Haber ve ToplumDoğa

Dragon Gizemli takımyıldızı

Draco (Dra) takımyıldızı gökyüzünde oldukça dikkat çekicidir. Şekil kafa Herkül kuzeyinde, Ursa Minor geçer ve birçok küçük yakma yıldızlı oluşur beri bu, vücut görmek zor - O çıplak gözle görülebilir. Dragon Sonraki Little ve Büyükayı, Herkül olarak kuzey gökyüzünün böyle takımyıldızları vardır. Bu nedenle bir sonraki Herkül'e bulunur: Eğer efsane, gökyüzünde ejderha hatırlarsanız - bu savaşı kaybetti yılan vardır, bahçede kahraman tarafından yenildi.

Antik çağda, ilk Draco Mezopotamyalılar takımyıldızı görmek için. onun mitolojik kökenli birçok versiyonu vardır. onlar mitolojisinde dediği gibi, bir mağara esniyor gizli doğumdan sonra ejderha, babası, kindar ve kindar Krohn aldatma öğrenilen ve bebeği öldürmeye karar verdi. Ejderha bir yılan haline çevirmek zorunda ve o bir ayı içine onun dadı döndü. Burada ve takımyıldızı içinde yıldızlı gökyüzü vardı - Küçük ve Büyük Ayı ve Ejderha. Bu sürüm her üç, aynı takımyıldızında gök bölge kutup olduğu gerçeği ile teyit edilir.

Bazen Dragon takımyıldızı titan-tanrı savaşları efsanesi ile ilişkilidir. kanlı bir savaşta, bunun ortasında, birisi attı tanrıça Athena dev yılan. Ulaştığı böylece Athena, gökyüzüne tam güçle çalıştırın, ejderha kuyruğu kavrama göğe donmuş gök kutup. Ve bu yüzden Titanların üzerine tanrıların zafer bellek kalmıştır! Ama Babilliler yıldız Tanrı'nın kendisi Mardug davayı emanet etti kötülük yılan, koruduğuna inanılmaktadır. Birçok mitler ise ejderha halk korkunç bir yaratık, düşündüren korku ile temsil edilir. Ama aynı zamanda, insanlar onun yıldız korumak için tanrılar tarafından gönderilen bir bekçi olduğunu inanıyordu.

geniş bir alanı, amatör gökbilimciler için ilgi 1083 kare bileşeni derecelerine sahip gökyüzünde Constellation Ejderha. İngiliz astronom Dzheyms Bradley Dragon takımyıldızı ile ilişkili büyük keşiflerinden birini yaptı. Oxford mezun olduktan sonra Üniversite James sonradan astronomi profesörü oldu, tamamen bilime kendilerini vermeye karar verdi ve aynı üniversitede çalışmaya başladı. elde edilen dikkat çekici bir başarı olması, sonunda gözlemevlerinden biri müdürü oldu. Ama çok geçmeden bu astronom ana paralaks yer değiştirme onay bulmaya çalışırken, daha ziyade gök kürenin yıldızların hareketinin belirgin frekansı gerçekten denir iletmek, takımyıldızı Draco izlerken güneşin etrafında Dünya'nın dönme. Astronom, çok çalıştı ve takımyıldızları vardiya buldum, ama biz istediğimiz şekilde olur, ama ters yönde vermedi. Bradley bu gerçeği bir açıklama başardı: bütün gözlemler bunun kanıtı olarak görev yaptığını, bu Dünya'nın yörünge hareketi neden olduğunu gösterdi.

Prensip olarak, Rusya genelinde görülebilen bir takımyıldızı, en az bir yıl izleyebilirsiniz. Parti, Mart ve Mayıs aylarında en belirgindir. Orada yıldızlı birçok ilginç gruplara ait, ancak Draco takımyıldızı o sırrına kefen, gerçekten büyüleyici. o kadar çok mitler ve hikayeler tahsis edildi yüzden.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.