Sanat ve EğlenceLiteratür

Patrick Süskind, "Parfüm": özeti

Bu makalede verilen bir özet hangi romanı "Parfüm", - Alman yazar Patrika Zyuskinda en ünlü eseri. Bugün Remarque'ın beri Alman dilinde en ünlü romanı olarak kabul edilmektedir. Bu hikaye suikastçı parlaklığı ve benzeri görülmemiş hırs birleştirir olduğunu.

roman süresi

"Parfüm" - geç XX yüzyılın en popüler romanlarından biri. işin Özet daha iyi anlamak ve yazarın niyetini takdir.

Olaylar Aydınlanma sırasında Fransa'da açılmak. XVIII yüzyılda bahçesinde. "Parfüm" Alman Patrick Suskind (özet bir his sağlar) popüler son zamanlarda alım psevdoistorizma kullanır. O her şekilde olaylar aslında bir hikaye belgesel inandırıyor gerçekleşti açıklanan okuyucuyu ikna etmen. Gerçekten bu kadar olmasa da. Yazar kronolojik anlatım kesinlik vererek başarır. Metin tarihinden boyunca bulunabilir. işin tüm önemli olayları oradayken özenli okuyucu üretebilir.

Tüm karakterlerin kahramanı karşı karşıya bahsedersek, yazar mutlaka saatini gösterir ve belgesel hassasiyetle onların ölüm koşullar açıklanmıştır. Örneğin, okuyucu, gerçek zamanlı olarak bir tanner Grimal ölümünü takip edin Marquis Tailhades-Espinass 1764 yılında dağlarda kayboldu olduğunu bilmek mümkün değildir ve Madame Gaillard 1799 yılında sadece yaşlılıktan öldü.

Yedi Yıl Savaşı'nın başlamasının - Giuseppe Baldini trajik ölümü belirli bir tarihsel olay bağlıdır.

Mekan "Parfüm"

"Parfüm" P. Suskind etki yeriyle açıklaması (özet Eğer iş vahametini takdir sağlar) aynı etkisidir - psevdoistorizmu. Romanın olayları uzayda ilmek dikkat çekicidir. Innocents bir ünlü Paris mezarlık - hikaye başlar ve biter yeri aynıdır.

kahramanı yalnızca Fransa dahilinde hareket eder. Paris ek olarak, olaylar Grasse sahil kasabasında, Montpellier giden yolda, bir sönmüş yanardağ Plon du Cantal üstüne, Auvergne unfolding.

Eğer kahraman taşıdığınızda yazar detaylara büyük önem veriyor. Bu, ayrıntılı olarak iç durumu anlatır.

kahraman

Jean-Baptiste Grenouille - yeni "parfüm" kahraman. Bu karakterle tanıdık kitap detay özeti. Bu ana kötü roman antihero olup. Şaşmamak ürün Suskind tam adı - "Bir Katilin Parfüm Öyküsü".

Özet onu tanımak için yeterince yakın sağlar. Jean-Baptiste inanılmaz güçlü ve meslekte görülmemiş yüksekliklere ulaşmak olmasını sağlar, koku duyusunu geliştirmiş parlak ve yetenekli Parfümcü vardır. Aynı zamanda onun sayısız kana susamış suçlarda ona yardımcı tamamen yok kendi kokusu vardır.

ilk bölüm

Patrick Suskind, "Parfüm" kahraman doğumu ile başlar (özet Eğer olayın ayrıntılarının izlemenize olanak sağlar). Baş Jean-Baptiste Grenouille Masumlar mezarlığın yakınında bir kahraman doğar. O istenmeyen çocuk, bu yüzden annesi ondan kurtulmak istiyor. Ama onun suç niyet başkalarına bilinir hale gelir.

infantisid suçundan Onun deneme ve idam. bebek Manastırın bakımında olduğunu. O bir hemşire tahsis, ama o çocuklar geri kalanını gibi değil kokuyor iddia ettiği gibi, onu reddeder ve bu yüzden o saf olmayan güçleriyle takıntılı edildi.

Sonuç olarak, bebek rahip Terrier düşer, ama oğlan onu bilindik hissetmenize başladığında, o ondan uzak Madam Gaillard yetimhaneye bir çocuk gönderir.

Burada, Jean-Baptiste 8 yıla kadar büyür. Özette "Parfüm" olarak, onun yaşıtları ile ilişki o aslen geliştirmek olmadığını görebiliriz. Onlar çirkin ve geri zekâlı düşündü. Aynı zamanda şaşırtıcı yetenekleri sunuyor. Örneğin, yağmur tahmin edebilir ve karanlıkta yürümek korkusuzca.

Bu Grenouille koku eşsiz duygusu ile büyür çıkıyor. Hiç isme sahip bile bu kokuları çekim yapabiliyor. bir bakıma Bir seferinde bunu para metresi barınak sakladı bulur. Bu olaydan sonra, kadın ona çırak Tanner'ı verir.

ilk iş

Romanda "Parfüm" özeti yeni konuma kahramanı karşılaştığı zorluklar yaşamaya olanak tanır. Sıkı çalışma, sabit dayak, sahibi ile memnuniyetsizlik. Tek şey o bir teselli, yeni kokuları bir çalışma bulur. ve ince ruhları ve korkunç koku - Dahası, bütün tatlar ilgileniyor.

