Ev ve AileAksesuarlar

Vitray film: yeni teknolojiler üzerine sanatın başyapıtları

Belki de, herhangi bir kişi vitraylı pencerelerin modern bir dairede çok etkileyici görüneceğini kabul edecektir. Bununla birlikte, tüm güzelliği ve sofistikeliği için, fiyatı ile bu tür süsleme, ortalama bir geliri olan bir insanı bile korkutuyor. Bu arada, modern teknoloji sayesinde, herhangi bir şaheseri gerçek bir başyapıtla (vitraylı) süsleyebilen alternatif bir çözüm var.

Dünyaca ünlü vitray sanatı eserlerinin yaratılmasında uygulanan klasik teknik, film vitray ile o kadar becerikli bir şekilde taklit edilir ki, ilk bakışta bir fark tespit etmek kesinlikle imkansızdır. Bu, bu yöntemin ilk avantajıdır. Ve ikinci - kabul edilebilir, bu vitrayın fiyatı ile karşılaştırıldığında, fiyat yüksek kalitede bir garantiyle birleştirildi.

Her vitray bileşimi, sanatçı tarafından geliştirilen bir eskizle başlar. Eskiden, bir cam veya ayna yüzeyine aktarılmış, bileşimin renkli bir çözümü ile hazır bir şema oluşturulmuştur. Vitraylı film, hareketini şema ile sürekli kontrol eden ve aşırı filmleri kaldıran bir usta tarafından bu yüzeye yerleştirilir. Genellikle, camın her iki tarafındaki çizim, klasik vitray pencerelerde kullanılan lehim bağlantısını (broş olarak adlandırılır) taklit eden bir kurşun bant bandıyla tamamlanmaktadır. Bu, film vitrayını günümüzden bile daha ayırt edilemez yapar - ekip.

Bu dekoratif unsurlar pencereler, nişler, kapılar, bölmeler, mobilya cepheleri, asma tavan ile süslenebilir. Pürüzlü ve yuvarlak yüzeyler bile metoda tabidir, bu da iç mekanı daha egzotik kılar. Her durumda, kendinden yapışkanlı, şeffaf bir vitray film, mat veya opak, desenli veya desensiz olarak kullanılır, hem komple bir bileşimi hem de tek tek öğelerini taklit eder.

Şimdiye dek, iç vitrinlerden daha hızlı oldukları için, film vitray pencerelerinin yapmaya değmeyecek bir görüş var, değersizleşecek. Bu görüş tamamen yanlış. Pencerelerdeki vitray cam film ultraviyole ışınlarının ve yüksek nemin etkisinden korunmuş, yüksek kalitede polyesterden imal edilmiştir, bu nedenle solma, pullanma veya mağaracılık tehdidi altında değildir. Ve filmin vitraylı camı tek bir cam tabakasını kapladığından, gücü bir bardak "bezvitrazhnogo" ile aynıdır. Aynı ağırlığa sahipler, çünkü ince film cama ağırlık katmaz.

Estetik yanı sıra, vitraylı film bir işlev daha yerine getiriyor: yapıştırılacağı cam altlığın mukavemetini arttırıyor. Eğer koparsa, parçalar yerinde tutulacaktır. Temperli veya akrilik cam durumunda, gücü bir büyüklük artar.

Kendiliğinden yapışan filmde kullanılan madde, alt tabakayı yüzeye çabucak bağlar. Ve film malzemesinin camdan soyulması neredeyse imkansızdır. Vitray camın elemanları hala ayrılmışsa, üzülme. Yetkili uzmanlar, evde onarımları hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirebilecek: arzu edilen gölgeli filmi bulacak ve orijinal deseni geri getireceklerdir.

Film vitray cam, herhangi bir iç bölümle mükemmel biçimde uyum içindedir: oturma odası, koridor, mutfak, çalışma, kreş. Dayanıklı ve güvenilirdir, kurulumu kolaydır ve onlara bakmak basittir. Vitraylı film, yürütmek üzere herhangi bir resmi seçmenize izin verir. Yazık ki, 10-15 yıl gibi nispeten kısa bir sürede sizin için mutlu olmayacaktır. Klasik vitray penceresi çok daha dayanıklı ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.