Haber ve ToplumDoğa

İyi havalarda belirtileri. havalarda iyileşme belirtileri

Ne yazık ki, hava bürosundan tahmini hava her zaman kesin olmayan değildir. Ancak, önümüzdeki gün hazırlamak tahmin etmek, ille bir hava tahminci olmak. Hatta eski çağlarda atalarımız çevremizdeki dünya ipuçları odaklanan, yağmur, fırtına ya da kuraklık tahmin edebildik. Böylece, iyi havalarda belirtileri güneş, hayvan davranışları ve diğer birçok faktöre kadar haset ve özel cihazlar tarafından belirlenir. Bize ertesi gün için kendi tahminlerini yapabilir hangi yardımı ile halkın iradesinin sayısını, hatırlayalım.

Ne günbatımı ve gündoğumu anlatılır

İyi ve kötü hava tahmini, genellikle günbatımı veya ana gök cisminin tırmanmasındaki gerçekleştirilir. Yani, parlak renklerde erken güneşin berrak parlak ışınları ile gündoğumu izlerken, bir sonraki gün size yağış olmadan büyük, sıcak hava bekleyebilirsiniz emin olabilir. Aynı koşullar bulutlar olmadan güneş diski gün batımı işaret, ancak tahmin sonraki gün hesaplanacaktır. Akşam, gün batımından hemen önce ve sonrasında bir süre, gökyüzü kızılımsı renk alırsa, gece, çok sakin neredeyse sıcak ve rüzgarsız olacağını biliyorum.

bulutlar ve bulutların önemi

İyi havalarda belirtileri genellikle gökyüzünde bulutların düzenlemesi yansır. Yani, hepimiz düşük siyah bulutlar mutlaka yağmur ve korkunç fırtına patlak olduğunu biliyoruz. Ama bir yükseklikte bulunan küçük kümülüs bulutları, sadece iyi hava söz veriyorum. dünyadan silinip akşam ise ısı yarın için beklemeniz gerekir. Bu durum, özellikle yaz sezonu için de geçerlidir. Işık saçaklı bulutlar da büyük bir günün habercileri, ama katmanlı gray scales, uzamış kötü hava genellikle bir göstergesidir.

ısı başlangıcını tahmin etmek nasıl

Sen köyde akrabaları ile kalmak için geldi ve pencere - sağanak yağış, hava gri ve oldukça kasvetli nedir? Eh, oldukça sık orta şeritte yazında durum. umutsuzluk, pencere dışında havalarda iyileşme belirtileri bulmaya etmeyin, zor değildir.

Başlamak için sadece gökyüzüne bakmak: bulutların sürekli peçe sonsuz fırtına, ama bulutlar daha şeffaf olmaya, parçalanmaya başladı, yakında güneş çıkar mümkündür. basınçtaki artış, ve değişim rüzgar yönüne sıklıkla ısınma öncüsüdür.

Hayvanların davranışlara karşı çok dikkatli emin olun. Böylece kuşlar yağmur durmadan önce bile biraz zaman söylemeye başlar. Isı tekrar açık av sezonu olan habercileri ve örümcekler, olabilir ve arılar renklerin nektar bayram toplandı.

mükemmel koruma hava vaat İşaretler

benzersiz özellikleri iyi hava vardır tasarruf vardır. gökyüzü sabah açıktır Örneğin, öğleden sonra bulutlar nadirdir ve hatırı sayılır yükseklikte, ama günbatımı yakın uzun süre geçerli olacaktır ısı ve yağmur eksikliği erimesi olduğunu.

Eğer kıyı bölgelerinde önümüzdeki günlerde hava tahminlerini tahmin etmeye çalışıyorsanız, bunlar deniz yüzeyinde görünür eğer sadece arazi üzerine alanlar böyle kulüpte kümülüs bulutları ve sıcak günler kötü hava değiştirilebilir gerçeğine dikkat.

Buna ek olarak, aşağıdaki belirtiler de önümüzdeki günlerde sıcaklığını size memnun edecek göstermektedir:

 1. şafak Soluk pembe.
 2. Parlak ay ve yıldızlar, geceleri bulutların eksikliği.
 3. Sabah erken Bol gece çiğ veya sis, doğumundan sonra iz bırakmadan kaybolur.
 4. Orman ve bataklıklarda kurbağa croaking şarkı kuşlar.
 5. böceklerin Yüksek aktivitesi.
 6. Bol çiçekli bitkiler ve bunların tomurcukları ardına kadar açık, ama kokusu orta.

Soğuk ambulansları nasıl belirlenir?

Aslında, bu sadece havada iyileşme belirtileri, aynı zamanda bozulma belirtileri bilmek önemlidir, bu, yürüyüş piknik ve balıkçılık, doğa tatilinizi planlamak için izin verecektir. Böylece, birkaç gün boyunca keskin bir basınç düşmesi gelen soğuk havalarda bir işaretidir ve yağışlı mevsimin başlangıcı olduğunu. damakta yerden küçük bir yükseklikte bulunan bir katı STRATUS bulutlar bulunmaktadır, kaldırılabilir ve rüzgar dinmesi.

