Gıda ve içecekIçkiler

O sütü pastörize etmek gerekli mi ve hangi Bu ürünü teşkil?

Çok yararlıdır yanında süt, çocuk ve yetişkinlerin sevdiği içecekler biri olduğu bilinmektedir. süt günde bir bardak içme sadece bir kişinin vücut tarafından sentezlenir, ancak normal işlemesi için gerekli olan olmayan amino asitlerin uygun bir dozunu alır. Süt bağışıklığı korumaya yardımcı vitaminler, yağlar, proteinler ve karbonhidratlar içerir. öyle, ve bu yüzden oldukça lezzetli ve sağlıklı Ama eğer sık sık soru, neden, süt pastörize doğar? Sorun süt iyi ve kötü mikrobiyal büyüme için son derece elverişli bir ortam olmasıdır.

hemen sağılmasıyla sonra süt bir koruma tür ve geliştirilmesi ve mikroorganizmaların çoğalmasını engelleyen bakterisit özellikleri vardır. Ancak bir süre sonra sütte bakteri daha uzun bir süre için kullanılmak üzere tazeliğini ve uygunluğunu korumak için ürünün özel bir tedaviye ihtiyacınız böylece hızla yeterli geliştirmeye başlamışlardır. uzatmak için antiseptik ürün fazı soğutuldu ve daha sonra süt, haşlama veya sterilize pastörize etmek ihtiyaç vardır. Pastörizasyon kalıbında sütte bulunan tüm canlı organizmaların neden 100 ° C'nin altında bir sıcaklıkta, bir ısıl işlemdir. Kısmen kaynarken kalıp ve mikroorganizmaların sporları ve sterilizasyon, yaşayan organizmaları ve bunların sporlarının her ikisi imha edilir. GOST pastörizasyon uygun yoğunlukta ve titrasyon asitliği ile hakiki süte tabi olmalıdır pastörize süt söylüyor. işletmelerde Pastörize sütler süt endüstrisinin az yağlı ve standardize yağ çeşitli ikisi de olabilir.

Süt ürünü ısıya kadar hassastır. Ben kaynatın zorunda mıyım pastörize süt? protein ısıtma pıhtılaşması ve çökeltileri maruz üzerine, maden tuzları da Bölünmüş protein kabuğu ve yağlar Bileşiminde gazlar uçucu hale gelir, vitaminler neredeyse tamamen yok, hızlandırabilir. ısıl işlem sıcaklığı arttıkça, bu işlemler amplifiye edilir. süt pastörize zaten tipik mikroorganizmalar yok ise bu nötralizasyonu yol açabilir Bu nedenle, yeniden kaynama gerekli değildir, gıda maddesi ürünü değeri.

Genellikle soru, sütü pastörize etmek gerekli olup olmadığını, doğar?

Ülkemizde süt pastörizasyon süt ürünleri üretimine yönelik herhangi işleminin zorunlu aşamadır.

Pastörizasyon tüketicinin sağlığı için güvenliğini sağlamak amacıyla zorunludur. Tabii ki, çiğ içinde taze süt çok daha besinler, ama patojenik veya fırsatçı mikroorganizmaların kaynağı olabilir, bu nedenle kullanımı önerilmez. süreç belirli bir süre boyunca sıcaklık sabit kontrol için özel ekipman gerektirir çünkü ihtiyacınız nedenle Maalesef, evde sütü pastörize etmek imkansızdır ya ısıl işlemle (kaynama), ya da sadece satın alınan sertifikalı süt ürünleri kullanmak daha ağır yöntemlere çare.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.