Entelektüel gelişimiDin

Morena - ölüm ve ebedi soğuk Slavlar tanrıçası

Slav mitolojisinde tanrıça Morena sonsuz soğuk ve geçilmez karanlığı ve ölümü şahsında. Onun öfke ortak insanlar ve cennet ünlü sakinlerini korkuyordu. Bugün bile, bin yıl sonra onun hafızası "şaşkınlık", "deniz", "karanlık" ve "pus" gibi böyle nahoş bir ifadeyle yaşıyor. sadece hayat götürdü değil ancak, tüm bunlara rağmen Morena, Slavlar arasında prim idi, ama aynı zamanda ona bir başlangıç yaptı.

Morena - Ölüm tanrıçası

Bu tanrıça anda çok isim vardı. Birisi onu Morena birisi Mara denilen, ama birisi yapar ve daha yüksek sesle Kashcheyevna tercih etti. Hiçbir az karmaşık oluşun tarihidir. İlk versiyonuna göre, Lady Ölüm kutsal düştü kıvılcımlardan doğdu taş Alatyr. Büyük çekiç efendisi ve bütün canlılar - Böylece, babasının kendisi Svarog oldu.

İkinci versiyon Morin chernobog ışığına çıkarmıştır söylüyor. Ancak, bugün hikayesi yeni rengi almıştır. dikkatle eski metinleri ve şarkı okudu olması, araştırmacılar chernobog onun yaratıcısı olmadığı sonucuna - onun yasal bir eşti. Sadece zaman içinde, evlilik mitler hikayeler yeni nesil yol verdi. Onlar daha az sıklıkta bu iki tanrıların birlik sevk ve gelecekte gerçekleştirilecek ve Morena bambaşka bir gök eşi oldu yapıyor.

Güzellik veya yaşlı kadın?

Çok heyecan verici o Morena benziyor olmasıdır. tanrıça yılın zamanına bağlı olarak çok farklı biçimleri de ölümlülere görünmektedir. Yani, geç sonbaharda güzel bir genç kız olarak dünyaya Ortaya geliyor. Yüzü kar, bir dağ nehir temizleyici gözler ve saçlar bir winter sky sanki siyah beyaz oldu. Ayrıca şu anda sadece giysi Morena enfes kıyafetler altın, gümüş ve değerli taşlarla süslü.

gün yayı yaklaşıyor gibi, bu yüzden tanrıça görünümünü yapar. Üç ay için, onun kamışı olmadan tek bir adım yürüyemiyordu beyaz saçlı yaşlı kadın genç kız dönüşür. Birlikte güzelliği ile bakıma muhtaç hale gelecek ve Mary elbise. gür gelen Apakurya By siparişler nihayet görüntü yorgun tanrıça tamamladı sadece paçavra, bir kez.

Onun kaledeki cloistered

Morena dünyada sadece dört ay insanları hüküm sürer. Geç sonbahar, kış bayan kuvvetleri çok büyük ve özgürce Java dolaşmak gelen tanrıların hiçbiri onu engelleyemez. Sadece bahar Yarilo hayatta ve yeryüzünde sıcaklık ve hayatını canlandırmak amacıyla onunla savaşa girmek üzere. Ve Mara neden onlar kazanmak her yıl Navi yaptığı karanlık sarayına dönmek için.

Uzağa kuzeye giderseniz tanrıçasının evi, bulunabilir söylenmektedir. o yılın en yaşadığı yerlerde, ışık tanrıların güçleri esir. Ayrıca geleneğinde bu Morena kale aynalar sonsuz sayıda ibaret olduğunu söylüyor. Bunun tek yolu üzümü Nehri üzerine atılmış, Kalinov Most geçer. çok başlı yılan-ejderha - Ve geri kalan korkunç canavar korur.

Tanrıça gücü

Tanrıça Morena Slavlar esas ölüm kendisi olduğunu. Bu onların ölümünden sonra ölü ruhları için gelen bir tırpan, çok yaşlı bir kadının prototipti. Ayrıca, bu olabilir tanrıça insanlara hastalığı, sefalet ve lanetler gönderir. Ve bu nedenle, birçok panteonun benzersiz kötülük tanrılarına bunu herhalde.

Ancak gerçek şu Mara kendi emelleri uğruna insanları öldürmediğini olmasıdır. O sadece sakince iş yapmak. Tüm bunlar yeni bedenlerinde yeniden doğmuş olabilir, bundan sonra o Nav doğurdu ruhlar toplanır. Bu nedenle, Slavlar cenazesinde Moreno tatmin etmeye çalıştığını, bu yüzden daha iyi bir yaşama ölen geçirdi.

İnsanları Maru ve dünyadaki sonsuz kış yaratmaya çalıştılar gerçeğini küfür etmeyin. Onlar bahar Yarilo hala kazanmak anlaşılmaktadır. Ve soğuk sadece üç ay Hasat sonra çok gerekli olan barış arazi verecektir. Çok fazla don göndermez Morena tek bir şey yalvardı. Eğer geliyor eğer, onlara merhamet etmek kış egemen ikna için ellerinden geleni yaptılar.

köleleri Mary

Morena - Slav tanrıça, birçok karanlık ruhları aydınlatmak doğurdu. gece yere düşerken Yani onlar, çoğu insan korkuyordu. kolunda, kendi başının altında tutarak, varlık - Yani, aralarında en korkunç Mary idi. Efsanelere göre, kendisine kişilerin adlarını fısıldayan, mahkemeden mahkemeye dolaştım. Birisi kendi çağrısına yanıt verdi, sonra hemen hastalık veya talihsizliği ile aşılmıştır.

Frights da karanlığı Morena daha çıktı. Tanrıça genellikle kendi bencil amaçları için onları kullanılır. Özellikle o bazı hileler başvurmak zorunda. Örneğin, ibne beyaz kahraman gün ışığına çıkarmak için çalışıyor konusunda eski bir efsane var. Uzun o sürece cesur savaşçı küçük parçalar halinde onun aldatma ve doğranmış karanlık ruhunu vermedi gibi onu burun sürdü.

Mare ibadet ile ilişkili Ritüelleri

Morena - ölüm ve karanlık büyü tanrıçası. Bu nedenle, onun kültlerinden çoğu nedense bu karanlık alanlar ile bağladı. salgın salgın hastalık durumunda rücu Mary yardımına cenazesi, ek olarak. Bu zor günlerde, insanlar onu teklifleri coaxing, tanrıçanın iyilik ve lütuf istedi.

büyük savaş büyücüler arifesinde da Morena çağırdı. Onlar kendilerine atalarından savaşçı gücü ne verebileceğine inanıyordu ve onlar geliyor savaşı kazanmak için eminiz.

karnaval

Çok az insan biliyorum ama Perhiz Arifesi Salı günü her yıl yanmış olduğunu saman bebek, - Morena olduğunu. Rusya putperestliğin kanunlar çerçevesinde yaşarken Tanrıça günlerde sırtında prototipi haline geldi. Slavlar inanıyordu güneş tanrısı Jari yılda yere ısıyı geri dönebilmek için, Mara ile savaştı.

Karnaval kendisi kış boyunca zaferinin şerefine bir tatil oldu. Bu günde, insanlar güneş gibi şekillenir krep, pişmiş. sonsuz soğuk ve karanlığın tanrıçası simgeleyen mecazi sembolü - Ve onlar saman adam yaktılar. putperest putların kez uzun gitmiş olsa da, insanlar hala bu eski geleneğin kendi ritüelleri kullanırlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.