarca çalıştığı çözümü

karakterin Kişilik oluşumu ve olgunlaşma dünya üzerinde insanın görünüş zamanında geliyor. Günlük pipsqueak önemi ve yeri farkında başkalarıyla ilişkileri, şekillendirme, etraflarındaki dünyayı biliyor ve onunla o oldukça doğal arzuları ve ihtiyaçları görünür. Bu gelişme sorunsuz olmayabilir ve kritik durumlar ve çatışmalar düzenli aralıklarla yapıldığını ve her çağda benzerlikler var. Bu psikologlar yaş krizleri gibi sıra dışı şeyler oluşturmak üzere izin verdi. Sadece genç ebeveynler için değil, aynı zamanda kendilerini deneyimli dedesi öğrenmek istemiyorum düşünün, çocuk (3-4 yaş) eğitim budur. Psikoloji, uzman tavsiyesi ve öneriler bu ipuçları yetişkin dünya ile darbe kırıntıları pürüzsüz yardımcı olacaktır yaşadı.

Kalenin üzerinde anne denetleniyor

Üç ya da dört yıl, küçük bir adam yaşındayken - bu yetişkinlerin teklif vermenin itiraz her şeyi yapmak değildir ve onların duyguları ve istekleri, bir birey tarafından oluşturulur. Bazen bu arzuları yetişkinlerin belirlenen kurallara uyuşmuyorsa ve halletmek için çalışıyorsanız, çocuk yukarı hareket etmek, yetişkin olarak karakterini veya göstermeye başlar. Bir nedeni bu yüzden bir an önce gibidir kaşık değil suyu, nekuplennyh oyuncak ve gıda olmayan şey olabilir. Ebeveynler için, bu nedenlerle ihmal edilebilir görünmektedir, ve gördükleri tek yolu - Bırak istedikleri ve yaptıklarının için kullanılır ne yapmak kırıntıları aşmak arzusu. 3-4 yaş çocukların eğitim bazen başkalarının sadece inanılmaz sabır gerektirir.

Çocuğunuz üç yıldır? sabır toplayın

dünyanın Öz-bilinç sorunsuz olmayabilir ve bir çocuk için oldukça normaldir. o da bir insan, bu dünyada ne olabilir anlamaya çalışan bir çocuk, ve ne her durumda yapmalıyım olduğunu fark etmek. Ve bu örnekler veliler kale kontrol ile başlar. Sonuçta onlar mı size eğer öyleyse niye, ailede en önemli şey, bir komut vermeyin mı? Ve aniden itaat! O, alışkanlıklarını değiştirmek onun bakış değişmeye başladı. ebeveynlerin bebek dinler ve ağladığı ve onları emrettiği değil sadece fark Şu anda şu veya bu konuyu gerektirir. Bu süre üç yıllık kriz denir. Ne yapmalı? Nasıl en gözde küçük adam ile başa çıkmak için ve onu rencide etmek değil? Çocukların doğrudan 3-4 yıl eğitim Özellikleri bağlıdır yaş özelliklerine gelişme.

Çatışma ya da nasıl nedenleri krizi düzeltmek için

Şu anda, yetişkin çocukları yoğun bir program, hayat, sorunlar, krediler biraz dikkat, önemli şeyler bir oyunun olasılığını bırakmazlar. Bu nedenle, çocuğun kendilerine dikkat çekmek için çalışıyor. Birkaç girişimleri anne ya da babası konuşmaya sonra farkedilmez ve bu nedenle, çığlık, nöbetleri takım müsamaha başlar. Çocuk bir diyalog kurmak için biliyorum, ve daha hızlı buna dikkat etmek, en iyi elinden davranmaya başlar etmez. Bu kırıntısı ihtiyaçlarını anlamakta büyük ölçüde Çocuklar (3-4 yıl). Psikoloji, tavsiye ve öneriler dikkat eksikliği ile ilişkili sorunları çözmek için, sonuç olarak, profesyoneller anlamalarına yardımcı ve.

