SağlıkTıp

Ne alt Yüksek tansiyonu nedir?

daha düşük yüksek basınç, kavramları anlamaya başlamak için gerekli olan ne olduğunu anlamak için. üst ve alt basınç (bazen darbe) - her defasında kendi basınç tonometresi ölçerek, iki parametre ölçülmektedir. (- sistolik tıpta) terimi, üst basınç kalp sıkıştırılması sırasında üretilen maksimum basınç anlamına gelir. terimi, (- diyastolik tıpta) kasılmalar arasında bir duraklama sırasında meydana asgari basınç daha düşük bir basınca karşılık gelir. basınç ölçümü damar duvarlarından gerilimi kaldırarak gerçekleşir.

Daha önce bahsedildiği gibi, basıncı normal vardır. Bu nedenle, insan üst ve alt basınç, sırasıyla kurallarını 120 mmHg ve 75 mmHg sahiptir. 110 ... 120 - erkekler için üst basınç norm kadınlar için 115 ... 125 mm'dir. erkekler için Norma alt basıncı - 65 ... kadınlar için 80 mm - 60 ... 75. Çocuklarda bu iki parametre nedeniyle kalp kasının azgelişmişliğe düşük olacaktır. Doğal olarak, kalp uzak dondu yapmak için bu, basınç okumaları daha düşük olacaktır. Sol önkol ölçmek adettendir.

O bir alt basıncı ve ne üst gösterir anlamak da önemlidir. üst basınç vasküler direnç, kalp kas kuvvetinin oranını göstermektedir. esneklik ile elastikiyet ve kapasite atfedilebilir. Kalp sıkıştırma arasına rahatlatır nasıl Alt basınç gösterir. muayene ortaya çıkarsa basınç bu hipertansiyon denir, normalden daha yüksek olduğunu. Eğer basınç düşükse, o zaman hipotansiyon söz ediyoruz. Basıncın bir ölçümün hiçbir tanı koymak olmadığına dikkat etmek önemlidir. Bu değişim ve sabit dinamiklerine önemlidir. Bir kişinin bir süre (birkaç gün) boyunca saklanır ise, norm, daha sonra tayin muayene farklıdır basıncı.

Gerçek aşırı sınırın birinin basınç standartlarına (azalış) göreceli. Örneğin, yüksek taban basıncı - aynı zamanda yüksek tansiyon (tarifname ile diastolik). Sağlıklı bir organizmada günün farklı zamanlarda, basınç farklı değerlere sahiptir. Yani, sabah dramatik nedeniyle vücudun uyanış basınç artar, rüyada - keskin düşer. Buna ek olarak, basınç zihinsel veya fiziksel egzersiz yaparak, yapay değiştirilebilir. Stres ve kaygı ve genellikle artan yönünde, bozuk ver. Genellikle insanlar genç ve orta yaş hem sınırlarının basıncı "sürmek". Ama istisnalar da var.

Bazı durumlarda, basınç sadece üst veya alt aralıkta değişebilir. Bu nasıl mümkün olur? Başlangıçta, insan vücudu önceden belirlenmiş bir aralık içinde ayrı bir ayarı vardır. Bir kişinin kalp uzun vadeli yorgunluk doludur sonuna kadar dinlenmek anlamına gelir, yüksek taban basıncı varsa. Bu geçici bir fenomen, kalp sağlıklı artış kas kütlesi ve varsa kalp yeni ritim üzerinde yeniden inşa edilecektir. Tabii ki, bu bir zaman meselesi ve organizma (yaşlanma) yeteneği var. Böyle bir durumda, kişi yorgun baş ağrısı hissedecektir. Vücut Bu düzeltme göze alamaz, ventriküler doku (karıncıklar kas elemanları oldukları için) başarısız başlar.

alt basınç - bu oldukça tehlikeli bir seçenek. onun özelliklerinin de yüksek değer, kardiyovasküler sistem ile kalp krizi veya ciddi sorunlara sebep olabilir açıktır. üst basınç belirgin sinir stres artması durumunda, her iki sınır artışla ise - kan damarları ile ilgili sorunlar, yüksek basınçlı düşük olduğu durumda, nedenleri daha fazla olabilir.

normale döndü basıncını getirmek için, otlar bir kaynatma kullanabilirsiniz:

1. Şakayık, alıç, Motherwort - telaffuz fizikofarmetikal etkisi.

2. kekik, muz bir dizi - kan temizleme dışında ve zararlı maddelerden.

3. Siyah kuş üzümü, üvez, yaban gül - vitaminler.

4. kayısı, kızılcık, havuç - vitaminler, mineraller.

Eğer düşük varsa tansiyon, çikolata, egzersiz, duyguları ve diğer araçlar - o zaman bunu biraz daha kolay yükseltmek. Daha sorunlu yüksek tansiyonu düşürür. Tabii ki, "büyükanneleri yöntemini" kullanabilirsiniz - korvalola, ancak geleneksel tarifler vardır:

1. Yıkanmış ve soyulmuş yaban turpu (250 g), ızgara. soğuk su 3 litre dökün ve yaklaşık 20 dakika boyunca kaynatılır. Et suyu 100 gram, 3 kez bir gün içmek için.

2. limon, bal (250 g), pancar ve votka bir cam ile karıştırılmış yarım böğürtlen suyu iki gözlük. Yemeklerden önce günde 3 kez bir saat bir kaşık alın.

çilek kızılcık 3. suyu günlük camı.

kızılcık 4. İki bardak ve 3 yemek kaşığı şeker ve yemeklerden önce 1 saat boyunca her gün yapmak yoğurun.

Bir cam 5. çorba kaşığı dökün mısır unu kenarına doldurmak ve sıcak su. gece ısrar ve sabah sadece sıvı içmek için.

Birçok plak ve mevsimlik infüzyon da vardır. Bunlar hayatın dönem veya yıl süre için hazırlık önceden hazırlanması gerekir. Buna ek olarak, size dinlenmek ve yüksek basınç kaldıracaktır otlar çeşitli (nergis, nane, eğrelti otu) aşamalı aşağı banyo basınç vardır. Ama yine de geleneksel tıp geçici azalma veya kronik hastalıklardan muzdarip kişiler için uygundur ölçer, çünkü bir doktoru görmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.