İnsan Kaynakları Yönetimi

Ne kurumsal olduğunu ve nasıl olabilir?

Biz defalarca duydum, ama kelimenin anlamını kurumsal ne ve ne düşündüm hiç. Ama hayatında en az bir kez her birimiz böyle bir olay hiç! Kurumsal - bu tüm çalışanların doğrudan katılımıyla, ana faaliyet için doğrudan ilişkisi şirketi, bir kollektif bir olaydır.

Neden kurumsal partiler?

herhangi bir şirket liderleri kitle kurumsal etkinlikler yürüten ilgilenen edilir. Bu tür eylemlerin asıl amacı - bu ekip oluşturma, tüm çalışanların üretken faaliyetleri ve örgüt kendisinin artış - sonuç olarak. Aslında, kurumsal - meslektaşları arasında tatil değil, aynı zamanda tüm personeline, aynı zamanda her bireyin içinde sadece bazı yararlar taşıyabilir.

kurumsal partilerin amacı

Herhangi bir kurumsal partinin ana hedefi -, takımı güçlendirmek iletişim seviyesini yükseltmek ve çalışanlara şirket için kendilerini önemli hissetmek için fırsat vermek. Etkinliğin ilk dakikadan itibaren kaçmak için hiç arzu vardı Hepsi bu hazırlıklar en iyi profesyonellere bırakılıyor. Şirketin çalışanları güvenilen bu konuda, kendi görev ile uğraşırken - Belli bir atmosfer yaratmak için dikkate işçilerin çıkarlarını mümkün olan tüm nüansları sağlamak, ya da daha başlamadan kurumsal sona erebilir.

Kurumsal etkinlikler Türleri

1. Çalışma. Böyle kurumsal partiler Sovyet zamanında idi. devlet kurumları, okul, öğrenciler çalışanları toplum hizmetine gönderilir. Kural olarak, bu çiftlik alanları ve bahçeler toplu olduğunu. iletişim piknik son derece üretken emek sonrasında, kamp ateşi etrafında oturan şarkılar söyleyerek ve ruhsal konuşmaları anlattı.

2. Spor. Katılımcılara ve fanlar olabilir Herhangi bir olay veya yarışma. Bu, özellikle bazı spor doğrudan yer almak istemiyoruz sorunu kolaylaştırır, o zaman iyi bir destek grubu olun. dama oynamaya futboldan - Etkinlikler çok farklı olabilir. Ve ne zaman kurumsal, fotoğraflar harcanan zamanın harika bir hatırlatma olacaktır olacaktır. En sık neyi ilgilenen çalışanları sağlamak ve bir spor seçerken dikkate bu önerileri almak önemlidir.

3. Ödülü. ödül ve hediyelerin verilmesi için en güzel etkinliklerden biri. Organizatörler, akıllı olmak için ikramiye dağıtımı için bütün ekibi sıkmak gerekir. Fikirler orijinal ( "En iyi Trick") banal ( "Ayın En Çalışan") arasında olabilir. kurumsal Böyle - bu onların iyi iş için sadece değer verildiğini çalışanları göstermek için harika bir fırsat.

4. Festivali. ülke tatilleri yetkilileri için iyi bir neden olabilir kurumsal bir parti. sevgiyi Yürüyüş ve her şeyi biliyorum. Böyle bir tatil bir baş ağrısı sona ermedi için Ancak, müzikal veya tiyatro zam şeklinde eğlence programı başlatın ve sonra müzik disko tamamlamak için makul. Ve tabii ki, çeşitli aperatifler ile büfe olmadan böyle bir Şirketten o!

5. Eğitimler ve seminerler. Optimum ekip çalışması büyük ölçüde bir bütün olarak çalışanların ilişkisi, emek sürecinin kendi kişisel görünüm ve şirket bağlıdır. çalışanlar, psikolojik engeli aşmak birbirlerine, patron, müşterileri ile iletişim kurmak için öğrenmenize yardımcı olmak için Eğitim ve kişisel gelişim, zaten kurulmuş takıma alışması için yardımcı olur.

6. Jubilee. Bu şirket kurucuları için bir kutlama ve direkt çalışanlarına yönelik. Resmi kısmında kesinlikle değer durumda, artık orada biri biraz rüya gelişmesine çok yatırım ve muhteşem bir kurumsal parti veren herkese geçmiş stok almak ve tebrik etmek zamanıdır. Pratik birlikte yüksek sesle ve eğlenceli bir parti olarak meslektaşları getiren şey olmadığını gösterir. zor iş çalışanı dinlenmiş tarafından tüm masrafları tazmin edilecektir, organizatörler tarafından yatırım gerekmektedir.

7. piknik. Başka fırsat ruh ve beden dinlenmek için. Bu bir kamp, bir zevk tekne turu ya da turistik kısa bir seyir olabilir. o geleceğe hiçbir konuşma ve bakışta kurumsal bir yönetmen olduğu için, resmî kısmı ile başlayabilirsiniz! Eh, ve bundan sonra - gönlünüzce olarak, kamp ateşi etrafında buluşmalar spor için.

8. Takım Çalışması. Bazı tür kurumsal partilerde Sovyet emek andırır. Takım oluşturma karşılıklı uyum bandı ile gelir. ve fiziksel çalışma sürecinde çalışanların birbirlerine güvenmeyi öğrenmek ve kararlılıkla hizmet sunmak, yardım istemeye korkmuyoruz egzersiz. Takım hedefleri şirket birleşik bir aile olun.

9. sunumu. gerçekleştirilen Kurum olay reklamcılık çalışmaları, yeni bir ürün geliştirmek veya müşterileri çekmek için. çalışanların doğrudan katılımı onları daha iyi yeni fikirler ve başarıları takip etmek, büyük bir şeyin parçası olarak hissetmelerini, kuruluşun genel politikasını anlamaya yardımcı olur.

şirket kültürü nedir?

Anladığımız ama ne olduğunu bir kurumsal nedir kurum kültürü? emek sürecinde veya tatile Haberleşme kültürdür. Herhangi sorunu - ikramiye ve depremirovanie dahil - kültür de meselesi. Onları çerçeve için sağlanmalıdır için ortak faaliyetler için ahlaki ve fiziksel memnuniyeti getirdi. Aslında, şirket kültürü - emek ve diğer iletişim sırasında ekip üyeleri yol göstermesi gereken kurallar ve kavramlar bir dizi.

Bu amaçla, ekibi ile birlikte şirketin yönetim, uyum artar iş akışını artırır ve eklem üretimin her üyesinin manevi tatmini teşvik riayet hangi önemli konularda bir dizi geliştiriyor.

Ne kurum kültürü önemlidir

  • Görevi.
  • Kurumsal kimlik.
  • İş etiği.
  • Personel politikası.
  • örgütün ritüelleri.
  • Töreni.
  • Gelenek.
  • Değerler.
  • Şirkette iklim.

Bu sorunların çözümü benzer bir dizi tüm şirket vurgulamak ve kuruluşun tüm üyelerinin birlik duygusunu geliştirmek için yardımcı olur.

Genelde, "kurumsal" kelimesi sadece şirketin pahasına büyük bir eğlence etkinlikleri, aynı zamanda şirket kültürünün önemli bir parçası değildir. nasıl bu partiler genellikle performansı ve takım ruhu bağlıdır. Yani önceden dikkatli ve plan faaliyetleri olacak ve kurumsal sona zaman dikkatli, çünkü, fotoğraflar ve gösterimler kalır!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.