FormasyonBilim

Hukuk sistemi ve mevzuat sistemi - sapma noktası

Çoğu zaman günlük yaşamda, hukuk ve mevzuat sisteminin sistem özdeş kavramlar tanır. Ama hukuk açısından, bu iki kavram önemli ölçüde farklıdır. Onları düşünün ve sapma noktası tanımlamak için.

hukuk ve mevzuat sisteminin Sistemi - genel hükümler

Modern bilimde, tanımına yaklaşımlar çeşitli geliştirdi hukuk sistemi. Bu kavramın bir farklılaşma, genetik geçmiş ve yapısal bir yöntem yoktur.

Genetik birincil ve ikincil kriterler açısından, yasal sisteminin bir açıklama içermektedir. Bu yaklaşımın temelinde, bir adam yatıyor ve türevleri devlet ve toplumdur. Dolayısıyla sorunsuz doğal (bireyin yasal kuruluş) ve Kanun pozitif (Devlet kişilik düzenlenmesi) belirlenmesini takip eder. Ve buna göre, belirli bir dilim hukuk sisteminin doğal ve bir dizi pozitif hukuk.

Bu kavramı belirlenmesine tarihsel yöntem doğru kanun, örf birliği olduğunu belirten hukuk, sözleşme hukuku ve emsal.

Ancak, çoğunlukla avukatlar üçüncü yöntem tercih - yapısal. Ona göre, hukuk sistemi sanayi, sağ kurumların ve yasal normlar içeren iyi düzenlenmiş eğitim gibi davranır.

Hukuk sistemi, diğer taraftan, sadece açık bir tanımı vardır. Ve ona göre, bir ülkede yürürlükte bulunan hukuk tüm normları birleşmesi ve ilgili belgelerde belirtilen olduğunu. hukuk sisteminin temel unsurları esas alınarak ayırt edilir:

1) sanayi - emek, hukuk, ceza, anayasal kuruluşları, vb Ayrıca, bu özellik, yatay elemanları kriter olduğu düşünülmektedir;

2) yasal kuvvet - bölümü birbirine bağlılık kurallarına göre yapılır. Piramidin en altında olan yerel eylemler onlara - by-devlet anayasal hareket hükümlerine aykırı olmayan, kanunlara tabidir eylemleri;

3) toprak yapısının formu ülkenin - Ulusal ve yerel mevzuata, ikincisi ilk çelişen hakkı yoktur.

Görüldüğü üzere, elementlerin yasama sistemi yasal sistemin yapısal çerçevesi büyük ölçüde farklıdır.

Yasa ve Sistem mevzuatı sisteminin: Onların ilişkisi

haklarını Bina mevzuat kullanılmadan imkansızdır. tamamen farklı kavramlar, imkansız - Yani hukuk sistemi ve hukuk sistemi olduğunu söylemek.

Doğru sistem nesnel gerçekliğin temelinde inşa edilmiştir. Aslında, hukukun üstünlüğü, sadece belirli bir ilişki içinde uygulaması temelinde belirli bir sanayi veya kuruma atıfta temel unsurdur. Ama hukuk sisteminin temel elemanı - kanun düzenlemesi - derhal birkaç endüstrileri ayarlanabilir.

hukuk ve mevzuat sisteminin hangi farklı sistem tarafından başka kriter yoktur. oran yapısı ve makale düzenleme ve kanun içeriğine görüntülenir. Bilindiği gibi, hukukun üstünlüğü eğilim, hipotez ve yaptırım içermek zorundadır. Ama burada formel konsolidasyon (örneğin, yasa veya kararname olarak) makale düzenleme ayrı elemanlarını hukukun üstünlüğünü çalışabilir. Ayrıca, bir makale ilişkileri düzenleyen birkaç farklı normları içerebilir.

Sonuç olarak, yürürlükteki hukuk sistemi ve hukuk sistemi değiştirilebilir olamaz argümanlar, kabul ettiği bir durum yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.