MaliInşaat

Parçaları - bu nedir? supap tipleri

"armatürler" kavramı genellikle bina kitaplarda bulunur. kelime yabancıdır ve anlamsal içerik uygulaması özelliklerini bilmeyen insanlar arasında karışıklığa neden olabilir.

İnşaat Parçaları

yapısal ve teknolojik - "takviye" dalı kavramı değerlerinin iki büyük gruba ayrılabilir.

İlk yapı konstrüksiyon imalatında kullanılır. Betonarme çubuklar, ızgaralar ya da yapı iskelesi taşıyan basit yük kullanılarak yekpare farklıdır.

Boru hatları yüklü Vanalar, dağıtır ve su temini ve kanalizasyon şebekelerinde sıvı akışlarını kontrol eder. Bu kavramlar işlevlerini birleştirir. Parçaları - bu genel sistemin çalışma parçasını kılan budur.

yapısal güçlendirme

Beton yapılar bina ürünlerinin ana türüdür. Beton bazen yapay taş denir. Bu sıkıştırma mükemmel dirence sahiptir, ancak nispeten kolayca çekme ve eğilme altında kırık. Bu dezavantaj, sağlamlık kaybı olmadan çekme yükleri almak yeteneğine sahip bir dizi beton takviye malzemeleri ortadan kaldırılır. yapı malzemeleri sanayinin Aşamalı gelişme parçaları tekliflerin hattını genişletmiştir. Geleneksel çelik ek olarak, kompozit takviye Ürün polimer dahil edilmiştir. yeni malzemelerin gelişi tam olarak dikkate ürünlerinin performansını almasına izin veriyor.

Yapısal güçlendirme için Standartlar

binaların ve yapıların yapımı için malzeme ve ürünlerin kullanımı kesinlikle düzenlenir. Güvenli çalışma standartları lider uzmanları tarafından geliştirilen ve mevzuat düzeyinde onaylanmış uyulmasını gerektirir. Çelik takviye GOST 10884-94 uyacaktır, malzemenin fiziksel ve teknik parametreler tarafından düzenlenir. Kompozit GOST 31938-2012 şartlarına uygundur. Çelik takviye genellikle şartname dahilinde, pazara girme adeta kesin bir sanayi üssü ve teknolojik kültürü var çünkü. Ne yazık ki, polimerik malzemelerden yapılan elemanlar satın alınan ürünler dikkat gerektiren önemli farklılıklar tüketici özelliklere sahip olabilir. Bu durumda, tercih onlara tam özellikleri sağlayarak, işletmelere verilmelidir.

çelik donatı

armatür (GOST 10.884-94) üretilen çelik, karbon ve düşük bir alaşımdır. periyodik bir profile sahip olabilir çubuklar beton gövdesine yapışmayı iyileştirmek için, parametreleri durum standardında belirtilmiştir. Bu tip bir takviye en yaygın ve iyi çalışılmış olduğunu. Çelik takviye - takviye için malzeme geleneksel bir tür. Beton betonarme olarak bilinen çelik çubuklar, kafesler ve ağlar ile güçlendirilmiştir. o kemer altı panellerine ve bina çerçevelerin unsurları destekleyen yukarı kuruluşundan itibaren, hemen hemen tüm yapılar yapılır itibaren. bitki, çeşitli amaçlar için betonarme yapıların geniş bir ürün yelpazesi üretir. Bugün daha popüler edindiği binanın elemanlarının çoğu koydu kofrajı içinde beton dökülerek tasarım pozisyonunda yapıldığı binayı, yükselmeye takviye kafesi. bağlama işlemi temel elemanlarını yapım fabrikası çubuklar kaynak ise yerinde imal ederken, yaygın olarak kullanılan bağlama takviye teli. Periyodik takviye profilinin ek olarak, ve düz çubuklar uygulanır. beton veya harç ile yapışma mukavemeti önemli ölçüde daha düşük olmakla birlikte, bazı durumlarda takviye kullanılması haklı gladkokatanoy.

