Haber ve ToplumDoğa

Zmeegolovnika Moldovalı: Bitkilerin tanımı ve kullanımı

Zmeegolovnika Moldovan - güzel dekoratif etkiye sahiptir, aynı zamanda yararlı özellikleri ile bilinir sadece eşsiz çok yıllık bitki.

Bitkinin Açıklaması

bu güzel bitkinin Tıbbi hammadde genellikle adı Melissa altında satışa düşer. Ama Latince ile kelimenin tam anlamıyla "ejderha kafası" olarak çevirir. Bu isim doğru çiçeğin şeklini yansıtmaktadır. Son zamanlarda zmeegolovnika Moldovalı kez bir baharat ve lezzet verici kültürler gibi ev bahçelerinde dikilecek başladı o kadar popüler hale geldi.

Bitki kadar seksen santimetre dik sapı uzun ömürlü bir üründür. Yaprakları oblong ve tırtıklı kenarları vardır. Güzel bir mor çiçekler bazı şeyler üzerinde sahte whorls toplandı ve eşit salkım şeklinde inflorescences üzerine dağıttı.

meyve sakin dönemini yok karanlık tohumlar, düşmek. Onlar hasattan hemen sonra filizlenmeye. yumurta kabuğu kırmak ve sonbaharda, ama soğuk sırasında yine öldürdü Can. yay diğer kapak.

büyüme alanı

Zmeegolovnika Moldovan (makalesinde verilen fotoğraf) geniş bir alana sahiptir. Bu subtropikal enlemlerde gelen ve soğuk bölgeye değişen dünyanın hemen her coğrafi bölgede bulunur. Zmeegolovnika Amerika, Asya ve Avrupa'da yetişir. Bu kültür, özel Çin, Tibet ve Hindistan yetiştirilir. Ve Batı Avrupa'da, bitki zaten diğer çiçekli bitkileri ile birlikte hatta şehir çiçek yatak dikilir.

Zmeegolovnika - süs bitkileri

Zmeegolovnika Moldovan - sadece dekoratif kültür, uzun bir çiçekli olduğundan, kompakt, düzgün çalılar. ekim yılında Ve yıllık ot çiçek açar. Bu nedenle, güvenli bir çiçek kompozisyon oluşturmak için yıllık bitkiler ile bir yatakta yerleştirilebilir.

bal Kültürü

Zmeegolovnika Moldovan - bal bitki. Arılar ondan polen ve nektar bir sürü ayıklamak. nektar çiçek azami miktarı organlarındaki açıklanması tarihinden itibaren tam olgunluğa Pistile vermek. Sakin havalarda, çiçek sürgünler dolayısıyla arılar ve bombus arıları bir çok çeken hoş bir koku yayarlar. Kolayca bitkilerin mahsul bir hektar gelen arılar değil çiçek balı az iki yüz kilo toplanan bulunmuştur.

Bu, renksiz bal, yeterince yüksek bir kaliteye sahiptir. Onun özelliği en ince limon aroması olduğunu. Kuru yıllarda, verimlilik yarı yarıya azalır.

Hasat ve depolama tesisleri

Zmeegolovnika iyileştirici özellikleriyle bilinen. o yetiştirilir nedeni budur. bitkinin tıbbi ham malzemeler kullanılmıştır zemin parçası olarak. Her ne kadar zaman zaman halk hekimliğinde tohumları ve kökleri kullanılır.

Zmeegolovnika Moldovalı çiçeklenme öncesinde hasat edilmiştir. çok yönlü iş parçası çok basittir. Bitki sadece (genellikle tamsayı alanları büyür) biçilen edilir. pahlı taze veya kuru formda kullanılabilir saplar.

gölgede bitki Kurutulmuş. yeri kurutma iyi havalandırılması gerekmektedir. Her durumda, doğrudan güneş ışığından izin verilmemelidir. bitki kurutma öncesinde ezilir. benzersiz limon kokusu aşındırmaya etmemek için Ve sonra, hava geçirmez bir kapta saklayın.

Ayrıca tohumların hasat edilmiştir. kutular kolayca açılabilir ve içerikleri ufalanır Ancak, bunların eksiksiz olgunlaşma kadar toplanır. Eğimli bitkiler karanlık, kuru bir yerde olgunlaşır, ve sonra kağıt veya bez torbalarda paketlenmiş tohumlar, kaldırılır. Onlar beş yıl için kendi özelliklerini muhafaza edebiliyoruz.

kökler çiçeklenme sonrası toplanır. Onlar kazdık ve kurutulmuş.

Zmeegolovnika Moldovalı: halk hekimliğinde kullanılan

Zmeegolovnika çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bu tentür, esansları, bitki çayları, merhem, tereyağı, demlenmiş çay yapılır.

Tentür iyi gastrit, sistit ve böbrek hastalıkları zmeegolovnika. Dört yemek kaşığı taze otlar veya iki çorba kaşığı kuru haşlama suyu hazırlamak için. sıvı, yaklaşık üç saat aşılamak gerekir. Üçüncü fincan günde üç kez olmalıdır infüzyon iç. Bu, kan göstergelerini iyileştirmek basıncını düşürmek, gastrointestinal sistem çalışmalarını kurmak yardımcı olur.

