Spor ve SağlıkKilo kaybı

Ağırlık ne yapacağını, gider? Neden kilo kilo kaybı için hala duruyor

Sen iyice hazır ve doğru mümkün olduğunca kilo karar verdik. güç kaynağı sistemi kendileri için geliştirilen egzersiz planlanmış ve hatta günlük sabitleme sonuçlar getirdi. Ama burada ilk atılan kilogram öfori, ve süreç durdu. Ağırlık ne yapacağını, gider? İlk düşüncem - bu çıkmaz bir kurs var, diyet sıkılaştırmak için, ama acele etmezsen. Sonuç olarak, hala üzerinden düşmek ve kilogram kilo alımı ile döner. Bu durumda, biraz beklemek gerekir. Ama birkaç hafta ve ölçekler hala hareket etmiyor sonra, ağırlık uzayıp gidiyor. Bu durumda ne yapmak, birlikte karar vereceğiz.

plato etkisi

Yani tam olarak ne bu tatsız fenomenin adıdır. Her beslenme uzmanı ağırlığı üzerinde gittiğinde bir an gelir bilir. Ne yapmalı? Her şeyden önce, panik yapmayın. Eğer doğru yapıyorsanız, o sakin bir dönem sürer ve kilo tekrar eriyecek. yavaşlama metabolizma - Bu fenomen başlıca nedeni. Bazen ilk haftasında ve bazen birkaç hafta veya hatta aylar sonra olur. Tüm bunlara ek çünkü hızlı bir şekilde vücut ağırlığına karşılık olarak mümkün olduğunca az olması için çalışıyoruz sonucu almaya çalışırken azalır ve güç tüketimi değil. Sonuç olarak, metabolizma yavaşlar ve hala ayakta ağırlığı. Ne yapmalı? Mümkün olduğunca az yemeye gerek yok, doğru yemek ve sağlıklı gıdalar almak gerekir.

en makul kilo kaybetme sürecine bakalım

kilo kaybı kendilerini yönlendirmek, hepimiz süreçler bir kural bastırmak için deneyin - her gün ölçeği daha az en azından biraz göstermelidir. en azından kısa vadeli sonuçları görmek için, kişi likit o sebze, düşük kalorili ve çok sağlıklı gıda olsa bile büyük öğün önler feragat eder. Paralel da diüretikler ve müshil içme, sauna oturuyor. Unutulmamalıdır vücudun tükenmesi çok çabuk gelecek ve pozitif bir eğilim durmalıdır. Hayal kırıklığı, başarısızlık, kilo alma - çoktur bu döngü. En iyi ihtimalle, insanlar bir uzmana açmak ve kilo sabit olup olmadığını ne yapacağını sorar. doktor açıklayacak sebepler, bir süre sonra listelenir.

Vücudumuz - Karmaşık sistem

Her saniye, vücudun bir "yakıt" enerji gerektiren her hangi biyokimyasal süreçlerin çok sayıda alır. Nefes, kalp atışı, kas tonusu ve vücut sıcaklığını, hücre bölünmesini korumak - Tüm bu kaynakların sürekli bir akış gerektirir. Dış (gıda) ve iç (yağ depoları) - gövdenin enerji iki kaynaktan elde edilebilir. Eğer gıda alımını azaltmak Teorik olarak, eğer, vücut kendi pantries boşaltmak için başlamalıdır. Ama çok önemli bir psikolojik bileşeni vardır. Eğer kilo işlemi kendilerine şiddet olarak algıladıkları kaybetme ve her gün ise işkence sanki, vücut enerji maliyetlerini azaltmaktır çok ilki, hiçbir şekilde stoklarını korumak için endişeli olacaktır. Bunu önlemek için, iyi bir zihinsel tutum gerekir. Sadece kendi yaşam tarzını değiştirmek, bir diyet değildir. Sen talihsiz vücudu son çikolata mahrum ve tam ve sağlıklı bir kahvaltı veya akşam yemeği için değişmez.

Yaşamda Olayları

Açıkça size göstermek neden kilo kaybı için hala ayakta ağırlığı. Uzun zaman biriken yağ fark istemiyordu için bir kişiyi düşünün. Bir noktada, o "uyandı" ve kararlılıkla işe koyuldu. Ayrıca, açlık vasıtasıyla en radikal yöntem. İlk kez ağırlığı haftada, hızlı bir şekilde yaklaşık 3 kg azalmış ve daha sonra durdu. Orada büyük bir zayıflık olduğunu ve normal insanlar sadece yatakta yatan, şimdi hissedebiliyorum. oruç geçen hafta - karaciğer hücreleri, kas ve kan önemli bir protein - ve sonuç sadece 150 gram, geri kalan bir eksi 400 g yağ ve onları.