Beton karma demiri

Modern yapı daha mimari anlamlılık doğru hareket, ve maliyetleri düşürmek edilir. Polimer parçaları o en etkili yapmak için izin verir. metale göre polimerlerin önemli bir avantajı, korozyona karşı önemli ölçüde daha düşük ağırlık ve direnci olup. Bu bazalt, karbon elyafı, cam elyaf demiri içerir.

Güç özelliklerinin genel olarak polimerik destek çelik kapasitesini aşabilir. Çelik benzer şekilde kompozit takviye periyodik ve sürekli profilin olabilir. Ancak, iş yükü kendine has özellikleri vardır. çelik farklı olarak, cam elyafı takviye elemanının bir anlık imha izin verilen maksimum yükler, akış ve ne zaman yoktur.

ne seçilir: karşı Çelik kompozit?

Karakter somut iş bükme ve gerilme çalışan eşyalarda açma çatlaklar esnasında vanaya nem olasılığını göstermektedir. Doğal olarak, bu gücü kaybı riskini artırır ve azaltır ömrünü yapıları. beton ya da kış duvar zaman çelik de azalmış bir performans olasılığını oluşturur don katkı maddeleri, agresif etkisine maruz. Polimerik malzemeler Bina ve yapılar taşıma elemanları üzerinde korozyona olumsuz etkilerinden kaçınmak için izin verir. Sentetik takviye sağladığı. Ancak, kompozitler, ateşe en kötü göstergeleri var ısıtıldığında hızla gücünü kaybediyor. kompozit daha küçük vanalar ağırlığı bireysel ve çekici bir özelliktir , düşük katlı binalar bir kural olarak, makinelerin teknik güvenli değildir. Azaltılmış ulaşım maliyetleri ve şantiye hareketi somut miktarda olabilir.

boru hattı aksesuarları

çok geniş boru hatlarına takviye uygulama yelpazesi. Bu büyük bir sanayi ürünlerine özel sektör up küçük çaplı ağlardan her yerde kullanılır. güvenliği ve işletme güvenilirliği yüksek standartları karşılamak için gerekli olan dağıtım ağlarında Boru hattı. Bu ağ elemanları, birbiri ile çelişen gereklilikleri birleştiren çok karmaşık konfigürasyon olabilir. Örneğin valfler, hidrodinamik şoka dayanacak büyük boru çapları için önemli olmalıdır. Bu nedenle, en uygun malzeme, genel olarak karmaşık değişen öğütülmüş ve kalıplanmış eşyaların üretilmesi için izin, bakır, bronz gibi demir dışı metaller olarak kabul edilir. Ancak, onlar yüksek maliyet ve düşük dayanıklılığa sahiptir. Bu nedenle, çelik takviye imal edilmiş olan maddeler olarak, demir ve polimerler kullanılır. Üretici Belirli bir malzemenin bilinçli bir seçim yapmak için izin verir ürünlerin çalışma parametrelerini garanti eder.

sıhhi ağlarda Polimerler

plastik boru bağlantı parçaları dağılımı plastik ortaya çıkması ya da plastik parçaların önemli miktarda güç verdi. En popüler kamu hizmet ve özel sektörde bulunmaktadır. Bu tür cihazların sahip olduğu yadsınamaz bir avantaj, daha az ağırlığa ve boru ve ağlar elemanlarının aşınmasına bulunmamasıdır. Polimerik malzemelerin borular metal standart boyuta aksine, neredeyse sınırsız uzunlukta olabilmektedir. Bunlar çeşitli şekillerde birbirleriyle bağlantı oldukça kolaydır.

metal kaynakları ile karşılaştırıldığında daha az zahmetli ve ateşe dayanıklı polimerler, kaynağı. korozyon eksikliği yanı sıra, polimer boru ve bağlantı parçaları, su ve birikimi tabi olmayan ısıtma ağları iç alanı overgrowing ve etkin çapının azaltılması yol açabilir çökeltme. valfler, dağıtım durdurun ve diğer boru eklem aygıtında kullanılan yöntemler ile boru üzerine monte edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.