Bir gün o güzelliğin kokusunu bulur. Grenouille harika koku, Jean-Baptiste onlardan ele almak istiyor sızar kız sokak karşılar. O deri ve yakalanmamış kokusunu tadını onu koku izini sürer.

o bir Parfümcü olmaya karar verdim. Bunun için Maitre Baldini için çırak. O Grenouille teorisi formülü, o yıllarda ustaları süblimleştirmeyi kullanarak çiçeklerden "soydular" kokular yollarını araştırıyor anlar. Jean-Baptiste inanılmaz parfüm, Baldini kendini sürer bütün şerefi icat eder.

kahramanının için hayal kırıklığı her koku bir cam şişe içinde kapatıldı edilebilir değil gerçeği haline gelir. Jean-Baptiste Patenti çırak alır ve bağımsız olarak çalışmaya başlar.

ikinci bölüm

Yalnız kalmış, Grenouille ünlü parfüm diğer bilinmeyen sırları olan, Grasse amaçlamaktadır. Yolda, o birkaç yıl yalnızlık keyfi olduğu bir mağara olarak kalır.

Onun inanılmaz bir şey keşfeder o vardı - o koku değil. Bu nedenle artık insanlar için özel bir parfüm icat onu parya dikkate karar verir.

roman "Parfüm" (Bu makalede verilen bölümlerden bir özet) kısa bir süre Grenouille Marquis Tailhades-Espinassa himayesi altında olduğunu anlatıyor. O tek başına bir kaç vahşi yıl sipariş olmasına rağmen, kişinin Jean-Baptiste yapabilirsiniz inanmaktadır. Ve böylece sadece teşekkür Grenouille icat özel ruhları, olmuyor. Onlar peynir ve kedi dışkısı parçalarını içermektedir.

üçüncü

Jean-Baptiste Grasse alır. Yani roman "Parfüm" sonraki kısmını başlar. Yönetici Özeti o Arnulf dul eşi için çırak olarak girmiş açıklamaktadır.

Yakında, o bu sefer bahçede oynayan genç Laura, gelen başka şaşırtıcı lezzet, karşılamaktadır. Grenouille onun ana oluşturma haline gelmelidir yeni parfüm için bir çekirdek bileşeni bulduk emin olabilirsiniz. Bu koku güzelliği, her kişinin aşkı ilham.

İki yıl sonra kişinin cilt ve saç kokusu nasıl öğrenir. Jean-Baptiste iyi koku yağ ile tedavi edilecek doku algıladığı bulur. Bu kokuyu elde etmek için, Grenouille öldürecektir. Kentte genç kızlar kaybolmaya başlıyor. Aralarında hiçbir bağlantı yoktur. Onlar sadece bir tek şeyle birleştiği - onlar olağanüstü güzel. Bunlar çıplak ve nalyso traş vardır.

Bir seri katilin gerçek amacını Hakkında Laura sadece babası anlar. O kızı er, korkuyor şehrin en güzel ya da daha sonra dönüş ona kalmış geldiği gibi suçlu, hem de güzellik için avı anlar. Rishi uzak bir adada kız alıp götürür, ama bunu kaydetmez. Sonra Grenouille koklayarak kurbanlarını arar.

Grenouille açığa

Son olarak, Grenouille onun ruhları için son bir not alır. Ama en kısa sürede işi bitirir olarak tutuklandı.

Jean-Baptiste ölüme mahkum edildi. Laura babası tekerlek üzerindeki ceza katillerini bekliyor. Grenouille onun acısını anlatan bekleyen, cezaevinde ziyaret etti.

kahramanın yürütme aniden onun tarafından icat bir şişe parfüm çıkarır önce en kısa sürede cellatlar kokularını hisseder hissetmez, onlar sadece pes. Bunlar Jean-Baptiste serbest bıraktı. Aroma kalabalığa, canavarca katilin yürütülmesini görmek için gelen insanlar büyüler yayılır. Diğerleri cinsel tutku heyecanlandırıyor. Onlar meydanda memnuniyeti aramaya başlar, her şey bir kitle alem dönüşür. Grenouille şaşırtıcı parfüm üretilen etkisi çarptığı kalabalık ortasında yer almaktadır.

Platform yükselir son, ona oğlunu ve tüm günahlarını bağışlayıcı tanır Laura'nın babası. Çevredeki delilik yararlanarak, Grenouille hızla kaybolur.

Aroma dağınık olduğunda, tüm birbirlerinin kollarında kendilerini çıplak bulabilirsiniz. giyinmek ve dağıtmak için utandım. Kamera arkası onlar bunu unutmak karar verirler.

dördüncü bölüm

roman bronzlaşma losyonu son bölümünde artık otorite neler gerçekleştirerek, şehir bırakır. O isterse, o bir tanrı haline gelebilir emindi. Ve ruhları sayesinde. Ama bir gerçeği üzüyor. ona ibadet edecek herkesin arasında, tek bir kişi onun tarafından icat lezzet gerçek güzelliği takdir kim.

Paris'te, doğduğu Innocents Mezarlığı, geri döndü. Kamp ateşi serseri ve hırsızlar otur. Grenouille bir parfümör kalıntılarını yutan parçalara onu yırtılma insanlara yaptığı cazibe kör bütün şaşırtıcı ruhları, kendini serper. Bu yüzden hayatının bir hayal kırıklığı finali olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.