Haber ve ToplumDoğa

Lazovsky Tabiatı - Primorsky Krai bir masalı

Bir rezervi nedir? Bu doğal alan tamamen ekonomik faaliyeti her türlü hariç tutulur. Rezerv herhangi hedefi - doğal zenginlik doğal formunu korumak için. Şu olabilir:

  • flora ve fauna;
  • eşsiz bitki, örneğin, mağaralar, şelale, vb.,
  • bölgenin iklim koşulları.

Rezerv herhangi amacı - Eğer medeniyet tarafından el değmemiş doğal ekolojik sistemlerin meydana gelen süreçlerin doğruluğunu ve bütünlüğünü belirlemelerine yönelik kriter haline. Karşılığı hesabında alan koşulların en tipik olan toprakları veya sular atamak nedeni budur.

Lezzetli bir lokma - Korunan alanları kaçak avcılık için. Onlar Uzak Doğu ve Kafkaslar nadir ve değerli balık ve yaban hayatı kutsal zengin rezervleri ve orta bandın rezervleri muzdarip.

yasadışı faaliyetlerin eşsiz bir yer korumak amacıyla, devlet hangi özellikle rezervler varlık tanımak gereğine işaret etmektedir, "Özel Çevre Koruma Üzerine" bir yasa çıkardı. Uzmanlara göre, bu tür alanların korumasını özel bir statü vermek için yardımcı olacaktır.

ekosistemin bakım, korunması için kurulmuş tüm diğer Rus güvenlik bölgesi gibi, Primorye Bölgesi korur. Primorye, bu altı rezervleri:

  • Khanka,
  • Sikhote-Alin,
  • Ussuri,
  • Sedir Pad,
  • Uzakdoğu Denizcilik,
  • Lazovsky Tabiatı.

Onların hikayesi nasıl gösterdiğini Rusya'nın korunmuş bölgelerin durumunun gelişmiş bakım.

Lazovsky Tabiatı - Bir devlet bakımı çok güzel bir örneği. O 1928 yılında kuruldu, ancak başlangıçta Güney Ussuri Sudzuhinskogo rezervi olarak adlandırıldı. Altı korumaları ve iki (!) At korucunun tarafından korunan ayrılmış bir sırtta yer alan.

Bugün Lazovsky Tabiatı - üç ormancılık, Barikatlarımızdan büyük ağ, kendi araştırma departmanı, çevre eğitim bölümü, çalışanların yüzlerce. Organizasyon doğal süreçlerle ilgili çalışmalarda güçlü bir mali tabanı, araçların büyük bir filo, kendi bilimsel ekipman vardır. - Rezerv görev eşsiz flora ve nadir türler de dahil olmak üzere Primorye doğu kesiminde, faunasını korumak için iğne yapraklı ve yaprak döken ormanların, gorals: Tehlike altındaki hayvanlar benekli geyik. 1970 yılında, Lazovsky Tabiatı LG seçildi Kaplanova, 1943 yılında pişiriciler tarafından öldürülen eski müdürü.

Özelliği rezerv kabartma - önemli yükseklik değişiklikleri, denize yakınlığı. o bölge Mançu geniş yapraklı bitki Doğu Asya'nın daha tipik türler ve Okhotsk Tayga flora temsilcilerini bitişik hangi koşulu olduğunu. Buna ek olarak, kendine özgü tundra birçok türü vardır bölgesi, steplerinden ve hatta tropik altı. Bu dikkat çekicidir ki neredeyse tüm bitki örtüsü - ikincil, insan aktivitesinin bir sonucu olarak, yani değişim ...

Bitkilerde, dünyadaki tek bölgelerin tipik - Yine de, endemik türlerin bir sürü var kalmıştır. Bu ginseng, ( "sert") ardıç özel bir tür mevcut olduğu, Goryanka krupnochashechkovaya meşe çentikli. Tüm neredeyse Toprak türlerinin yüzü kayboldu 1212 yılında burada büyür.

Fauna anlamıyla birime gider hangi, bireyleri kapsamaktadır. Yani yedekte sadece 14 vardır kaplanlar, yaklaşık iki yüz gorals biraz daha benekli geyik.

Lazovsky rezerv olarak yaşayan nadir hayvanları mandalina ördek, şahin şahin, Kızkuşu Ussuri ve diğerleri: güzel isimlerle ve kuşları.

Böyle grylloblattidae Dyakonova veya Saturnia Artemis gibi daha ayrıntılı rezervi yaşayan böcek türlerinin, adı.

Lazovsky Tabiatı - Primorye eşsiz bir köşesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.