Gıda ve içecekAna yemek

Beyaz peynir: yararları ve ürünün zararları

ilk peyniri ne tür tanımlayalım - beyaz peynir? Ürünün Faydaları ve zararları büyük ölçüde o yaptı ve nasıl gelişti ne bağlıdır. dan - en azından Koyun yapılmış peynirler, inek sütünden. aksine sert peynir çeşitleri, bu fermente süt ürünü haşlanmış değildir. Yani süt ekşi bırakılır. O evde. endüstriyel kesilmiş kullanılmasında peynir mayası, 30-35 ° C'ye ısıtma, süt pıhtısı yumuşak curds döner. Ancak uzatmak için raf ömrü , bu kısa süreli peynirler, varil, doymuş bir tuzlu su çözeltisi içine yerleştirilir. İyi peynir yaklaşık 20 gün sürdürmek için vardır. ürün üzerinde bir kabuk oluşturmak değildir bu yüzden Rusya'da, bu ürün, tuzlu su, küçük bir miktar ile sızdırmaz bir paket içinde satılır. Karpatlar'da aynı peynir tuzlu su çıkarıldı ve kurutuldu. Ardından ürün ufalanan koyu sarı ve olduğunu.

Ne kadar kötü peynir iyi ayırt etmek?

mağazadan satın Peynir, mühürlü bir paket içinde olmalıdır. tuzlu su kalıntıları - peyniri birlikte açacaktır zaman sıvının belirli bir miktarda olmalıdır. Peynir beyaz veya bej pres lor hatırlatmak gerekir. Bir bölümün üzerinde birkaç düzensiz şekilli boşluklar göreceksiniz. Aynı lor yapısı slaboporistoy edecektir. Bu tür gıdaların en fırtına yemiş saklarsa vardı içeride görünür, sarı, turuncu ve yeşil lekeler kenarları (kuru ve sert olmuştur), ve - bayat peynir. Yararları ve peynir zararları Yoğunluğu ve tuz konsantrasyonuna bağlıdır. koyun daha değerli - O hangi peynir sütünün yapılır, da önemlidir. Ama en kullanışlı lor peyniri - Woerden. Koyun kolostrum, ilk süt Karpatlar yapılır.

peynir bileşimi

Ama peynir bu tür mı? mineraller ve eser elementler peynir nedir nelerdir? Yararları ve ürünün zararları üzerine doğrudan bağlıdır. makarnalık peynir itibaren zengin tuzlu tadı ayırt eder. Bu şaşırtıcı değildir - salamura üç hafta sonra! Hatta sağlıklı bir genç adam ve tavsiye edilmez tuzun çok şey var: Bu katı lor neredeyse tek hasar olduğunu. Ayrıca hastalıklı böbrekler, dolaşım bozukluğu ve üriner ile sorunları olanlar ve kardiyovasküler sistem ile insanlara beyaz peynir dikkatli olmalıdır. Ayrıca, bu peynir artan mide asidite yanı sıra laktoz intoleransı olanlar ile, gastrit kişilerde kontrendikedir. Ama bu tamamen peynir terk etmek anlamına gelmez. Kullanmadan önce yaklaşık bir gün boyunca soğuk suda peynir basıncına dayanacak olursa, üründen aşırı tuz bırakacaktır ve birçok yararlı özellikleri kalır. Eğer emmek için zaman yoksa Ve, sadece peynir üzerine kaynar su dökün.

peynir Faydalı özellikleri

Biz sert peynirler ile bu ürünü karşılaştırırsanız, lor çok daha yararlı basılır. peynir sütünün hazırlanması tedavisi ve böylece, vitamin A, B1, B2, C, E, ve mineraller ısıya maruz Gerçekten de, (kalsiyum, potasyum, flor) yok değildir. Yağ protein da sert peynirlerin daha az, ancak daha fazladır. insan vücudunun için peynir bileşimi "Maazdame" ya da "Gouda" daha iyi dengelenmiştir. başka bir fermante süt ürünü gibi, tuzlu peynir fosfor, sodyum büyük bir miktarda içerir ve kalsiyum kolayca sindirilebilir. Ama peynir olduğu görüşü bağırsak peristalsis yardımcı - bir efsane. tuzu olup tuzlu su sadece laktik asit bakterileri, aynı zamanda mikroorganizmaların her türlü tamamen öldürülür.

Bu peynir için özellikle yararlıdır

Bu ürün, bebek ve küçük çocukların belki dışında her yaştan insanlar tarafından tüketilebilir. Küçük bir buzağı iskeletini oluşturmak üzere yardımcı kalsiyum içerdiği için bir peynir bile hamile kadınlar için tavsiye edilir. Aynı nedenle, tuzlu lor kırıklar ve osteoporoz, raşitizm ve diğer kemik hastalıklarının iyileşen insanlar gösterilmiştir. Bu peynir peynir kullanımı saç, kemikler ve dişler üzerindeki faydalı etkileri kendini gösteriyor amino asitler ve grup B vitaminleri açısından zengindir. Aynı zamanda sindirim organları için iyidir. genel vücut tonunu artırır ve cinsel gücü arttırır, çünkü Karpat ise, peynir "Hutsul Viagra" olarak nitelendirdi.

Beyaz peynir: yararları ve zararları Zayıflamak için

Eh, enerji içerik bakımından - bu mümkün olup olmadığını bir diyet oturan bu peynir insanları kullanılır? Biz aksine, sizi bilgilendirmek için mutluyuz sert peynir çeşitlerinden peynir çok az yağ içerir. Ürünün yüz gram sadece 260 kalori gizlenir. Ürün inek sütünden yapılması halinde bu vardır. 300 kcal - koyun peyniri daha besleyicidir. Fakat modern kimya hepsi can! depolar diyet yağsız peynir bakın. Onun enerjisi değeri sadece 160 kaloridir. Süt ve sert peynirler mide ve bağırsak bozukluklarına neden olduğu bilinmektedir. Ama peynir! Yararları ve ürünün zararları sadece hazırlanması ve depolama koşullarının kalitesine bağlıdır. peynir açtıktan sonra (tercihen kendi salamura) buzdolabında saklanabilir unutmayın bir haftadan daha fazla değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.