İnsan Kaynakları Yönetimi

Performans değerlendirme Yönetmeliği. belgeleyen komisyon

Tasdik çalışma personeli faaliyetlerinin en önemli unsurlardan biri olarak duruyor. Periyodik Kontrolüne tabi personelin kompozisyon ayrı ayrı sektör tarafından onaylanacaktır. iş Onayı nasıl gerçekleştirildiğini fazla ayrıntı düşünün.

genel bakış

Söz konusu faaliyetin altında bir yazı her çalışanın belirli bir kategori uygunluğunun periyodik kontrol profprigodnosti anlaşılmalıdır. mevzuat bu prosedürü gerçekleştirmek için, istisnasız herkes için zorunlu kılmaz. Hiçbir İş Kanununda bu tür hükümler ve diğer yasa ve belirli bir sanayi düzenlemeler vardır. Bu arada, hukuk çalışanlarının belirli kategorilerdeki için zorunlu muayene profesyonel uygunluğu sağlamaktadır. Bunların faaliyetleri işçilerin belgelendirme prosedürünü kurmak özel yönetmeliklerle düzenlenir.

zorunlu muayene

mevzuat sertifikasyon kuralları sağlamaktadır:

 1. belirli ekonomik sektörlerin İşçi örgütleri.
 2. Rusya Federasyonu Sivil kamu çalışanları, bazı federal belediye ve bölge yürütme organlarının çalışanları.
 3. üniter işletmelerin Başkanları.

İlk kategori, çalışmaları kaygıları çalışanları kapsar:

 1. Enerji sektöründeki Operasyonel sevk yönetimi.
 2. trenlerin hareketi, demiryolu hatları üzerinde manevra.
 3. Navigasyon yazılımının güvenliği.
 4. Tehlikeli üretim tesisleri.
 5. Depolama ve kimyasal silahların imhası.
 6. Hava Servisi.
 7. Eğitim faaliyetleri.
 8. iyonize radyasyon kaynakları.
 9. Uzay altyapısı.

Sertifika beyanı zorunluluğu da konu kütüphanecilerdir. Diğer tüm durumlarda, prosedür gönüllüdür.

performans değerlendirme Yönetmeliği

Bu gönüllü olarak profesyonel fitness testi şirketler tarafından geliştirilmiştir. Dedi belge işveren örgütü ve personel servis tarafından yapılır. Bu değerlendirme için temel sorunları tespit edilmelidir. işletme, personel ve diğer yönetim faktörlerin yeterlilik yapısının özellikleri uygun Personel değerlendirme metodolojisi. yaklaşık performans değerlendirme durum muayene ile ilgili tüm yönlerini yansıtan bölümlerden oluşmalıdır. Bize bunları ayrı ele alalım.

Çalışan kategoriler

yaklaşık performans değerlendirme durum açıkça yetenek doğrulanması ve kim tabi olacaktır personelin hangi belirlemelidir - hayır. İlk muayene çalışanları olarak, personelin bu kategoriler bakımından gerçekleştirilir. Genelde zihinsel emeğin yapan kişiler işçilerdir. Kural olarak, onların fonksiyon iddia yol göstermektir gelişim yönetim kararları, herhangi bir bilginin hazırlanmasını. Fiziksel emek yapan çalışanların bir grup, işçi denir. Bunların işlevleri Fiziksel ürünler, yazılım üretim faaliyetlerinin doğrudan oluşturulmasını içermektedir. Kural olarak, onlar sertifikasyona tabi değildir. yetenek test etmek için çalışanların belirli kategorilerini seçme dikkate işletmenin özelliklerini alarak, personel servis tarafından gerçekleştirilmektedir.

istisnalar

Doğrulama çalışanlar için geçerli değildir:

 1. bir yıldan az eyaletinde bulunan. Bu da Sertifikası Komisyon bu nedenle önyargılı olacaktır yapacak uygun deneyim ve anlayış yok olmasından kaynaklanmaktadır.
 2. Hamile çalışanlar. uygunsuzluk olsa bile, bunlar yüklü bu öğe üzerinde bir yasak olarak göz ardı edilemez. 261 TC.
 3. bağımlı çocuklara üç yıla kadar ve tatile kaldıkları olan kadınlar onlar için bakım. Bu çalışanların Sertifikası tatil döneminden sonraki 1 yıl daha erken yapılır. çocuk bakımından zamanında bir kadının niteliğini kaybedebilir gerçeğine terimin Belirlenmesi vardı. 1 yıl tahsilat için makul bir süre olarak kabul edilir. Buna ek olarak, uyumsuzluk olsa bile, işveren Sanat sayesinde sözleşmeyi feshedebilir olamaz. 81 n. 3 TC.

ilaveten

denetime tabi olmayan çalışanların listesi, personel dahil edilebilir:

