Gıda ve içecekAna yemek

Nasıl bir kahve molası organize etmek. Standart bir menü örneği

Eğer kahve ara vermeden, konferans, sergi, seminer, tur, iş toplantısı, eğitim veya sunum tutmak için planlıyorsanız yapamaz. Olayın örgütün tüm ayrıntıları dikkate alınması gerekmektedir. Bu yazıda onun davranış nüansları ve daha öğrenecektir.

Bir kahve molası nedir

"Kahve molası." - İngilizcede bu olay bir kahve molası gibi geliyor, ve tercüme Genellikle kırk dakikadan fazla sürer. Katılımcılar, örneğin, herhangi bir iş etkinlikte dinlenmek rahatlatacaktır mola olarak, yemek ve deneyimlerini paylaşmaları, rahat bir ortamda sosyalleşmek.

Nasıl bütün bu eylemi düzenlemek için? Normal olarak, tablo özel olarak belirlenmiş alanlarda yer almaktadır. Olayın Katılımcılar ayakta yiyorsun. Tablo hizmeti çok farklı olabilir. Tüm alış menüsünde bağlıdır. Sıcak ve soğuk atıştırmalıklar eşliğinde kahve, kokteyl veya çay tabloları düzenleyebilir.

oluşma tarihi

kahve molası gibi bir olay Amerikalılar tarafından planlanmaktadır. hazır kahve - molası nedeni yeni bir ürünün piyasaya çıkmış olması. dağıtım için Pan American Bürosu yarattı. Bu Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve diğer ülkelerden mal tedarikçileri oluşuyordu.

talebini ve kahve tüketimini artırmayı amaçlayan Kampanya 1936 yılında başladı. PR-kampanya ürünü tanıtmak oluşturuldu. Reklam sloganı oldu: "içki neşe içmek ve dinlenmek, bir ara verin." Amerikan sözlüğü Bu kampanyayı yürüten sonra ve terimini içeren "kahve molası". Böyle bir olayın organizasyonu bir gelenek haline gelmektedir. Şimdi, herhangi bir basın toplantıları, iş toplantıları, ABD'de sunumları bir kahve molası vermeden geçemiyor.

tür

Aşağıdaki seçebilirsiniz kahve molası türlerini :

 • Felsefi. Bu bir atölye ve kısa bir mola içerir. çay veya bir fincan kahve aşkın herhangi felsefi sorunlarını tartışmak üzere.
 • Kokteyl kokteyli. Görüşmelerden sonra, konferanslar ve benzeri kahve çay ve küçük bir aperatif için bir ara olmalıdır.
 • Çay partisi Ziyaret. Kahve için sonları genellikle orada bir kafeterya, yemek odası ya da gerekli ekipman ile bar alanları, (mutfak, mobilya, ürün sunma) seçilir. Ama bazen bir olay açık havada ve doğada gerçekleşebilir.

"Kahve molası" için ipuçları

olay organize önce birkaç ipuçlarını okuyun. Umarım, onlar size yardımcı olacaktır. Yaz aylarında resepsiyon tutmak için gidiyoruz, menü meyveler, sebzeler, alkolsüz içecekler (maden suyu, meyve suları) içermeli ve kış bile, bir yüksek kalorili yemekler (sandviç, sandviç, kek, bisküvi) uygulamak en iyisidir. Önceden Meyve ve sebzeler daha iyi yıkayın. Mutlaka masada bir kağıt havlu koymak gerekir.

Kahve fosfor bardak hizmet etmelidir. stok içki birkaç çeşit olmalıdır. Başkaları doğal, zemin tercih ederken bir içki, çözünür davet sonra. Bir içecek hazırlayarak tek tek yaklaşmak arzu edilir. Ve en iyisi kahve üretimi hakkında çok şey biliyorum uzmanları davet etmek. Kahve makinesini - Veya modern aletleri elde etmek. Çeşitli hazırlanması ile böylece, kullanımı kolaydır kahve türlerine eğitimsiz kişiyi başa.

Çay siyah veya yeşil hizmet edebilir. Etkinlikte bulunanların alerjik olabilecek Egzotik türler, sen karışma. Daha sıcak çikolata, kakao ürünleri uygulamak uygundur.

Kahve ve çay genellikle şeker, krema, süt, limon tüketilen, bu nedenle masaya onların varlığı ile dikkat edilir.

Harika ve ustaca düzenlenmiş kahve molası olumlu sonucunu etkileyebilecek yapabiliyor görüşmeler, iş toplantıları.

sadece pozitif izlenim kalır sonra etkinlik katılımcıları sahip olmak, tüm ayrıntıları dikkate alınması gerekmektedir. Ayrıca değer açıkça kuralları ve görgü kurallarını incelemeye.

Neden bu tedbirleri gerekiyor

Bu iş seminer, yaratıcı toplantılar, konferanslar, iş toplantıları, sunumlar, sergiler ve diğer kurumsal toplantılar yapılması çok önemlidir.

Böyle etkinliklerde Kahve molaları bilgi, bir mola dinlenmek, tartışmalarını sağlamak için gerekli olan, gördüklerinden izlenimlerini paylaştı ve ne bir fincan kahve üzerinde duydum.

aradan sonra bir kişinin sık sık yeni bir şekilde önce tartışılan konulara bakmak ve sonra en iyi kararı vermeye istekli.

yıldönümü kutlamaları, nişan, düğün ve spor etkinlikleri ve diğer festivaller vesilesiyle, örneğin bir kahve molası olabilir Organize ve başka bir vesileyle.

Kahve molası: Menü

Eğer kendi menünüzü oluşturabilirsiniz. Ayrıca, mekan düzenlemek için yardım yanı sıra bunların hazırlanması için hazırlanan yemekler ya da gıda dağıtımını organize catering şirketi, başvurun.

Her konuğun en rafine zevkleri tatmin edebilir standart bir menü Tanıtımı:

 • Şekerleme (mini kekler, ponponlar kruvasan, peynirli).
 • Aperatifler (tapas, meyve turta, sebzeler).
 • Alkollü içkiler (çeşitli çay sınıflarda: ait, siyah bitkisel, yeşil ve çeşitli kahveler; birlikte veya () aralığında gaz) meyve suyu olmadan maden suyu (.

içecekler dahil Örnek menü:

 • Sandviç (örneğin, göğüs, salatalık, hafif mayonez ve salata yaprak).
 • Taze hamur işleri (puf böreği, kruvasan, kurabiye, kek).
 • Taze meyve (yeşil elma, üzüm, armut, ananas, portakal).
 • Meyveler (çilek, kiraz, ahududu, böğürtlen).
 • Olgun sebzeler (salatalık, domates).
 • İçecekler (maden suyu, kırmızı şarap, aralık, çayda suları ve kahve).

Kahve molaları - bu ciddiye alınması gereken ciddi bir işlemdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.