FormasyonBilim

Yöntemleri Öğrenme farklı olabilir

Farklı zamanlarda, her zaman kendi öğretim yöntemleri okuma ve diğer bilimler vardı. Bir süre sonra bu teknikler unutulur, ve bir süre sonra iyi unutulmuş öğretim yöntemleri böylece de eski unutulur ki, yeni olma, tekrar ortaya çıkar. Bu yöntemlerin her biri kendi yadsınamaz avantajları vardır, ama aynı zamanda bazı dezavantajları da yok değil.

öğretim pratikte onun çok bazda tamamen zıt olan iki ana yöntem vardır. Bunlardan biri fonolojik, diğer denir - kadar kelimeler olarak tarafından. Öğretmenlerin sonuçlandı çalışmalarda sonraki otuzuncu yıl sonuçlandı çocukların ihtiyaç fonetiğini öğretmek ve XX yüzyılın başında test edip üzerine tartışma, fonetik eğitimi hala ihtiyaç olduğu sonucuna, bu ne hacmi içinde sadece bir soru çocukları, açık kaldı verir.

ilginç bir deneyde araştırma sırasında gerçekleştirildi. tüm kelimeleri okuma öğretilen yöntemle, ikincisi tarafından altı yaşındaki çocukların iki gruba, bunlardan biri alındı - fonolojik yöntemine. Sonuçlar oldukça eğlenceli idi: İlk testi (birinci aşama) bir sonucu tam kelimeleri okuma öğretim yöntemine göre, yüksek sesle ilk grubun en iyi çocuk okurken. Ama çalışmanın ikinci yılın sonunda test anlamlı Bilinmeyen kelimeler okuma ve en fonolojik yöntemle çok daha iyi üzerinde meşgul olanlar çocuklar onun kelime ve algı düzeyine zenginliğine ilk grubun çocukları geçti gösterdi.

genellikle tüm kelimelerin yöntemiyle meşgul olduğunu Çocuklar, oldukça tipik hatta aynı hatalar yaptılar. imzaları okurken Örneğin, resim altında onlar akrabaları üzerinde kelime yerini alabilir - yerine "Lion" nin "kaplan" gibi söylemek. Çocukların kafasında kelimesi kesinlikle tanımlanmış değere atandığından, bu gruptaki çocuklara bir yetişkinin yardımı olmadan herhangi yeni bir kelime okumak öğrenmek için yıllar boyunca öğrendikleri vermedi.

Bu yüzden Fonetik genç öğrenciler için vazgeçilmez olduğunu ortaya çıktı. yapılan araştırmalar son zamanlarda halkın çoğunluğu büyü henüz kelimeleri okumak doğruladı. Çoğu insan kelimesi bir bütün olarak algılandığını düşünüyorum böylece Ancak, okuma süreci, neredeyse anlık olduğunu.

Böylece okuma öğretim yöntemleri tek başına uygulanabilir, ancak birlikte kullanılması gerektiğini ortaya çıkıyor. tüm sözcük yöntemi kelimenin grafik görüntüsünü algılar öğrenmek verir ve fonolojik yöntemin yardımıyla, çocuk yeni kelimeler okumayı öğrenebilir.

Dahası, psikologlar doğruladı okuma olduğunu - bu diğer değil, metnin kendisi söyleyiş olarak. Birçok metinden sözcükleri okurken doğrudan algılanan inanıyoruz. Ama deneyim göstermiştir, kelimeleri telaffuz serebral korteksin aynı bölümleri, okuma ilgilidirler. Ancak, kelimenin kendisi grafik görüntüsünü algılama yeteneği metin okuma sürecini hızlandırabilir ve bu yetenek geliştirilebilir olduğunu.

Bu yüzden yakın yoğun antrenman yöntemleri gibi tanımlanabilir ne gelmiş ve okumayı öğrenme tüm yöntemler yerli dil ve yabancı dil konusunda olarak kullanılabilir. Ancak, sadece okumak için çocuklara öğretmekle ilgili gidebilir sanmıyorum. öğrenciler ve yabancı dilde okuma öğretimi ve onlara konuşma aktif yöntemler vardır.

Aktif yöntemler esas pratikte bunların eşzamanlı uygulama ile pratik mastering yeni bilgi dayanmaktadır. Tek yolu en kısa sürede yeni bir yabancı dil öğrenmek. Bu yöntemler yaygın vakaların çeşitli kullanılır nedeni budur, ancak ne zaman özellikle yararlıdır yabancı dil öğretimi, yerine sadece okul öncesi yaşta okuma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.