KanunDevlet ve hukuk

Sosyal güvenlik - bu nedir? değer

Sosyal güvenlik - Ne fonksiyonları bu beden, ne? eski nesil konuşmaları duymuş birçok gencin ortaya çıkardığı sorular adıdır. Sovyet zamanlarda, sosyal güvenlik, sosyal güvenlik kurumu oldu. O nüfusun en hassas bölümlerinin yaşam destek üzerinde çalıştı. Birçok çocuk yardım sakatlar, emekliler, yoksul aileleri aramak. Şu anda, onun fonksiyonları emeklilik fonu ve sosyal güvenlik yetkilileri arasında bölünmüş. Eski kuşak başka bir ad alamaz çünkü Bununla birlikte, kelimeler "sosyal güvenlik" alaka, bu güne kadar devam eder.

Bilmeniz gerekenler

Sosyal güvenlik - Bu kurum ne yapıyor ne? Yaşlı insanların konuşmayı duydu sayıda vatandaş kaldırdı konu böyle bir şeydir. Bununla birlikte, sosyal güvenlik resmi tanım yok. Bu kelime sadece konuşma dilinin kullanılır.

emekliler, Sakatlar, yetim: Sovyet zamanlarda, sözde sosyal güvenlik makamları, nüfusun en hassas kesimleri ile çalıştım kim. Daha önce, bir sosyal güvenlik emeklilik bile yapılmış. Bu beden durumundan sosyal ödemeler geçim kaynağı olduğunu düşünen insanları hitap etti. Sosyal güvenlik sadece gerçekten devletten mali desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara yardım sağlamıştır.

kopya

Sovyet zamanlarda, verilen ödeneklerden, yararları ve emekli ödemeleri, sosyal güvenlik otoritesi dahil. İnsanlar sosyal güvenlik onu aradım. kısaltmalar Deşifre oldukça basit ve "sosyal güvenlik" dir.

Daha önce, aynı zamanda tıp, ıslah merkezlerinde, emekli, tıbbi ve profilaktik kurumlarının çeşitli içerir.

Şu anda, sosyal güvenlik fonksiyonları sosyal refah kurumları tarafından gerçekleştirilen. Bunlar çeşitli faydalar, teşvikler ve sübvansiyonlar atanması ilgilidirler. Orada, geçmişte olduğu gibi, dönüm fakir insanlara büyük ailelerden ve insanları. Sosyal Güvenlik ve tek yasal gerekçelerle bunu ihtiyacı olanlara yardım sağlamalıdır.

reform

2000 yılında, sosyal politika önemli değişiklikler yapılmıştır. Sosyal güvenlik emekli sandığı ve sosyal koruma arasında bölünmüş uzak geçmişte ve fonksiyonları bir şey. sosyal güvenlik - Ancak, eski nesil hala kelime "sosyal güvenlik", basit anlamına gelen bir kısaltma konusunda hatırlıyorum.

Reformdan sonra, bütün emekliler ve velayete kaybı ile bağlantılı olarak devletin bakımı için para almak çocuklar ve engelli emeklilik fonuna taşındı. Onun ofislerin her iki bölgede kurulmuştur.

Ancak, yoksul insanların, bekar anneler, emeğin bastırılmış, gaziler, hem de kendi işlerini ve geçimini kaybetti hamile kadınlar, sosyal refah kurumları medet devam ediyor. insan Bu kategoriler orada zaman ödenekleri, yararları ve sübvansiyonlar için gerekli belgeler için başvurabilir.

fonksiyonlar

Sosyal güvenlik - o yetkileri neler bu beden, nedir? Bu konular eski nesil ağzından bir kelime duymadım neredeyse tüm gençleri ayarlanır. Ama çok az insan gerçekten amacına anlayanlar. Sosyal güvenlik gitmiş olmasına rağmen, sosyal refah kurumları tarafından değiştirilecek. Bunlar sosyal güvenlik işlevlerini yerine, ancak tayin değil, ve emekli ödemezsiniz. Sadece RPF ilgilenir. Bununla birlikte, sosyal koruma bastırılmış geniş aileler ve yalnız anneler, emekliler, yardım sağlamak devam ediyor. Vatandaşların tüm korumasız kategoriler yardım hitap ve sorularına cevap almak hakkına sahiptir.

değer

Sosyal güvenlik sosyal güvenlik yetkilisi olarak anlaşılmalıdır. Sovyet zamanlarda, bu kurum muhtaç, dar gelirli vatandaşlara atanması ve faydaları ödeme ile ilgilenir. Sosyal koruma ve emeklilik fonu gövdesini paylaştı özellikleri. insanlarda kurum "sosyal güvenlik" çağrısında bulundu. Bu kelimenin tanımı - Sosyal güvenlik.

Şu anda, sosyal güvenlik, eskisi gibi, mevcut değil. RPF atar ve emekli öder. sübvansiyonlar, yardım ve harcırahlar yapan nüfusun sosyal koruma organları.

Bununla birlikte, "sosyal güvenlik" anlamı, yani uzak Sovyet döneminde olduğu gibi aynı anlama sahiptir Devlet desteğe ihtiyacı olan vatandaşların sosyal güvenlik.

Neden denir

eski nesil sözü sosyal güvenlik makamları sosyal korumayı anlar. Eğer kamu hizmetleri için çeşitli faydalar, ödenek ve para yardımı yaptığı bir yer. Daha önce, orada atandı ve emekli edildi. Bununla birlikte, birçok genç vatandaşlar, kelime işitme merak: sosyal güvenlik - nasıl deşifre etmek onu ve nedir? Sadece sosyal güvenlik anlamına gelir. Sadece insanlar sosyal güvenlik gibi tanındı adını azaltmak için alınmıştır.

Şimdi bile, Sovyet döneminde yaşamış eski nesil birçok insan sosyal koruma sözde. Bu rağmen burada otoritenin eski fonksiyonların birçoğunu artık dahil olduğunu. Daha kolay ve daha tanıdık. Genç, sırayla, RPF'nin yardım ve harcırahlar emeklilik ve Sosyal Güvenlik ödemeleri yapan biliyoruz. Sağlık kuruluşları Sağlık Bakanlığı tarafından işletilmektedir.

Eski Sovyet zamanlarda sosyal güvenlik şehrin her alanda çalıştı. Şimdi her şey çok daha kolaydır. sübvansiyon veya muafiyet almak için, vatandaş yerel Sosyal Güvenlik ofisine gider. Buna ek olarak, büyük şehirlerde, ayrıca her şeyi sağlayabilir çok fonksiyonlu merkezleri, çeşitli vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.