KanunDevlet ve hukuk

Hakların türleri

hakları türleri - Mevcut sosyal ilişkileri düzenleyen yasanın bazı kurallar kümesi her biri hukuk sisteminin yapısal unsurları. her türlü anlam ve yapısındaki farklılıklara rağmen, bağlantı kurdu. Yasanın yeni türleri ortaya çıkması - ülkedeki sosyo-politik değişimlerin doğal bir sonucu, toplumda var olan ilişkilerin bir komplikasyonu olarak yeni yasal ve sosyal düzenleyiciler oluşumunu gerektirir.

Rus hukuk sistemi ana dalları, kamu idari, hukuk ve ceza vardır. Bununla birlikte, bağımsız bir şekilde, ve bağımsız olarak yukarıda kabul edilebilir diğer eşit derecede önemli türü bulunmaktadır. Aralarında - Vergi, bankacılık, gümrük, çevre hukuku ve diğerleri.

hukuk sistemi de kavramını jeneralize edilebilir usul ve maddi hukuku, ayırt "hukuk türler dalları."

Örneğin, sektöre emek, anayasal, medeni, emek ve cezai maddi hukuku içerebilir. Bunlar hukuk ve maddi hukuk konuların davranış genel ilkelerini ortaya koyan yasaları hükümler oluşur içerir. Son yasal yapıyı formüle ve görev ve deneklerin haklarını açıklamaktadır.

hakların Prosedür türleri - bu, idari nitelik taşıyan ve prosedürünü düzenleyen türlerdir hakların gerçekleşmesi ve sorumlulukları. Yasal işlemler sürecine dahil aktörlerin aralığını belirlemek, görevlerini ve haklarını, böylece belirli prosedür faaliyetlerinin zamanlamasını ayarlamak ve sıralar. Prosedür sivil prosedürü, ceza ve tahkim usul hukuku uygulayın.

hakları ve özelliklerinin ana türü

Anayasa hukuku hak ve vatandaşların özgürlükleri, hukuki statüleri belirlenmesini ve diğer tedbirleri güvence, genellikle anayasal sistemde, devlet organlarının yaratılış başarılı konsolidasyon için ortaya ilişkilerini düzenler. mevcut yöntem, - oluşturucu-Kilitleme. Kaynaklar: Anayasa, federal anayasal kanunlar, anahtar federal yasalar bir sayı.

İdare hukukunun konusu hükümetin uygulanmasında ortaya çıkan halkla ilişkiler vardır. yasanın bu tür özelliği olan hükümleri yürütme organının daha faaliyetlerinde düzenleyen olmasıdır. güç ve hakimiyet, zorunlu yöntemleri. Kaynak: Kod ait İdari Suçlar, "Polis Üzerine" "silahlar Üzerine" yasa ve.

Ceza hukuku suça ilişkin halkla ilişkiler ile ilgilidir. Ceza Kanunu - Temel yöntem ceza hukukunun kaynağı, zorunlu olarak kabul edilir.

Mali hukuk, sırayla, parasal ilişkileri, bankacılık işlemleri, hem de levying çeşitli ücret ve vergileri düzenler. Temel yöntem de zorunlu yöntemi. Ana kaynaklar - "bütçenin Üzerine" Vergi Kanunu, Hukuk, ve diğerleri "bankalar ve bankacılık faaliyetleri Üzerine".

eşitlik, irade ve onların katılımcıların mülkiyet bağımsızlık özerklik dayanmaktadır kişisel mal veya olmayan mülkiyet ilişkilerine, - sivil haklarına tabidir. Bu yasa hüküm süren yöntem, dispositive denilen, ancak ana kaynak Medeni Kanunu olduğunu. sivil hakların türleri bu alanda çeşitli sektörleri kapsaması ve bunları çözmek için haksız fiil ve yöntemlerin spesifik türüne bağlıdır.

kanun (temel) Diğer tür: aile (konu - akrabalık ile bağlantılı olarak ortaya çıkan kişisel ilişkiler) - ve medeni usul, emek, ceza prosedürü (cezai işlem ile ilişki konu) (emek piyasasında ortaya çıkan halkla ilişkiler yapan) sağ (hukuk davası çerçevesinde durumlarda ilişkisi).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.