FormasyonBilim

Kuzey Afrika

yaklaşık 8.6 milyon kilometre - - Kuzey Afrika En önemlisi. Sahra çölünde tarafından karşılanır. Bilindiği gibi - bu dünya üzerindeki en büyük kurak bir yerdir. Çok çöl alanı neredeyse ıssız. Tek istisna aynı birkaç vahalar yaşayan Berberiler ve Tuaregler birkaç kabileleri vardır.

Tarihsel kanıtlar antik çağlarda Sahra ormanlarla yeterince verimli topraklar, hayvanların ve bitkilerin çeşitli olduğunu gösterir. Bugün, sadece uygun yaşam alanları komşu göller, nehirler ve (bazı yerlerde) kıyısında küçük dar şerit.

yüksek gündüz sıcaklığı rağmen çölde gece çok soğuk. Sıcaklık daha da sıfır dereceye kadar düşebilir.

Sahra Yağış yıllarca olmayabilir. Ancak, bazen sel bütünü yaratan ağır yağmurlar vardır.

shore ( "Sahel" - - Arapça Bankası) - Kum sınırında bir grup ile değiştirilir Sahra çöl kurak güney kısmında. Bu topraklar içinde kuru savannas ve yarı çöller yakınında bulunmaktadır. neredeyse dayanılmaz yaşam "Sahel" alanı. tarımın gelişimini baltalıyor burada sürekli kuraklık ile ilişkili ağır şartlar. Doğru Orta Afrika'da "Sahel" dan büyük alanlar üzerinde subequatorial ova vardır. Bu siteler, zengin bitki örtüsü, nadir çalılar ve ağaçlar ile karakterizedir.

Kuzey Afrika. Devletin Özellikleri

kıtanın bu bölgesinin ülkelerin başka bölgelerde daha (ekonomik anlamda) daha gelişmiş bulunmaktadır. Bu güçlü bir ekonomi ile ayırt Avrupa ülkelerinin hemen yakınında büyük ölçüde kaynaklanmaktadır.

Neredeyse Kuzey Afrika içerir bütün ülkelerin geliştiriyorlar. İstisnalar Moritanya ve Sudan'da vardır. Onlar dünyanın en az gelişmiş ülkelerin arasında yer almaktadır.

Kuzey Afrika yatakları bakımından zengindir doğalgaz ve petrol. Onlar Libya ve Cezayir topraklarında yer almaktadır. Tunus'un ekonomisi en rekabetçi ve kıtada çeşitlendirilmiş olarak kabul edilir. Zengin Kuzey Afrika ve fosforit yatakları. Fas topraklarında yer alan alanlar, aktif çıkarma yapılır. fosfat gübre üretimi için kullanılır. Pek çok yabancı şirket kıtanın bu bölümünde sanayinin gelişmesinde rol alıyor. Kuzey Afrika kademeli bir turizm alanı haline geliyor.

kuzeyinde, Sahra çöl sakinleri İslam'ı vaaz ve Arapça konuşabiliyor. Kuzey Afrika ülkeleri çeşitliliğini kutluyoruz. Güneyinde çöl kabileleri, çok sayıda ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar, farklı dilleri konuşan farklı inancına bağlılık, farklı gelenekleri var. bir Avrupalı tarafından kullanılan resmi dil olarak Kuzey Afrika'da bazı ülkelerde. Bu, bazı durumlarda, kıtada halklar arasındaki iletişimde bazı sakıncaları yaratır. Örneğin, bazı Devletlerde, resmi dilinde - Fransız.

Kuzey Afrika halklarının Böyle bir çeşitlilik genellikle provoke etnik çatışmaları. Davaları yaşam standartları ve ekonomide belirgin bir düşüşe yol açar.

Gezi, Mauritius atmosfer Berberi, Kuzey Afrika ideal bir yerdir. toprakları ile, geniş, Akdeniz sahillerini içeren beyaz kum. en ünlü turistik ülkeler Tunus ve Mısır bulunmaktadır. Kuzey Afrika, bir tarihi eserlerin çok (eski Mısır, Roma, Fenike) olarak.

kokulu baharat ve acı biber - Kuzey Afrika yemekleri, başka şeylerin yanı sıra, mutlaka iki bileşeni içerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.