FormasyonÖykü

Pisagor kısa özgeçmişi - Yunan filozofu

Birçok bilimler, doktrinleri ve kavramların kurucularından biri olan eski Yunan filozof Pisagor. Onun biyografisi sırlarla dolu ve hatta değil iyice profesyonel tarihçilere bilinir. Ne açıktır hayatının temel gerçekler dünyanın farklı yerlerinde idi müridleri tarafından kağıt üzerinde sabit olmuştur olmasıdır. Biyografi Pisagor bu makalede bizim tarafımızdan özetlenmiştir.

Hayatın yolculuğun başlangıcıdır

Biyografi Pisagor Sidon (şimdi Saida, Lübnan) kentinde, yıl 570 (tarih yaklaşık) başlar. Oğluna iyi eğitimi ve bilgiyi vermeyi başardı zengin kuyumcuya, ailesinde doğdu. Ilginç bir gerçektir gelecekteki adaçayı adının kökeni olduğunu. Apollo, Pythia rahibeleri birinin onuruna oğlunun adını Babası Mnesarchus. Pifazis - Ayrıca ve onun onuruna karısını aradı. Bu Mnesarchus o her insanı ve güzellik ve zihninizi aşacak bir oğlu öngörüsünde rahibe olduğu için bütün oldu ki.

İlk bilgi ve öğretmenler

Pisagor biyografisini anlatıyor olarak bilim adamının ilk yılları, iyi Yunan tapınakları tutulur. Hatta bir genç olarak o diğer bilgeler çalışmalarını okuma, hem de ruhsal öğretmenlerle konuşarak mümkün olduğunca öğrenmeye çalışıyordu. En büyük antik Yunan kozmoloji - Aralarında Pherecydes Sirosskogo öne çıkmaktadır. O matematik, fizik, astronomi çalışma genç Pisagor'u yardımcı olur. Ayrıca, hisse şiir ve sanat ile bağlantılı her şeyi sevmeyi öğrettim Germodamantom ile Pisagor iletişimi düştü.

gezi turları

Sonraki yıllarda, Pisagor biyografisi hayatı tecrübesi oluşur başkalarının topraklarında bulunur. İlk o yerel gizemin içine dalar Mısır, gitti. Daha sonra bu ülkede o matematik ve felsefe öğrenebilirler kendi okulunu açıldı. Mısır'da geçirdiği 20 yılda, o öğrenciler, kendilerini Pisagorcular denilen destekçileri bir sürü toplandı. Ayrıca bu dönemde o bir filozof kavramını tanıtır ve kelime kendisini çağıran unutulmamalıdır. Aslında tüm büyük insanlar kendilerini geliyordu bilgeleri, aramadan önce o "bilir" olmasıdır. Pisagor ayrıca çevirir terimi "filozof", icat "öğrenmeye çalışıyorum."

Mısır'da yapılmış onun bilimsel keşifler sonra Pisagor o 12 yıl boyunca Babylon, gitti. Orada o Mezopotamya ve Yunanistan ülkelerde bilim ve sanatın gelişimini karşılaştırır, Doğu dinleri, bunların özelliklerini inceledi. Fenike ve Suriye kıyılarında - Bundan sonra artık Doğu Akdeniz'de döndü ama. O çok az zaman harcıyor ve daha sonra bir yolculuğa, daha uzak, sadece bu zamanında yeniden çıkar. Ülkenin Ahimenidov ve Medya karşısında, filozof Hindistan yarımadasında düşer. tamamen farklı din ve yaşam biçimi hakkında bilgi sahibi hale getirmek için ayrıca ona bilimde yeni keşifler yapmak için fırsat veren, ufkunuzu genişletir.

Pisagor Biyografi: onun son yıl

530 MÖ Pisagor diye adlandırılan yeni bir okul açıldı İtalya'da ise "Pisagor birliği." Çalışma sadece yeterli bir bilgi bankası arkasında biri olabilir. Pisagor astronomi gizemlerini havarilerine söyler bu kurumda dersler, o matematik, geometri, ahenk öğretir. 60 yaşın azından o öğrencileri biriyle evlendi ve üç çocuk doğurdu.

Yaklaşık 500 M.Ö. Pisagoryenler ilişkin zulüm başlar. Hikayeye göre, bunlar filozof kendini saygın bir vatandaşın havarileri oğlunun saflarına almamaya tercih ediyorum gerçeği ile bağlantılıydı. Birçok ayaklanmalardan sonra ortadan kayboldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.