Gıda ve içecekAna yemek

Zeytin zeytin farklıdır ve meyve ne tür daha yararlıdır?

meyveleri zeytin ağacı, Akdeniz'e yerli, çoğu zaman bizim gıda diyet görünür. süpermarketler Eğer Güney Avrupa, Fransa ve Orta Doğu'dan meyve ihracatı yapan şirketlerin ürünlerini bulabilirsiniz. "Çilek" yeşil ve siyah Onların çeşitler. Çoğu zaman zeytinlerden neyi farklı zeytin hakkında sorular sorun. Zeytin meyveleri (ekili zeytin ağaç görünümü) siyah ve yeşil zeytin ayrılır. Meyveler koyu renkli olduğu düşünülen ve almak için sıkmak olgunlaşmış olan yağ. Yeşil zeytinler - korunmuş ve yiyecek için doldurulmuş olan ağacın olgunlaşmamış meyve.

zeytin zeytin farklı?

Zeytin aynı zamanda renk doğal olgunlaşmasına bağlı değildir, ancak özel bir işlemle var siyah zeytin, adlandırılır. Gıda teknolojisi alkali bileşimde yeşil zeytinlerin ıslatma oluşur, meyve işleme kostik sodyum ve demir glukonat (gıda katkı maddesi E524, E579). Koyu renk haline tür yapıda tecrübeli Yeşil zeytin,. Zeytin - fark nedir? organizma için yararlı maddelerin Akdeniz meyve ağacı sayıda. Bu vitaminler ve amino asitler, aynı zamanda, demir, potasyum ve fosfor tuzlan açısından zengindir. olgun meyve posası siyah ile elde edilen yağ kanser ve kardiyovasküler hastalıklara karşı koruyucu ilaç olarak tavsiye edilmektedir, bu sindirim sistemi normalleşmesine katkıda bulunur. besinlerin bir yüzde koruyarak zaman kaybetti ve kimyasal arıtma tamamen azalır. paket takviyeleri hakkında siyah meyve notlar varsa, yeşil meyveler yapay koyu bir gölge verilen anlamına gelir. Dikkat ve gerçek zeytin seçmek gereklidir.

Aralarındaki fark meyvenin randevu içindedir. muhafazası için uygun Yeşil, bunlar ayrı bir kapta olarak kullanılabilir veya salata ve meze eklenebilir. Olgunlaşmamış zeytin yoğun ve doldurma için uygun. Temel olarak, onlar biber, hamsi, kapari, peynir, badem, limon ile doldurulmuş. Zeytin (olgun meyveler zeytin), pembe eflatun, mor, kahverengi ve siyah. siyah zeytin vitaminler E ve diğer faydalı maddeler bakımından zengin yağ, yapmak seçin. "Zeytin zeytin farklılık" sorusunu yanıtlayan bunun şu noktaya dikkat etmek önemlidir: koyu zeytin hasat - bu zor bir iştir. olgun meyve kabuğu mekanik hasarlara karşı dirençlidir, bu nedenle elle hasat edilmiştir. bir ağacın meyveleri farklı isimleri olabilir. Hasat dönemi bağlı "çilek", onlar yeşil Ekim ayında özel bir renkte ve Aralık ayında zaten karanlık. Olgunlaşmamış zeytin korunması için kullanılan ve petrol olgun.

Yukarıdaki açıklamalara dayanarak zeytin farklı zeytin yönelik sonuçlar çıkarmak mümkündür. Hem - yaygın eski çağlardan beri yetiştirilen ve aile zeytin aittir zeytin ağacının, meyvesi. amacıyla farklı zamanlarda toplandı özel ürünler meyve elde edildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.