İnfüzyon ülser ve yaraların iyileşmesine yardımcı olur. o yaraya uygulanması gerekmektedir sıkıştırır.

renal kolik ile iyi yardımcı tentür, ancak su banyosunda çim zaparivat gerekir. Hipertansiyon tedavisi için bir votka ilaç yok. Kökler 1:10 oranında alkol dökmek zmeegolovnika. iki ila dört hafta boyunca karanlık bir yerde ısrar ve sonra kırk damla alın. Bu tentür artrit ve romatizma yardımcı olur. O boğaz noktalar bulaşmış.

Ama otlar paketleri belirgin analjezik etkiye sahiptirler. Bitkiler buğulama ve etkilenen bölgeye uygulanır.

zmeegolovnika gelen koku yağları baş ağrısı kaydeder. Bunun birkaç damlası içinde dökmek ve harika aroması lamba limon lezzeti nefes almak gereklidir. Baş ağrısı, yorgunluk ve kötü ruh halleri kendiliklerinden ortadan kaybolmazlar. Yağ, aynı zamanda anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.

Zmeegolovnika Moldovalı: Uygulama

Zmeegolovnika yaygın tıpta değil, aynı zamanda günlük yaşamda sadece kullanılan dikkat çekicidir. şekerleme, konserve, alkollü ve düşük alkol: Çeşitli gıda sanayi alanlarında kullanılmaktadır. Bitki kurutulmuş ya da taze, çorbalar ekleyerek borsches, salata olarak kullanılır. Zmeegolovnika mükemmel et ve balık tadı vurgulamaktadır. Çim bile sosis bazıları çeşitlerinin üretiminde koydu. korunması için kullanılan evde Bitkiler (marine domates, salatalık, kavun). Ayrıca çay, jöle, mus, komposto eklenebilir. Uzun bir süre için, kuru ot kalıcı koku muhafaza için, bu şekerleme işletme ve pişirme kullanılır. Zmeegolovnika vermut tadını ve kokusunu artırmak için ekledi. Ayrıca meşrubat koydu.

Büyüyen zmeegolovnika

dekoratif ve tedavi kültür gibi yazlık üzerinde kolayca dracocephalum moldavica konabilir. Bu bitkinin ekimi karmaşık bir mesele değildir. Çim alanları otlara tıkanmış istemez.

Bitki soğuk dayanıklı bitkileri aittir. Hafif donlarından tolere etmek kolaydır. Ama ağır yağış uzun süreli soğuk dalgası kök çürüklüğü neden olur. Zmeegolovnika - photophilous bitki, bu nedenle tam güneş dikilmelidir. çim gölgesinde lezzet etkisini kaybeder. zmeegolovnika başında çok su gerektirir, ancak sessizce çiçeklenme sırasında kuraklık dönemleri tahammül. Temmuz veya Haziran küçük nem, toprak çekimleri veriminde sonra azalmaya başında ise.

zmeegolovnika tohumları ekimden önce hazır değiliz. Ayrıca onlar şişer çünkü onları ıslatmak tavsiye edilmez ve saçmak olamaz.

1-2 santimetre derinliğe Mayıs ayı başlarında ekilen Çim. İlk sürgünler on gün sonra ortaya çıkar. Bir buçuk bitki çok yavaş büyür ay, bu nedenle ot mücadelesi için gereklidir. gelişme hızlanır çünkü Ama sonra otlar, artık korkuyorlar. Zmeegolovnika düşük neme sahip, ama yine de zaman zaman kurak dönemlerde sulama gerekiyor.

yaklaşık iki buçuk ay içinde bitki çiçek açar. Çim hastalık ve zararlıları etkileyebilir. Erken ekim ve uzun süreli soğuk yaylı rot boşayabilir. tentürler ve çay için kullanılan zmeegolovnika yana, bitki kimyasalları işlemek için tavsiye edilir. Ve bir şey, bu yüzden daha yumuşak ve daha az toksik bir şey kullanırsanız.

çeşitleri zmeegolovnika

Bitkilerin birçok çeşitleri Devlet Kayıt dahil edilmiştir Geri 2002 yılında, kullanılmak üzere onaylanmıştır. En ünlü Moldovalı zmeegolovnika - Ejder. Bu bahçeler, bahçeler, çiftlikler için tüm alanlarda kullanım için onaylanmıştır.

Ejderha çeşitli hoş limon kokusu vardır. Onun sapı 120 santimetre ulaşır. Koyu mor çiçekler büyük çiçeği toplanırken. Bitki mükemmel bir bal bitkisidir.

Sınıf Gorgon yüksekliğinde yetmiş santimetre bir çalı. Yaprakları ve sapları bir telaffuz mor renge sahiptir. Çeşitli erken olgunlaşan gelmiştir. çiçeklenme ilk çimlenmesi itibaren sadece elli gündür. Ve tohumlar yüz gün içinde olgunlaşır.

Egoist ve Arhat - iki çeşidi vardır. Bunlar, genel olarak, zaten açıklanan tipe benzer.

2008 yılında, Albion yeni tür, beyaz çiçekleri olan. Moldovasda iki çeşidi bir esans yağı (Aroma-1, 2-Aroma) üretmek için tasarlanmıştır hangi elde edilmiştir.

Aroma 1 - mavi çiçekler uzun boylu bir çeşittir. Bir aroma-2 beyaz çiçek ve farklı bir renk tonu bir kokusu vardır. Her iki çeşit parfüm endüstrisi için ümit vericidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.