KanunYasal Uygunluk

Iş sözleşmesi

İşçi anlaşması - öyle ya da böyle, çoğumuz en az bir kez hayatında sonucuna olmasıdır. o neyi temsil ediyor? Kabul edelim.

şirkette iş sözleşmesi, kural olarak, özel bir ihtiyacı ile yapılır. Eli - Bu bir birey ve bir kuruluştur. Prensip olarak, biz bir çalışan ile bir iş sözleşmesi çeşitleri biridir sivil sözleşme olduğunu söyleyebiliriz sözleşme.

İşçi anlaşmaları oldukça sık yanlışlıkla iş sözleşmeleri olarak anılacaktır. Neden bu bir ve aynı olduğunu söyleyemeyiz? Sonuçta İş sözleşmesinden doğan ilişkilerin belli yasalarına tabi olmasıdır, ve tabii ki, İş Kanunu. Bu durumda, çalışan çok iyi korunur ve (vergileri yeterli olsa da) haklarının bir yeri vardır.

Aynı iş sözleşmesi ayrıntılı olarak incelenmeye değer olduğunu daha akdinin farklıdır.

Bir kişinin kullandığı takdirde iş akdi, daha sonra bir kayıt uygulaması vardır. Her şey iş sözleşmesine dayalı ise, sözleşme imzalanır.

iş sözleşmesinin tarafından kabul edilen her bir çalışan, bir siparişin istihdam için verilir. İlgili girişi yeni çalışanın iş kitabında yapılır ve gerekli belgelerin düzenlenmesi gerekli bilgileri sığdırmak için. içine girmediği bir kişi bir iş sözleşmesine, işin sadece pozisyonuna uymayı kabul eder, ama aynı zamanda organizasyon ve benzeri iç düzenlemelere uymak.

İşçi anlaşması farklı bir içerik numarası vardır. Bunun tabi belli bir işin, bireysel ödevler, iş emirleri, satınalma sipariş ve benzeri sadece sonucudur. Bu durumda, yükümlülükleri çalışmak için bir yoldur.

Çalışan onun görevlendirilmiş görevin belirli bir süre gerçekleştirmek için taahhüt ettiği iş sözleşmesi bilgi sağlamakta ve bu durumda olan kişi, işveren işi kabul etmek değil, aynı zamanda bunun için ödeme sadece mecbur olduğunu.

Yukarıda belirtildiği gibi, bir sivil sözleşme tasarımında, çalışmaya kabul için herhangi bir uygulama gerekli değildir. İş sözleşmesinin dezavantajları nelerdir? Aslında boldur. Sonuçta çalışan verilecek bir sonraki olmadığıdır ücretli izin, o da belirli bir işveren için harcanan ne kadar zaman geçerse geçsin. Ayrıca dikkate değer olduğunu ve, hastalık izni ödenmezse kıdem iş iş defterine girilen olmayacak belirli bir süre için düzenlenen hiçbir veri yoktur dikkate alınacaktır.

Resmiyet iş sözleşmesi yazılı olmalıdır. ille bir göstergesi olmalı konusu sözleşme vb (yani, çalışma yapılacak olan), işin zamanlaması, emek maliyetini ve. Bir kabul belgesi - tüm çalışma tamamlanmış ve kabul edildikten sonra hazırlanıp imzalanması gereken bir belge.

Kalıcı nitelikteki işlerin yürütülmesi anlamına gelmektedir iş sözleşmesinin kabul edilemez bir sonuç. Ama bu kural genellikle ihlal edilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.