Yanı sıra bir yetişkin

Genellikle ebeveynler farkında olmadan bir çocuğun olumsuz duyguları neden olmaz: yürüyüşe ev ile gitmek, oynamak istediğinizde, "lezzetli değil" çorba yemek, uyku favori oyuncakları kaldırmak zorunda. Böylece, bebek yetişkin zarar ve protestolarını ifade etmek için bir istek vardır. ahlaki eğitim 3-4 yıl çocuklar yetişkinler tarafından sürekli olumlu bir örnek olarak düzenlenmeli.

Sabır - başarının anahtarı

Bu dönemde, çocuğun bir büyüdü fark, ama yine de küçük kalır ve kendi başına bütün görevleri ile başa çıkamaz. Çocuk bağımsız olmak istiyor zaman, veliler şimdi ve sonra o çeker, öğretmek düzeltti. Tabii ki, o mümkün olan tüm yollarla düşmanlık ve protestolarıyla eleştiri alır. Anne ve baba sabır ve çocukla ilgili yavaşça mümkün olduğu kadar olması gerekir. Çocukların yaşam için başkalarının çocukları ile ilişkilerin temel atma 3-4 yıl Eğitim. Bu velilere ilişki ne olacağı bağlıdır kadardır.

Çocukların 3-4 yaş arasında Eğitim

Psikoloji davranış - bir bütün bilim, ancak çocuklara karşı en azından temel ilkelerini öğrenmeleri gerekmektedir.

  1. çocuk etrafındaki yetişkinlerin davranışlarını taklit eder. Doğal olarak, ilk yaptığı şey ebeveynlerinin örneğini alır. Biz kırıntılarının bu çağda bir sünger gibi her şeyi emer söyleyebiliriz. Henüz iyi-kötü kendi kavramlarını oluşmuş değil. Tamam, ebeveynlerin davranış yüzden. Bir aile tüm bağırarak ve skandal olmadan iletişim, çocuk da onun sakin sesi yürütmek ve velilerine kopyalamaya çalışırken seçer. Yükseltilmiş tonları olmadan, çocukların 3 sedasız yumuşak bir tarzda, 4 yaşında ihtiyacı olan ortak bir dil bulun.
  2. Çocukların çok hassas ve savunmasız canlılar oldukları için mümkün olduğunca sen, çocuk için aşklarını göstermek gerekir. Onların kaprisleri, suistimal, kötü davranış veli sevgi seviyesini etkilememesi gerektiğini - sadece sevgi ve karşılığında bir şey sormayın. Ebeveyn görevler Çocuk 3-4 yaş - bu ebeveynler için sadece bir hatırlatma, öncekilerin deneyimdir. Çocuğunuz bu kitapta yazıldığı gibi eğitmek için değil, kalbinde hissetmeye ihtiyacı vardır.
  3. diğer çocukların davranış ve daha çok başkası daha kötü olduğunu söyleme ile çocuğunuzun davranışını kıyaslamayın. Bu yaklaşımla, bu kendinden şüphe ve izolasyon tesislerini gelişebilir.
  4. O yetişkin ve övgü destek beklerken çocuk bağımsız olmaya çalışır, daha sık, öbek "Kendimi" duyulabilir. Bu nedenle, ebeveynler (o vb kıyafetler giyilir, çünkü, temizlenmiş oyuncaklar için övgü) çocuğun özerklik onaylaması gerekiyor, ama her durumda çocuk ve izin verilen olanın sınırlarını tanımlamak için zaman hakkında üzerinde gitmez.
  5. ebeveynler tarafından karakterinin oluşumu ve büyük bir çocuk sırasında gün modunun belirli kurallara uymak önemlidir. Anneler ve birlikte dedesi ile babalarımız aynı eğitim yöntemlerine üzerinde anlaşmaya ve bu tür taktiklere ayrılmaya gerek yoktur. Gerek genel kurallarına uymak - Sonuç olarak, çocuğum hepsi olamayacağını anlayacaktır. Ana yetiştirmek görevleri 3-4 yıl çocukları ebeveynlerinin yalnızca bu yaş döneminin önemini hatırlamak gerekiyor belirler.
  6. eşit düzeyde küçük adam konuşun ve yetişkinler kurşun gibi davranırlar. haklarını ihlal etmeyin, kendi çıkarları dinle. çocuk suçlu ise, onun suçu değil, çocuk kınıyoruz.
  7. mümkün olduğunca sık çocuklarınızı sarıl. Ile veya sebepsiz - kendilerini güvende hissettikleri için, emin büyür. Çocuk anne ve baba ne olursa olsun onu sevdiğimi bilecek.