Taşrada Eğer kurbağa türleri yeniden canlandırılmasına görebilirsiniz. Bunlar tatlı su gürültülü croak, karada göletler seçilir. Buna ek olarak, hızlı hareket başlar ve nehirlerde, göletler. Balık, su sıçramasına, avcılık atlamaya yüzeyinde yüzer. Bitkilerin gelince, onların kokusu tomurcukları rağmen, daha net hale gelir ve kapatılması başlar.

Bizim kardeşlerden tahminleri

İyi ve kötü hava İşaretler çevresel faktörlerden sadece belirlenir. Eğer hayvanların davranışlarını gözlemlemek ise, ilginç desen çeşitli bulabilirsiniz. Yani, tavuk, ördek ve kazlar, hem de geri saat sonra eve doğru mera sığır, yakında yağmur başlayacak eğer.

yaklaşan yağmur kanıtı kazmak ve yüzeye aşırı atmaya başlıyor benler olabilir. Ama batımında acımasızca size musallat akreplerin ve sivrisinekler, diğer taraftan, bir hoş sıcak ve kuru günlerde daha az görünmesini çalışırken kötü hava böceklerin önünde bulunmaktadır veriyorum.

Kedi insanlarda iyileşmiş kırıklar yerinde gelen don için soba ve ağrı saklandığı Klasik çelik işaretleri - çoğunlukla da kötü, değişiklik hava, yani güçlü ve yoğun yağışlar olduğunu.

geçmişten kalan soğuk algınlığı belirtileri

Şimdi iyi havalarda en tipik belirtileri bulduk, biz uzun fırtına neyin işareti hakkında konuşmak zamanı. İlk olarak, bu tür varsayımlar şunlardır:

 1. Sabit düşük basınç (üst üste, en azından iki gün).
 2. ara vermek yok sahiptir damak sürekli stratus gri örtüsü üzerindeki varlığı.
 3. herhangi gök cisimlerinin Kötü görünürlük (o ay, yıldızlar ya da güneş olsun).
 4. fauna temsilcileri dünyası pasif yaşam tarzı vardır, çiçek tomurcukları sıkıca kapattı.

İyi ve kötü hava İlginç işaretler

Nihayet iyi ve kötü hava en ilginç özellikleri sunuyoruz. neredeyse unutulmuş - Bazıları diğer birçok bilinmektedir. Yani, bize bazı ilginç özelliklerini hatırlayalım:

 1. Donlara doğu rüzgarı şekilde takılırsa, en azından birkaç gün sürecek.
 2. Kışın soğuk bir habercisi sık ve ince kar olduğunu.
 3. denizde su koyu renk olur - bu kadar çabuk fırtına veya fırtına patlak.
 4. Arazi üzerindeki yağmur sırasında yükselir ve duman yayılır - fırtına birkaç gün gecikecek olması muhtemeldir.
 5. gökyüzünde iki gökkuşağı birkaç gün ağır bir yağmur başlatmak için, ama günbatımında renkli kemer, diğer taraftan, önümüzdeki gün iyi hava anlatmak anlamına gelir.
 6. gökyüzünde kış yıldız ışıltı özellikle parlak ise - aşırı soğuk bekleyin.

Doğal olayların diğer belirtileri

İyi havalarda veya kötü hava işaretleri sadece bir işaret değildir vardır, bazı gözlemler nötr olarak sınıflandırılabilir. Böylece, farklı yönlere kuşların hızlı uçuş güçlü rüzgar delalet. Aynı bir habercisi hava fenomeni kırmızı şafak olarak kabul edilir. Çim uzun ve çiy kuru değilse, o zaman çok yakında oldukça kuvvetli fırtına başlayacak. Böyle fırtınalar kanıtı bile hatırı sayılır bir mesafede, hiçbir rüzgar, seslerin mükemmel işitilebilirlik tamamen sakin olabilir.

Belirli işaretler ve kış aylarında iyi hava alametler vardır. Böylece, donmaya karşı dayanıklı söz stratus bulutlar, akşam gökyüzünde çevrili. Ama bulut gibi gruplar müjdesini sıcaklık yakın yükselişi ve kar yağışı başlangıcıdır. Aynı hava koşulları sembolü tür bulutların eşsiz mavisinin oluşumu genellikle ağır kar olduğunu vardır.

Sonuç olarak birkaç kelime

İyi havalarda belirtileri yaz aylarında ve yılın diğer zamanlarında bize mükemmel yönlendirmek için izin ve meteorolojik tahminler güvenmemek. Benzer tahminler yüzyıllardır atalarımızın tarafından doğrulanmıştır ve bunların doğruluğu bazen bizi meraklandırıyor. parlak gökkuşağı yanı sıra bize, flora ve fauna, gökyüzü, bulutlar, gündoğumu ve günbatımı etrafında dünyaya dikkat edin. Her canlı varlık, doğal bir olgudur ve biz hava koşulları açısından gelecekteki gün hazırlamak önermek hazırız. Önemli olan - bu istemleri anlamak ve doğru anlamlarını yorumlamak mümkün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.