Basit bir hesaplama yapalım. Bir hafta yağ 150 gram düştü, sadece yaklaşık 1500 kcal. O günde yaklaşık 200 kcal toplam yaşandı. Normalde vücudun sadece dış fiziksel aktivite hariç tüm işlemleri sürdürmek için 1700 kcal hakkında bir gün geçirir. Yani metabolizması on kez yavaşladı.

kilo kaybı Reddi

Bu stres sonra bir kişinin kilo ve daha önce olduğu gibi yemeye başlaması fikri terk karar verebilir. Ama metabolizma yakında, bu nedenle, normal bir diyet yeni ekstra kilo kaynağı olarak hizmet verecek olmayacak tam güçte döner. Bir vücudun herhangi kötüye uzun süre hatırlar akılda tutulmalıdır. Eğer bir süre sonra ise, daha da hızlı olmasını metabolizmayı yavaşlatarak, sert güç sınırlama moduna girmek için tekrar deneyin ve daha uzun olacak normal diyete döndüğünüzde kurtarmak.

ağırlık sabit olduğu nedenleri

İlk ve en önemli nedeni - kalori alımını azaltarak. Daha az kalori onların tüketim de azaltılmış olmasıdır fazla şans gelir. Ama bir uyarı var: metabolik süreçlerin ılımlı, rahat azaltarak kalori alımı oranı, aksine, artmıştır. Hiçbir yeme, yani uykulu olma. çakmak akşam yemeği, iyi bir rüya olacak ve sabah sen güç ve enerji dolu olacak. Bu, bazı diyet kilo hala duruyor neden sorusuna en sık yanıttır. Bu durumda, kalori alımının yumuşak ve aşamalı indirgeme, tam tersine, yağ bölme etkiye sahip hormonların aktivitesinde bir artışa yol açar.

İkinci neden tuhaftır ki, bir - yağ ve karbonhidrat oranı aykırıdır. Yeterince karbonhidratlar (enerji ve elde edilmesi en kolay olan), o zaman tasarrufu modu açılır. Bu nedenle, yavaş karbonhidratlar (tahıllar) her zaman diyet olmalıdır. Genel olarak, bu kural, herhangi önemli unsuru olmadığı için de geçerlidir amino asitler, vitaminler, mineraller ve omega-3 olsun. Nedenle diyet dengeli olduğunu çok önemlidir.

Son olarak, son nedeni çok ciddi bir alıştırma. Adam güç modunu sınırlar ve sert tren başlar, ancak bir hafta sonra hemen hemen kilo kaybetmiş olduğunu fark ettim. Ama yoğun egzersiz genellikle tersi yağ yıkımını artırmak ve etmez. Onlar vücut karbonhidrat kaynaklanmaktadır enerji harcamak, yağlar kadar hızlı o yıkmak mümkün değildir.

Nasıl değil tuzağına düşmek

Her şeyden önce, kilo kaybı odaklanmak gerekmez. Genellikle izninin bu miktarı olur ve kilo sabittir. Bu hızlı bir şekilde kompanse edilir bir sıvı kaybı göstermektedir. Sen çok karmaşık veya ağır olmayacak net bir strateji geliştirmek ve ona sopa gerekir. diyet çalışmayın, kilo kaybı süreci haftalık kendini işkence ile sınırlı olmamalıdır. İyi ve uyku bol. Sağ yiyin diyet yeterli protein ve kompleks karbonhidratlar olmalıdır. Sadece tatlı ve yağlı aboneliklerinden değer. bol araçlar - Kendine sert eğitim, sıradan yürüyüş yorma.

Zaten plato etkisiyle karşı karşıya iseniz

öyleydi daha şiddetli bir rejim koymak çalışmayın. Gördüğünüz gibi, bu yol iyi sonuçlara yol açmaz. "Darbe" birkaç hafta sonra çalışmayı durduracak ve kilo tekrar durur. Ve her zamanki diyet dönen, çok hızlı bir şekilde kazanç yine kg atılmış olacaktır. geri birkaç adım geri adım deneyin. Ürünlerin küçük bir listesi vardır diyette ekle güç kaynağı sistemini gözden geçirin. Bir diyet, ancak yeni bir yaşam yolu olmadığından, mümkün olduğunca rahat yapmak gerekir. İşten sonra birkaç durak, yeterli uyku almak rağmen, kendinizi ayak üzerinde yürümek için zaman atama ve kilo yavaş ama emin adımlarla düşmeye başlar nasıl yakında göreceğiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.