deneme yapmak isteyen olun

Bu hepsi çok önemli, ama aynı zamanda kendisi için bebeği İzin olacak bu yüzler belirlemelidir - Ebeveynler çocuk (3-4 yaş), psikoloji, ipuçları ve uzman tavsiyesi yükselterek olduğunu anlamalıdır. 3-4 yaşından anda, tüm genç araştırmacıların ilgi: o TV veya bir gaz sobası açabilirsiniz, Saksı toprağı tat, masaya tırmanmaya. Bu liste üç yıllık ve dört yıllık meraklı yeterince çok uzun olduğunu ve kesinlikle normaldir. Çocuğun ortamda böyle bir ilgi göstermez iken sakınmak, tam tersine, bu gereklidir. Ancak, çocuğun kendiniz için yaşayabilirsiniz belirlemek gerekir ve bu kesin bir yasak koyardı.

Bir şey yasaklamak istiyor? Doğru yapın

Doğru onlar için gereksiz bir travma olmaksızın çocukların gerektiği bu yasakları bildirin. o ve olamaz, nasıl akranları ile ve toplum içinde davranmasını olabilir sınırlarının ötesine gittiğinde çocuk anlamalıdır. kısıtlamalar, tatlı çocuk olarak bencil ve kontrol edilemeyen büyüyemez ayarlamayın. Ama her şey bir şey üzerinde yasakları kalan çok sayıda kararsızlık ve izolasyona yol açabilir, ölçülü olmalıdır. çocuk onları denemek istiyor tabii şeker, gördüğü takdirde, çatışmaları tahrik etmemeye çalışmalıyız. Sonuç - dolabın içine uzak taşıyın. Ya da almak isteyip istemediğini bir kristal vazo, derisi - benzer. Belli bir zamanda, özellikle hoşgeldin bebek öğeleri kaldırmak, o da sonunda onları unut. çaba ve sabır bir sürü bu dönemde gerekli ve çocukları (3-4 yıl) yükseltir.

Psikoloji, ipuçları ve pratik öneriler

Tüm yasakları veliler makul olmalı çocuk zaten yapamaz neden açıkça anlaması gerekmektedir.

Biz krizden sonra çocuklarda üç yıl doğada gözle olumlu değişiklikler meydana geldiğini söyleyebiliriz. Onlar ayrıntılar üzerinde duruldu, daha kendine güvenen haline, görüş kendi noktası aktif var. Ayrıca bir sonraki seviye ilişkileri gitmek velilerle, konuşma , bilişsel ve objektif aktivitede bir ilgi ile daha anlamlı hale gelir.

stoklama bilgi

bebek tarafından sorulan sorular, bazen onun yetişkin eğitiminde bile güven karıştırabilir. Ama bu çocuk her durumda gösteremez. Hatta en "sakıncalı" sorular tabii olarak alınacak ve onu ilgilendiren her şeyi açıklamak için uygun fiyatlı çocuk şeklinde hazırlanması gerekir.

önemli ve ebeveynlerin temel görevi doğa, davranış değişiklikleri fark etmek gerekir ve bebek düzgün onlara cevap - Bir çocuk kaldırın. Tüm bunların "neden" ve "niçin", göstermek için endişe cevaplamak için zaman bulmak, çocuklarınızı seviyorum, sonra da seni dinler. Sonuçta, bu yaşta çocuğun eğitimden onun bütün yetişkin hayatı bağlıdır. Ve "Çocukların eğitim Psikoloji 3-4 yıl" konulu hatasız mümkün değildir pratik sınavı geçmek için hatırlıyorum, ama minimumda bunları azaltmak için - bu senin elinde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.