 1. birleştirerek açısından mesleki faaliyetlerini Egzersiz (dahili).
 2. Ile 1-2 yıldır sözleşmeli.
 3. Retrained veya daha fazla eğitim. Onlar bu etkinliklerin sonuna kadar yıl boyunca incelemeye tabi değildir.
 4. Genç profesyoneller. Bu üniversite tarafından belirtilen şekilde belgelendirme zorunlu mesleki faaliyetlerin dönemi için bu işçiler için geçerli olmadığını belirtmek gerekir. Bu nedenle uygulama şu anda, yönetmen takdirine listelerinde genç profesyonellerin dahil edilmesini eksik olmasından.

periyodik olarak tekrarlanma

performans değerlendirme Yönetmeliği, test koşullarını dahil edilmesi gereklidir. ilk şey onun sıklığını belirlemek için. Beş yıl - Şu anda, Yönetmelikler №267 05.10.1973 den / 470, teknik, yönetim kadrosu ve diğer özel personel belgelendirme üç 1 kere gerçekleştirilen öngören. Buna uygun olarak, frekans lokal işletme belge hazırlanması için bir temel olarak alınabilir. Örneğin, performansı hakkında değerlendirme Düzenlemeler her üç ya da dört yıllık frekansı ayarlayabilir. denetimlerin sıklığını belirlemek için izin verilmiştir. Örneğin, birden daha üç yılda.

şartlar

frekansını ayarlayarak sürecinde hemen denetimlerin başlangıç ve bitiş tarihlerini belirlemek için tavsiye edilir. bir emir yayınladı Örneğin, eğitim kurumlarında, o anda bağlı olabilir öğretim üyesi değerlendirme veya doğrudan temin belirtilmiş. Kontrol ediyoruz süreyi belirlemek için de önemlidir. Onun organizasyon düzenli numarası, tasdik komisyonunun kimlerden oluşacağı, personel beceri düzeyi ve benzeri rehberliğinde, kendisini tanımlar. Pratikte, denetim asgari süreli 3-6 ay olarak kabul edilir. Bu dönemde büyük bir şirket ve karşılamak mümkün olmayacaktır Eğer prosedür aşamalarında gerçekleştirilir. doğrulamaya tabi olan çalışanlar, bir zaman süresi boyunca verileri dağıttı. Eğer sertifikasyon tam zamanlama mümkün değildir belirlersek başın direkt emir ile kurulabilir. Bu gerçek denetim şartlarına tabi yerel gazetede, yansıtılmalıdır.

çalışanlarını bilgilendirmek

Gerek ilgili bilgileri içerecek şekilde:

 1. Zorunlu bildirim çalışan en az bir önceki ay olan zamanlama ve programını kontrol etmek.
 2. İçinde gösterilen karakteristik ile çalışan alışma. Bu az 7 gün önce sertifika değil yapılır.

hareket tanıdık çalışanı olmalıdır yerel ve diğer belgelerin belirtir. final sınavı sağlanıyorsa, gerekli kopyalarını elde etmek kadar, onun işçi sonuçlarını incelemek için mümkün olmalıdır.

çeklerin türleri

Sertifika yapılabilir:

 1. Planlama. Bu doğrulama zamanında gerçekleştirilir.
 2. Planlanmamış. Bu sertifika aynı zamanda erken denir.

Olağanüstü onay ile bağlantılı olarak gerçekleştirilebilir:

 1. daha yüksek bir konumda Uzatma personelinin bir önceki çalışanlarının serbest bırakılması.
 2. görevlerinin uygunsuz / düşük kaliteli performansına ilişkin disiplin ihlalleri işlemekle Önemli arızaları veya mesleki çalışmalarında eksiklikler,. bir çalışanın işlerinde Belirlenen eksikliklerin tüm bölümler çalışanların sertifika neden olabilir.

çek başka bir iş için veya uygun bir aday olarak kendini ilan etmesini isteyen bir çalışanın talebi üzerine yapılabilir. belgelendirme başlatmak için ayrıca işletmenin baş veya personel yönetimi birimi biri olabilir. Çalışan bir yıl önce devlet alınan ve bağlı gerekli deneyim ve kıdem yürüten sırasında yokluğu, muayene geçmedi için Örneğin, onay gerekli olabilir.

hedefleri

Bunlar temel ve ek olabilir. Yönetmelik belgelendirme gerçekleştirildiği için tüm amaçları belirtmek edilmesi uygundur. Temel şunlardır:

 1. Personel performansının değerlendirilmesi.
 2. çalışanın alır sonrası yeterlilik haritalanması.
 3. eğitim eksikliklerini tanımlamak.
 4. çalışan için bir mesleki gelişim planının oluşturulması.

