SeyahatUçuşlar

Havaalanı (Kostroma): tanımı ve tarihçesi

Birçok Rus şehirlerde kendi havaalanı vardır. Kostroma istisna değildir. City havaalanı - küçük bir bölgesel hava ulaşım merkezi. sivil uçakların yanı sıra, bu helikopterler ve Savunma Bakanlığı uçağı vardır.

Tarih Havalimanı (Kostroma)

Kostroma Havaalanı Havaalanı olaylar tarihinin zengindir. Bu ulusal ekonominin ihtiyaçları için kullanılan küçük bir havaalanı inşa edildi 1944, kökeni. PO-2 Kasım 1944'te Kostroma alana indi ilk yolcu uçağı O kalıcı havaalanında dayanır hale geldi.

düzlem küçüktü ve mürettebatın üyeleriyle birlikte beş kişiyi taşıyan idi. Aynı zamanda uçağın modernizasyonu sonra o çok ağır yükleri veya hasta taşıyamadı. 1949 yılında, uçak ek bir numara devreye edilmiştir.

servis personeli büyük çoğunluğu askeri havaalanı idi. 1950 yılından bu yana, uçak tarım toprağı ve posta taşımak başladı.

havaalanı geliştirme

1954 yılında havalimanı (Kostroma) uçak AN-2 üzerindeki uzun mesafeli uçuşlar gerçekleştirmek başladı. 1957 yılında Mi-1 kullanılmaya başlandı. Onları kullanarak ormanlar ve sıhhi taşıma devriye. Helikopterler, bakım ekipleri taşınan havadan ve kurtarma operasyonları gerçekleştirilmektedir.

Moskova Kostroma gelen ilk düzenli uçuş, Yak-40 uygulamaya başladık. 1975 yılında, havaalanı (Kostroma) Uluslararası hatlar açıldı. Almanya'ya başladı uçuşlar. Sonra turboprop uçaklar SSCB birçok şehirlerde yolcu taşıyan geldi.

isteyen sayısı büyük ölçüde 1990'larda azalmış, uçmak. Personel yarıda kesildi. Ama havaalanı işletmek için devam etti. Kostroma helikopterler nerede çalıştığını ana kar, yurt dışından geldi. 2006 yılında Havaalanı anonim şirket statüsü kazanmıştır. devlete ait tüm hisseleri.

yeni yolcu ve kargo uçağı satın alınmıştır. Yine başladı ve Rusya'nın önemli tatil kasabalarda ulaşım. 2010 yılında, havaalanı Kostroma bölgeye ait başladı. Havayolu gelişimini sürdürmektedir.

altyapı

Havaalanı (Kostroma) tek piste sahip. Uzunluğu - genişliği 1700 metre, - 50 m kayış beton levhalarla kaplanır .. havaalanının oldukça mütevazı altyapısı. Bu hava taşımacılığı düğüm Rus taşıyıcıların bir ilgi kaybı neden olur. Havaalanında şunlardır:

  • otopark;
  • bekleme odası;
  • ATM;
  • Superior Oda;
  • Anne ve çocuk için oda (bütün hizmetler var ödenir).

Son zamanlarda, havaalanı (Kostroma) bakımlı olmak ve tüm yolları üzerinde tam bilgi sağlamak için, havayollarına sağlanan tüm standart hizmet vermeye başladı. Yolcular, havalimanında predotletnyh gerekli prosedürleri yerine dinlenmek, sıcak yemekler ve gazete satın alabilirsiniz.

Önceden uçuş satın alabileceğiniz bir tıbbi ofis, depo odası ve bilet ofisi, Koşu. 2000'li yıllarda havaalanı terminali yenilenmiş ve modernize edilmiştir. yenilik sayesinde yolcular için bekleyen daha keyifli hale geldi. havaalanı binasında inananlar için özel bir dua odası bulunmaktadır.

Havaalanı (Kostroma) - Şirketin resmi web sitesinde bulunabilir telefon, Kostroma devlet havayolu temelidir. Bu bölgede aynı zamanda Rusya'nın başka bölgelerinde değil, yolcuların taşınmasını gerçekleştirdi. helikopter ve uçaklar - uçak biletleri küçük aviasudnami tarafından yürütülmektedir. Havaalanında yerel uçan kulüp faaliyet göstermektedir.

Ulaşım

Havaalanı Kostroma eteklerinde yer almaktadır. Bir taksiye bagaj daha uygun varsa merkeze Hiçbir bagaj otobüsler sayı 13 ve 21 ya da minibüs sayısı 46 ile 99 ile ulaşmak mümkündür. gezisi (Kostroma merkezinden) 10 ila 15 dakika sürer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.