İkincil amaçlar şunlardır:

 1. ekibi ile bir çalışanın uyumluluğunu kontrol edin. Bu durumda, takım halinde hareket etme yeteneğini araştırdık liderlik ve bir bütün olarak organizasyon olan sadakatini ayarlayın.
 2. motivasyonu kontrol edilmesi ofiste faaliyetlerini yürütmek üzere.
 3. çalışanın mesleki gelişim umutları analizi.

Buna ek olarak, Yönetmelikler ortak amaç için sağlayabilir:

 1. Iyileştirilmesi personel yönetimi kalitesi, personel faaliyetinin verimlilik.
 2. işçi ve yürütme disiplin sorumluluğunu güçlendirilmesi.

Yerel eyleminde belirlenir ve spesifik amaçlar edilebilir. Bunlar aşağıdakileri içerir:

 1. azaltılması veya görevden tabi pozisyonların ve çalışanların listesinin oluşturulması.
 2. Şirkette psikolojik atmosfer iyileştirilmesi.

Muayene vücut

Yerel hareket Sertifikası Komisyonu çalışacağı düzeni, belirlemelidir. Özel olarak, durum olacak bazında ayarlanır:

 • muayene kuruluşunun bekletilen toplantıları;
 • karar vericiler;
 • çalışanlara önerilerde bulunmak.

saat unutmayın. 3 yk. 81 TC denetimi durumunda, sonuçları iş akdinin sonlandırılmasına neden olabilir bulundu, son sertifikasyon sendika temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilir. Bu bağlamda, yerel hareket sendika üyelerinin katılımı şeklinde tespit edilecek. Federal hükümet Profesyonel spor onay Yükseköğretim Tasdik Komisyonu organları yerine getirmektedir. Onun kompozisyon lider kuruluşları ve bakanlıkların üst düzey yetkilileri oluşur. Daha yüksek Tasdik Komisyonu, örneğin, yargı sisteminde sağlanır. Onun amacı sadece mevcut çalışanların muayene, aynı zamanda adayların yargılamak için.

nüans

Sendika üyesi komisyon belgeleyen Eklenmesi her durumda mutlaka değildir. bileşim içindeki mevcudiyeti testi hedeflerine bağlı olacaktır. Yukarıda söylendiği gibi, belgelendirme profesyonel uygunluğunu ve olası sonuçlarını değerlendirmek için testler ise bir çalışanı, işten çıkarılması temsilcisi mevcut olması gerekir. Diğer durumlarda, bu kesinlikle düzenlenmemiştir. Örneğin, sertifika ile temsili bir seçimlik olarak benzeri değer çalışanların ücret artışı kategorileri ve ilgilidir.

Özellikleri

Sertifika çeşitli şekillerde yapılabilir. Örneğin, çalışanların mesleki faaliyetlerin doğrudan doğrulama olabilir. Bu durumda, yetkili kişiler çalışanın çalıştığı bünyesinde mevcuttur. Buna ek olarak, müfettişler doğru kaydı, yansıma bilgi güncelliğini dosyayı inceler. Çalışan bazı kategorileri için sertifikasyon testleri sağlar. Bunlar örneğin, çalışmaları bu özel bilgi gerektirir ihtiyaç vardır.

sonuçlar

Yönetmelikler belgelendirme sonra yapılabilir sonuçlardan gerekli formülasyon reçete. Böylece berrak olmalı ve açıkça test sonuçlarını gösterir. Uygulamada, bu tür formülasyonlar, uygun / karşılık gelen konumlarda ya da geleneksel olmayan tekabül olarak kullanılır. İkinci sonuç, çalışana göre yönetim için bazı öneriler varsayar. Bu ara değerlendirme büyük pratik öneme sahiptir. Bu çalışanın profesyonel davranış üzerinde bir etkisi olmasını sağlar. "en iyi", "sertifikalı" ve benzeri sık çalışanı ile iç anlaşmazlıklar neden olarak ve deneme için bazı durumlarda diğer formülasyonlar.

belgeleri Verme

Yönetmelik açıkça sertifikasyon için hazır menkul, listesini tanımlanmalıdır. onun sonunda alınan denetim yürütmek için yetki gövdenin kararına uygun olarak, bir rapor hazırlanır. Bu mesajların yanı sıra iş için profesyonel elverişsiz sayısına karşılık gelen, personel servis çalışanlarının sayısını gösterir. Belirli çalışanlar için bu formüle tekliflerin sonra. şirket müdürü sonuç belgelerinde uyarınca sertifikasyon sonuçlarına göre olay için bir karar verecek. Belirli çalışanlara saygı yanı sıra performansları ve karar vericilere şartlarına ele alınması gereken personel hizmetleri için görevi büyüler. Bu önlemlerin etkinliği aşağıdaki sertifikasyon sonuçlar gösterilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.